Pověst Acer notebooků?

Zdravím, chtěl bych se zeptat těch , kdo se vyznají:
Dříve se říkávalo, že notebooky této značky jsou velice často poruchové. Říkají to i všici dodnes. Takže vlastně každý, kdo má notebook značky Acer je "loser".
Mně osobně to spíš přijde jako souhra nějakých nešťastných náhod nebo nějaký už hodně přehnaný drb. Acer je jedním z největších výrobců notebooků a jejich benchmarky nejsou zrovna na malém místě. Takže tedy otázka zní... jak je to ve skutečnosti?

Odpovědi na otázku

Skutečenost je taková, že v současné době jsou např. NB řady TimelineX špičkou. Pověst špatné značky si nesou z minulosti, kdy byla více než oprávněná. Částčeně byla ale daná rozšířeností, acer měl každý a skoro každému se taky pokazil...

Ještě dodám, že ACER lenovo ASUS DELL HP všechno na jedno brdo, model od modelu, všechno se dělá ve stejných fabrikách v číně. DELL má pověst kvality jenom romu., že levné komponenty zbastlí dohromady, prodá draze a poskytuje super záruku, kterou právě zaplatíte v ceně. Kavalitativně jsou na tom všechny +/- stejně. Záleží na konkrétním modelu.

Tak si zkus sehnat 5 let starý Dell a 5 let starý Acer, takže oba už bez záruky. Přesto bude ten Dell stát dvakrát tolik a bude vypadat skoro jako nový. Acer jestli bude vůbec fungovat, tak určitě bude mít popraskané plasty.

O tom , že Acer měl nekvalitní plasty jsem slyšel, ale už je to dlooouho, co tak bylo. Prý se to s příchodem řady TimelineX zlepšilo, co je na tom pravdy nevím...

to máš pravdu, ale bavíme se o 5 let staré historii. Jak je to teď, se zeptej jakéhokoliv prodejce.

Jak je to teď, zjistíme zase až za těch 5 let.

No já mám dojem, že teď je situace taková, že notebooky jsou sprostým spotřebním zbožím, stejně jako mobily, takže se prostě nedělají tak, aby vydrželi na doživotí, kam by ty fabriky přišly Na 5 let, si notebooky bořizují akorát naivní zoufalci myslím, v dnešní době

Aha, takže ten, kdo je 5 let spokojený s jedním notebookem, je naivní? Zato ten kdo je během 5 let nespokojený se třemi různými, to dělá správně?

Teď 2 notebooky s životností 3 roky stojí stejně, jako dřív jeden s životností 5 let. Co se vyplatí? Kalkulujte i s akumulátory, které běžně vydrží 2-3 roky a jejichž cena je cca 1500,- u neoriginálu a 3000,- u originálu.

bohužel.. ať žije konzum.

Šmarja, tak pokud si pořídíš laptop, který tě přežije a jsi s ním spokojen, tak je to jen a jen Tvoje plus, to je snad logické. Naivní je ten, kdo do toho s tímhle faktem přímo vstupuje. A to nemluvím o tom že za 5 let je ten notebook morálně out ....

Acer jsem měl Aspire 5520 a nikdy už se s touto značkou setkat nechci...velmi poruchový nejdřív HDD pak celá základní deska

Tak proč sis koupil naleštěný prd a ne solidní výrobek? Kdyby sis koupil něco z řady TravelMate, tak by se ti to nestalo. Mají totiž navíc ochranu disku a pevný rám. Ochrany přesně před tím, co se ti přihodilo.
Chce to nejdřív přemýšlet, potom utrácet.

Před 3 lety kdy jsem si ten šmejd kupoval jsem o IT moc nevěděl

Za svou špatnou volbu bych výrobce nepomlouval.

Acery jsou vpohodě. Je fakt že cca do roku 2005 (odhad, nepamatuju si to přesně) to byly krámy z velmi nekvalitních plastů, které se prohýbaly, praskaly atp., ale pak se kluci naštěstí probrali a dneska je Acer plně srovnatelný s konkurencí. Holt pošramocená pověst se napravuje těžko, ale zdá se mi že dneska už na ně lidi tak nenadávají jak před 2-3 lety (přestože už v té době byly prakticky stejně kvalitní).

Už asi 1,5 roku vlastním Timeline 1810T a vlastně si ani neuvědomuji, že je to Acer a že by se měl rozsypat. KLEP, KLEP, KLEP.

Mám už druhý notebook Acer (ten prvý je ešte funkčný, ale výkonovo je v roku 2006), a musím povedať, že mám len dobré skúsenosti. Asi to nie je "imidžitvorný" notebok, ale ak ti nezáleží na tom, čo si o tebe budú hovoriť sedemnásťročné dievčatá, tak nevidím dôvod, aby si si nekúpil Acer. Ak ti záleží na image, tak si kúp Apple.

Hezká parafráze v podpisu. Cato by z vás měl radost. A já taky.

