Pouzitie hudobneho diela.

PríspevokZaslal: 21.8.2005 15:21 Predmet: Pouzitie hudobneho diela. Odpovedať na tému Odpovedať s citátom Upraviť/Odstrániť tento príspevok Odstrániť tento príspevokZdravim.Povedal som si, ze skusim svoj problem nechat zodpovedat ludi este na tomto fore.Mam viac-menej otazku ku autorskym pravam ohladom pouzitia lubovolneho hudobneho diela.Prevadzkujem jeden server na ktorom mi bezi multiplayerova hra.V tej hre je mozne zmenit hudbu, co by som chcel aj spravit (hracov z inetu by to potesilo).Nasiel som si aj par dobrych songov, ktore by som chcel dat na miesto tych terajsich, ktore sa v tej hre pouzivaju.Moja otazka je. Ak prevadzkujem nieco taketo a nie som na tom zarobkovo ziskovy a chcem pouzit len max: 30sek. z tychto songov, navyse v znizenej kvalite - som povinny podla autor. zakona odviest nejaky poplatok za ich pouzitie? (Jedna sa o zname songy z filmov Matrix Reloaded a Mortal Combat - cize dost zname).Resp: musim mat na to povolenie autora alebo licenciu?Nikto mi na to nevie podat jasnu odpoved. Mnohy ma nabadaju, aby som radsej zlozil nieco svoje, ale keby to tak bolo jednoduche Sad.Za akekolvek rady, tipy alebo odpovede dakujem a ostavam s pozdravom.Citatel.

Odpovědi na otázku

A co si tady od toho slibuješ? Proč se nezeptáš na http://www.osa.cz/ ?

Zalezi na majiteli autorskych prav, ale ja bych to nepitval. :o)