» Poradna » Ostatní

Použití obrázku

Ahoj, vytvořil jsem si stránku pro kamarády na webnode a mám zde nějaké obrázky, za stránku nevidělávám na obrázky jsem napsal autora, ale bojím se že na mě někdo něco pošle. Mohu je tam takto nechat nebo je mám smazat. Děkuji.

Odpovědi na otázku

vYdělávat...Jinak autor musí mít uvedené, že povoluje použití obrázků jiným člověkem.

Smazat. Tím spíš, pokud je to stránka pro kamarády z Marylandu.

Cizí obrázky bez výslovného souhlasu autora použít veřejně nesmíš.

mno, existuje cosi jako fair-use. Mám dojem, že pokud dejme tomu recenzuju nějaký film, tak po mne nejspíš filmové studio nepůjde, pokud do recenze dám pár snímků z filmu, ale korektně tam pod fotkou zmíním majitele práv. Prostě proto, že to recenzí mu dělám zdarma reklamu.https://cs.wikipedia.org/wiki/Fair_use

Jj, tohle je taková výjimka, pokud píšeš něco o nějakém díle, můžeš použít bez souhlasu autora malou citaci. Tedy např. malou část původního textu nebo malý náhled původního obrázku atd. Ale nejsem si jistý, že to bude platit zrovna pro tazatele :)