» Poradna » Windows (a jiné OS)

Použití stejného licenčního klíče 2x pro Windows 10 EDU

Dobrý den,Chci se zeptat co se stane když použiji stejný licenční klíč dvakrát či vícekrát na rozdílných počítačích ale oba musí být v provozu a jedná se o klíč k Windows 10 EDUDěkuji za rady a odpovědi Martin

Odpovědi na otázku

Myslím, že půjde aktivovat jen první počítač, další už ne.

Nejspíš toto:- Porušíš licenční podmínky (legální to není).- Bude to normálně fungovat.

generický retail nebo volume klíč můžeš zadat kolikrát chceš

Já na limit u školní licence W7 kdysi narazil. Ale byly to desítky instalací na mnoho počítačů (možná 50, přesné číslo netuším, protože nevím, kolikrát jsem to použil jen ve virtuálních PC, ale fyzických PC mohlo být tak 20).Jednoho dne začala při pokusu o aktivaci vyskakovat hláška, že ten klíč už byl aktivovaný na příliš mnoho PC a konec. Ale všechny už aktivované fungují dál (vím minimálně o jednom, co běhá dodnes i přes to, že můj nárok na školní licenci vypršel už před mnoha lety). U žádného PC se nestalo, že by aktivaci na dálku zrušili.

Jo, je to tak. Kolem 20 kousků projde, než se to blokne. ☺

generické klíče se nebloknoupokud řešíte něco jinýho s WiQiX tak si to běžte řešit v jíném vlákně a založte si svůj příspěvek, můj příspěvek je o generických klíčích

Dotaz je ale o školních W10, takže pokud to bereš takto, tak jsi na blbém místě hlavně ty.

A co jako? Tazatel uvedl, že se jedná o edici education a ta má též generický retail a volume klíč. Nějaký problém?

A školní licence z MSDNAA, co mi šla aktivovat jen omezeně krát byla co? (to je otázka, ne šťourání)

No to ale nemyslíš generický retail/volume klíč, já tu píšu o tomto:generický klíč retail pro edu:YNMGQ-8RYV3-4PGQ3-C8XTP-7CFBYgenerický klíč volume pro edu:NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2

Jistě že nemyslím žádný univerzální klíč, který si mohu bez tázání najít na netu. Ke školní licenci člověk dostane své vlastní číslo a nemusí blbnout s KMS.Ale vraťme se k dotazu. Na odpovědi, že na dvou PC to aktivuje, se snad shodneme, ne?

V dotazu nepadlo o aktivaci ani slovo.Nepadlo ani slovo jestli to má být legální nebo ne.Podle tohoto:https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_editionshttps://technet.microsoft.com/en-us/library/jj612867%28... tipuju, že legální je edu jen s volume licence, tedy něco jako mak nebo aktivované přes KMS.Takže EDU aktivované přes KMS a tedy nainstalované s tímto klíčem:NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2je naprosto běžná legální věc. Tak proč ta tvá narážka o KMS?Takže jestli si chceš pindat něco o tvém klíči s nějakou školní licencí tak mi o ni nepindej pod mým příspěvkem, já o pindání o nějaké tvé školní licenci nemám zájem, komentoval jsem tu generické klíče.