Power Bank s nabíjením i přes solar

Potřeboval bych nějaký tip na dobrou power bank s možností nabíjení kromě ze sítě, tak i přes solární čloánky - často chodím na tůry. Cena až tak nerozhoduje, kvalita a kapacita ano (samozřejmě s ohledem na váhu, když to budu mít v báglu )

Odpovědi na otázku

Aby se banka nabijela, budes potrebovat docela velkou plochu panelu - minimalne velikost A4.Pro tve potreby by bychbral nejaky skladaci panel, ktery muzes za chuze povesit na batoh.

A4 je dost velké, stačilo by mi něco, co by šlo právě upevnit na batoh. Doma bych si to nabil a ten solar využíval jen jako doplňkové nabíjení v případě nouze. Něco jsem našel na "aliexpress", akorát se mi to zdá podezřele levné a netuším, nakolik je to spolehlivé:) Taky kapacitu bych uvítal trochu vyšší, když by to bylo váhově snesitelné.viz: http://www.aliexpress.com/item/5000-mah-Dual-USB-Wa...

Nemyslel jsem pevný panel. Existují panely, které složíš - tenké. Ty můžeš pak klidně pověsit na batoh.Uvědom si, že energii získáváš z plochy článků. Pokud budeš mít fotočlánky ve velikosti mobilního telefonu, pak z toho powerbanku nabiješ za několik dní na přímém slunci. Jakmile bude pod mrakem, klesá účinnost.

taky je dost podstatný typ článku - ty nejlevnější napařované nestojí za nic a mají mizernou účinnost. Pak se dělají monokrystalické - menší desky z jednoho kusu - nejlepší, ale relativně dražší. Kompromisem jsou panely sestavené z menších kusů monokryst. panelů - využije se "odpad" z výroby, nižší cena a přitom pořád celkem slušné.

Tak asi zkusím něco zbastlit - nějaký tip na monokrystal skládací panel by byl? ;)

Na ebay jo toho spousta.

kámoš používá tenhle panel:http://www.buyincoins.com/item/18909.htmlvětšinou tím krmí powerbank a z toho pak mobilskládací není, ale výkonem slušný a cenou taky. Pro vyloženě outdoor použití bys musel kapku poladit nějaké uchycení nebo pouzdro, případně jsem myslím viděl už nějaké rovnou uzpůsobené ve futrálu, ale ty nemám vyzkoušené,.

něco takového dělá třeba PowerMonkey ale vychází to celkem draho. Nebo pokud se vyznáš v elektro bastlení tak si můžeš koupit klasický monokrystalický solární panel - na Ebay koupíš třeba velikosti A5 a i ten má celkem slušný výkon a nějak si ho upravíš aby ti dobíjel normální powerbank nebo telefon. Takové moduly jsou na některých těch panelech už rovnou nebo se dají myslím dokoupit.

Něco takového jsem asi před rokem dostal jako dárek k čemusi... Formát cca A5, nápis říkal, že to má kapacitu 20 000mAh, solární panel na celé ploše, noname, PRC. Na slunci bliká dioda nabíjení, ale jakýkoliv znatelný přírůstek jsem nikdy nezpozoroval. Jako powerbank standardní, napsaná kapacita je pochopitelně pitomost, nicméně mobil mi to asi třikrát nabije, tak si nestěžuji, solární panel naprosto k ničemu. ... takže jsem k takovým věcem velmi skeptický... hodně dobře si ověř, že to opravdu něco dobije... možná bych osobně někde na tůru raději šel cestou powerbanky na 18650 články, ke které si ponesu pár náhradních nabitých článků... To bude spolehlivější a kapacitu v součtu docela velkou a než tahat mizerně účinný solární panel...

ono kombinace panelu i baterii do jednoho boxu není celkově dobrý nápad - ty panely se docela zahřívaj a baterkám to moc nesvědčí. Proto je kombinace panel + powerbank mnohem lepší jak z důvodu opravy, nebo náhrady toho či onoho, tak právě i kvůli tomu, že vybereš zvlášť panel i powerbank a oboje si ohlídáš.

Jo, může být. Já si to nekoupil, dostal jsem to zadarmo a popisuji zkušenosti, které jsou bídné... Nevím, na kolik dní chodí na ty tůry, ale jak píšu, z hlediska spolehlivosti a hmotnosti a objemu bych zvážil i variantu 18650 akumulátorů... ve vcelku malém objemu a hmotnosti mají kapacitu kolem 3 000 mAh, což dneska znamená plusmínus jedno plné nabití mobilu...

Díky všem za rady, asi nakonec koupím Power Bank od Xiaomi - viz:http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5V-2A-104... a k tomu asi tento panel: http://www.buyincoins.com/item/18909.html

Power banka je dobrá. Jen počítej s tím, že ji s tím panelem nabiješ za víc jak 17 hodin, pokud panel pojede na plný výkon. To znamená v reálu tak za 3 dny...

Zkus hledat Folding solar panel, třeba něco takového:http://www.aliexpress.com/item/New-Waterproof-5-5V-... Pokud se ti podaří najít něco, co má výkon tak 10W, bylo by to ideální

akorát tenhle je zrovna evidentně dělaný z těch úlomků, tak je otázka, jak to vydrží. A můžu ujistit, že v létě i ten 3W panel nabíjí ten powerbank v pohodě.

Pokud to potřebuje pro outdoor, pak použití menších kousků panelů považuju za výhodu - nemusíš na to tak moc dávat pozor. V batohu tomu tak moc neublížíš jako jednomu velkému panelu. A přes den to pověsíš a upevníš vzadu na batoh.

jo, menší panely mi nevadí - spíš jde o to, že podle fotky to vypadá jako ty panely vyráběné z poskládaných "střepů" monokrystalických panelů. Poměr cena/výkon sice není špatný, ale je otázka, jak se to bude chovat při outdoor použití.

1. Nejedna se o odpad z monokrystalickeho kremiku. Jde o polykrystalicky kremik, levnejsi technologie vyroby, ale mene ucinny (pozna se namodralou barvou).2. Dle propoctu na plochu velikosti mobilniho telefonu dopadne v idealnich podminkach cca 10W slunecni energie. Pri ucinnosti panelu cca 10% z toho dostavam 1W, coz je tak na to uzivit elektroniku, co se stara o nabijeni. Do baterie uz nepotece nic...3. Z vlastni zkusenosti - mala solarni powerbanka nechana vodorovne nekolik dni na slunci -> jeji baterie se ze 100% vybila asi na 30%.Pokud potrebujete solarne nabijet, poridte si neco skladaciho s plochou aspon 1/4 m2. Nebo dynamo na rucni pohon / dynamo na kolo.

Jinak jsem se koukal, ze ta PowerBanka se da sehnat i mnohem levneji, treba zde:http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Powe...

Díky za tipy

Doporučím ti značku DENR mám osobně 20 000 mAh a velikost a váha minimální

Koupil jsem si solar.power banku DENR 22000mAh..Nebyl k tomu manuál.Tak nevím ja stím zařízením nabíjet(telefon i power banku )?DĚKUJI!Josef