» Poradna » Programy

Povná velikost zobrazení www stránek

Ahoj,jsem začátečník a chci se zeptat,jak udělám to,aby se mi stránka(tu kterou vyrobím a umístím na svém prostoru na webu) zobrazila vždy ve velikosti třeba 800*600 a okolo bylo jen pozadí-třeba modrá barva nebo nějaké pozadí z gifu.Aby prostě když to někdo otevře na monitoru,kde má rozlišení 800*600 to měl přes celo obrazovku a ten kdo má třeba 1280*1024 to měl otevřené jen uprostředa ve velikosti 800*600 a okolo třeba zrovna tu modrou barvu.....dělám to ve front page a stačí mi třeba nějaký jednoduchý HTML zápis jen pro ilustraci.Díky.

Odpovědi na otázku

Dá se to dělat pomocí tabulek např.<html><head> <title>Dem o</title></head><body><table align="center" width="730" height="550" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" bgcolor="#00ff00"><tr><td valign="top">Sem neco napsat<br></td></tr></table></body></html>

1. bud pouzij css2. nebo to muzes narvat do tabulky s pevnou sirkou tech 800 zarovnani střed, ale to neni nejlepsi napadnemam rad weby s pevne danym rozmerem, pokud to opravdu neni nutny tak to nedelej

no tak mi teda poraďte jak udělat tohle:mladej hraje fotbal a já jim fotím každý zápas.Chtěl bych jim udělat CD s fotkama a s úvodní stránkou,kde si budou moct vybrat jaký fotky si chtěj prohlídnout.Udělal jsem to teda jako web ve front page a přes autorun,kterej spustí index.htm,se jim to otevře.Ale přes celou stranu.Chtěl bych aby se to vždycky otevřelo v rozměru okna 800*600.A nešlo to změnit.Klidně tam nemusí bejt ani panel nástrojů atd.Jak tohle se dělá?Asi to dělám blbě co?Zkoušel jsem autorun pro a autorun lab a nějak jsem to nepochopil.Třeba mě někdo trkne.....chytrému napověz a hloupého trkni....Díky

A proč? V tom vyšším rozlišení to bude přehlednější, protože bude vidět víc fotek najednou.

jen to šoupu dopředu,třeba už někdo přišel kdo mi poradí

Pokud chceš mít kontrolu nad otevřením okna prohlížeče (určit velikost, nástrojovou lištu atd..), budeš muset použít JavaScript a funkci window.open. Podrobnější popis viz. weby s tématikou webdesignu. Např.:http://www.jakpsatweb.cz/javascript/window.open.ht...

1.  Vložit tabulku - Zadat šířku: 760  2. Vlastnosti stránky - Pozadí - Barvu "třeba modrou" nebo obrázek.