» Poradna » Windows (a jiné OS)

Použití net use

Dobrý den, používám Windows 8 pro. A když do příkazového řádku napíšu třeba: net use x: \\pc\slozka /persistent:yes, tak to zobrazí ze to dopadlo dobře. Ale když kliknu na počítač, tak se tam žádná síťová jednotka nezobrazí. A když se odhlásím a znovu přihlásím tak se ani po zadání příkazů net use se zobrazí že žádná jednotka není a nová budou zapamatována. Neví někdo co s tím? Za každou odpověď děkuji.

Odpovědi na otázku

To "pc" tam mas ako hostname, alebo ako IP adresu ?

jako ip

V tom mapovani ti chyba meno a heslo pre pristup na opravnenia foldra.Nemusi to tam byt len vtedy, ak mas vytvoreny ucet s rovnakym menom a heslom na pocitaci, ktory poskytuje zdielane objekty a opravnenia objektu sa zhoduju s opravneniami lokalneho uctu z ktoreho sa tam pokusas pristupovat.

Nespoustis nahodou cmd jako spravce?