Obecně platí, že za málo peněz, málo muziky. Platí to nejen ve spotřebním zboží, ale i např. v potravinách

Slovo "loser" používají pouze puboši!
Notebook byl znakem určitého společenského postavení a nejen u nás. Acer začal vyrábět tuctové plastové krámy a chrlit na trh. K tomu přistupuje též opravdu "pověstný" servis Aceru...
Dnes prostě má každý výrobce produktové řady, které se pochopitelně liší cenou a provedením. Vzhledem k tomu, že notebook je specifickou sestavou, pak opět jsou tu přidané služby.
Pokud je to možné, pak než levný notebook, je lépe desktop v podobné cenové relaci...

Tu invektivu na začátku jste si nemohl odpustit, že?

Mám dva Acery a dva Asus v baráku a jsem spokojenější s Acer. Už jen proto že oba Asus měli plno předinstalovaných kravin a mechaniky už nevzali několik CD, a delší start. Acer vše zatím jede , byl čistej OS a ty CD bere. Všechny jsou ve stejné třídě s i5 Cpu.

Samozřejmě, že to není pravda. Já mám doma dva, nemám je dlouho, jeden asi 4 roky a druhý dva. Krom ošoupaných tlačítek touchpadu, fungují bez jediného hardwareového problému. Jenom po dvou letech odešla baterie. Prakticky denně jsou na cestách a jeden dokonce spadl z výšky jednoho metru, byl sice v tašce, ale přesto. Takové ty řeči "říkávalo se" to šíří nevzdělatelný lid. Všimni si, jak probíhají diskuse, jeden něco řekne a spoustu diskutujících se to ho chytí a přijme jako vlastní názor.

Mel jsem ASUS F3T za 30.000,- . 3x vymenena zakladni deska, 2x vymeneno plastove telo. Chyba v navrhu, prehrivani a praskani v miste nad CPU. Vadna serie Nvidia grafik. Totalni smejd za neuveritelne penize. ASUS.

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PA2E52B584559D7F... ...

Máš to popletené, diskuse je o Aceru.

Teď to vyzní blbě, ale já bych si to nekoupil už k vůli image. Prostě bych si připadal nesvůj se chlubit tuctovým acerem.

Každý si pořizuje notebook podle vlastních potřeb, ale myslím že většina lidí si ho nekupuje proto aby se s ním chlubili.

No tak to nevím, já si kupuji noťas na práci a on je přitom ke chlubení. To si musím zapamatovat.

pověst je pořád nízká, ale mírně si polepšily za poslední 2 roky, jsou to šunty, ale MSI jsou na tom ještě hůř, šunty vyrábí uplně všichni, Asus, Gigabyte, Lenovo . . v levných kategoriích to patří do jednoho pytle všecko a nebrat hlavně levné ntb do 15 tisíc

řekl bych, že se polepšili a štafetu po nich převzaly značky typu eMachines, PackardBell atd. případně MSI, které zjevně prostě neumí pořešit mechanické díly.

ja som kupil asi 2 mesiace dozadu acer e machines e640g na aukre,za 150 euro...
novy,so zarukou.a som spokojny.zatial

Zrovna eMachines patří Aceru, který pod ní prodává levnější a méně kvalitní řady.

PackardBell je také koupený Acerem.

A co říkáte na značku notebooků Fujitsu-Siemens? :))

Už jenom Fujitsu. Starší modely, ještě jako Fujitsu-Siemens, hodně vydržely a měly mizernou klávesnici. Teď nevím.

Už nějaký ten pátek jen Fujitsu, ale kvalita je velice dobrá. Máme jich několik služebních a zatím pohoda. Zatím je vyřazujeme jen že jsou morálně a výkonostně zastaralé.

Důvěra se snadno ztrácí, ale špatně získává.
http://dl.dropbox.com/u/1384437/Acer/2011-11-16... ...
A když se ti s notebookem stane tohle, tak vzhledem k velikosti nabídky, prostě Aceru už šanci nedáš.

to bude asi to nové kevlarové / carbonové / magnesiové šasi na Acer Ferrari ?

acer travelmate 529

Kolikrát a z jaké výšky to spadlo?

Ani jednou.

Pár věcí mi na fotkách nesedí. Hlavně to, že je vyšroubovaný šroubek v pantu. Tohle se u nb neděje. Většinou se nemá ani kam vyšroubovat, protože hned nad ním je plastový kryt.

Vysroubavany je proto, ze to je jenom sundanej plast. Notebook sel tenkrat do servisu na jejich vymenu.

Pokud nekdo nesouhlasi s tim, ze to je Acer Travelmate 529, tak by misto klikani na "nesouhlasim" mel napsat co to je za notebook...

Nekupujte to.

Acer se možná zlepšil, ale proč to riskovat, že. Mě poněkud odpuzuje snaha konkurovat především cenou - nehodlám přijít za zákazníkem do firmy a vytáhnout něco, na čem je napsáno Acer..... Je to stejný efekt jako nahánět zakázky ve felícii.

Jaká je podle tebe ta správná značka pro lepší lidi?

Ve firmě máme větší počet značek NTB. Asus, Fujitsu a HP řady ProBook bych nedoporučil nikomu. Acer, kromě jednoho typu (3ks ze 3, stejného typu), který byl katastrofa - zcela "odešel" 2 měsíce po záruce, můžu bez obav doporučit: Za přijatelné peníze nadprůměrná kvalita. Stejně tak můžu doporučit Lenovo, Dell, Toshiba, nebo HP Pavilion.