» Poradna » Web a internet

Používáte Google Adsense? Jaké máte průměrné cost per mile(CPM) za bannery?

Ahoj, chtěl bych se zde zeptat uživatelů Google Adsense, pokud byste mi to mohli říct, jaké máte průměrné CPM za postranní bannery či vyskakovací okna s reklamou? Zajímaly by mě hodnoty i z Česka i zahraničí.Chtěl bych dopředu alespoň trochu vědět jestli můžu počítat s částkou kolem 2$ nebo třeba 0.1$.Díky za jakékoliv vaše zkušenosti

Odpovědi na otázku

My ho nepoužívame, my ho blokujeme.

Není šance, záleží na důvěryhodnosti webu, na tom, jak moc web tematicky pasuje do toho, co požadují zadavatele reklamy.

Ale pokud vím tak obsah adsense reklam určí sám google pomocí preferencí aktuálního uživatele nebo ne?

Ano, google se snaží tematicky s reklamami trefit co nejlépe k tématu webu. A podle toho, jak moc se dá trefit a hlavně jak moc je dané téma žádané od inzerentů, z toho plyne cena za proklik. Ale ten rozsah je opravdu velký, takže je naprosto irelevantní, jakou částku ti kdo napíše, ta odpovídá jeho webu. U tebe může být rozdíl více než 10x do plus i mínus. Musíš si to prostě zkusit na hotovém webu, jen to ti dá věrohodný výsledek.

Adsense zobrazí reklamu tematicky podobnou tomu o čem tvůj web je. To zjistí indexací obsahu a výběrem nějakých klíčových slov. Na jaká klíčová slova se bude zobrazovat reklama určují sami inzerenti přes Google AdWords. Těch ale může být spousta a web nemůže zobrazit všechny najednou. Proto "vyhrává" ten, kdo je ochoten zaplatit za takovou reklamu víc. Takže v oborech, na kterých inzerenti mohou vydělat a zároveň v nich je silná konkurence, jsou taky ochotní zaplatit více peněz za reklamu. Proto minimálně dřív třeba platilo, že bylo lukrativní mít třeba web o půjčkách, protože různí lichváři byli ochotní zaplatit hodně za reklamu, aby k sobě dostali budoucího dlužníka. To ale taky znamenalo, že byla spousta půjčkových webů a ty zase bojovali o přední příčky googlu, aby návštěvník klikl na reklamu právě u nich. Takže platí, že čím více můžeš získat za jeden proklik, tím těžší je získat návštěvníka, který ti ten proklik udělá.

Jasně ale taky když si třeba dvakrát prohlížíš nějaké boty tak se ti najednou začnou zobrazovat v reklamě ať už se jedná o stránky zive.cz nebo něco o sportu...

Ovšem to nijak neřeší tvůj dotaz. Záleží na kvalitě tvého webu a poptávce inzerentů v konkrétním oboru.

Nelze říct. Na webu o finančních službách mužeš mít z relevantní reklamy klidně ty 2 dolary (i víc i míň), na webu o webovejch hrách to může být 0,01.