» Poradna » Počítačové sítě

Použít Poe aktivní či pasivní...?

Zdravím, potřebuji rozšířit síť na zahradu a zároveň zapojit kameru.Teď tam mám WiFi přes tp-link EAP110 Outdoor, s pasivním PoE 24V.Chci koupit kameru https://www.kamery-hikvision.cz/valecek-tubus/5758-ds-2cd... PoE 802.3af class3, 0,3A - 0,2A max 9W Dále https://www.i4wifi.cz/cs/211032-ubnt-nanoswitch... A jde mi o to, bude fungovat, když použiji PoE adaptér z té wifi do Switche a teprve pak zapojím WiFi a kameru a nebo mám koupit jiný? Koukal jsem na tento https://www.i4wifi.cz/cs/210472-poe-injektor-ub... Předpokládal jsem, že vytáhnu jeden hlavní kabel k tomu switch a tam to pak rozdělí. Vzdálenost cca 40m od hlavního rozvodu. Tam je Routerboard, konkrétní model nedokážu momentálně zjistit. Ještě chci dodat, že na třetí konektor ze Switche bych chtěl připojit TV.A pokud jsem to pochopil, vše jsou pasivní PoE 10/100MBNebo to celé řešit jinak a dívat se po aktivním PoE? Když pojedu TV přes internet, sdílení filmu z NAS. A co kabel, mám použít 5e a nebo už raději 6a? Což je samozřejmě další vyšší investice.Děkuji za jakékoliv relevantní rady. A snad jsem trefil správné vlákno...

Odpovědi na otázku

ja by som kupil ubiquiti poe adapter, lebo tplink ma spotrebu 3W takze jeho poe adapter nemusi byt dost silny na ten 24W switch. Natiahnut dalsi kabel aby si nemusel vymyslat hluposti nieje riesenie?

a kabel daj 5e, lahsie sa nan robia konektory

802.3af je aktivní PoE. Měl bys mít všechny prvky aktivní nebo všechny pasivní. Při vzdálenosti 40 metrů bych doporučil spíše aktivní PoE. Napadá mne ale, žekdyž tam chceš mít televizi, tak tam máš asi 230V a tedy proč vůbec tahat PoE na vzdálenost 40 metrů?

Bude to venku na zahradě. Ač ty zařízení jsou na ven, nevím jestli by přes zimu mohl být ten PoE adaptér venku. Sníh, déšť...

Sic pod pergolou, ale i tak.

Pokud není v dešti, může být venku. Je aktivní a ta elektronika trochu hřeje, takže vždycky o trochu teplejší, než okolí a tak nehrozí kondenzace vlhkosti.

nevidim jediny dovod davat poe adapter von k zariadeniu, adapter ma byt v racku a ak ma viac zariadeni vyzadujucich poe, je lepsie kupit poe switch.

Jj, asi bych ho taky nechtěl nechávat venku. Ač u nás na JM nebývá taková zima, občas těch -10 být umí.Ale pokud bych tahal víc drátů, asi bych zrovna použil něco takového https://www.kenex.cz/lan-aktivni-prvky/hikvisi... , když už budu mít kameru od nich a možná do budoucna i dvě.

neviem, nerobim hikvision, ja robim ubiquiti, aj kamery...

Samozřejmě další kabel je možnost. Ale tím že jsem to chtěl celé posunout ještě víc ven, nechtěl jsem tahat 2x 40m kablu. Hlavně pokud bych se rozhodl pro nějaký kvalitnější kabel, který je dražší.A tím že je to na půdě, kde jsou v zimě nižší teploty, tak hledám zařízení na ven.

zalezi ci to tahas vzduchom alebo v zemi. Ked vzduchom, tak nieje problem dorobit dalsich 20 kablov, ked v zemi, tak asi nebudes rozkopavat 40m a je lepsi switch.

V tomto máš pravdu a taky jsem nad tím uvažoval.Vše půjde po zdi, takže není problém natáhnout. Jen posledních asi 10m z venku, tam to půjde do lišty. Prostě šlo jen o to, aby těch kablu bylo co nejmíň. Ještě samozřejmě budu řešit, kudy tu elektriku. Jestli táhnout ve stejné liště, jak Ethernet. Všude píšou různé hodnoty rušení atd. Ale to mi úplně moc neříká. Já jsem koncový uživatel, spoustu věcí si dokážu vymyslet a udělat. Ale proto potřebuji ty technické rady, když lajcky, s drobnými znalostmi vymyslím nějaká zařízení, jestli to může ladit a fungovat.

Pokud chceš co nejméně drátů, tak použij aktivní PoE, to ti utáhne ten switch, obě kamery a pomocí adaptéru z aktivního na pasivní 24V https://www.mironet.cz/ubiquiti-ins3afig-poe-ins... i ten TP-link.

40m cat5e stoji asi tak 1/3 toho ubi nanoswitchu..

Switch stejně potřebuji. Mám tam už jen jednu volnou pozici.Samozřejmě bych mohl vzít i nějaký levnější a nechat ho vevnitř...

no tak to rovno kup poe switch a v buducnosti ked sa rozhodnes pre viac kamier nemusis ku kazdej kupovat adapter. Inak ja by som to natiahol radsej v zemi, ako bude vyzerat kabel/lista na stene domu?

daj tam normalne do 1 chranicky elektrinu, potrebny pocet LAN kablov + 1 rezerva a hrubku chranicky daj o 1 hrubsie ako chces dat aby si tam pripadne este vedel pretiahnut dalsie kable v buducnosti. Kablov nikdy nieje dost :)

Ta lišta půjde na zadní stěně, do zahrady a polovina nepůjde vidět, je tam pergola, která ji zastíní. Dám bílou, jako zeď. A tím že veškeré Rozvody jsou na půdě, zhruba v prostřed domů, tak do země asi nepůjdu.Asi by moja neměla radost, kdyby ji v prostřed obýváku vysely dráty že stropu do země a rozebral část terasy, která se dělala loni Já, když se ten barák přes dvěma lety dával do hromady, tak jsem zde ještě nebyl. Takže teď pomalu takové technické věci dodělávám. Nebýt dětí, neměla by tady snad ani WiFi :D

no ja som si na zahradu teraz kupil tretiu kameru, ale niesom spokojny s aktualnym umiestnenim, takze na jar idem kopat (nie ja, zavolam miestneho kopaca, za par € a liter vina...) tak len preto..

Ahoj, abych to nenechal neuzavřené...Děkuji vašim padnětům a radám. Nakonec jsem zjistil díky vám a poté rozhodl, že nejlepší bude switch s aktivním PoE. Díval jsem se, co to vlastně je na té půdě. Tak toto https://www.i4wifi.cz/cs/210656-routerboard-mik... , s jednou volnou pozicí. Nikde jsem nezjistil, kolik to dává, pravda moc jsem nehledal, něco mi říkalo, že né moc. Takže jsem objednal toto https://www.stasanet.cz/Kamerove-systemy/Prisluse... . Asi trochu víc, než bych potřeboval, ale hrozí, že si ještě do léta něco vymyslím na zahradu, tak se může hodit. Zatím vše nechám na půdě, kde jsou vlastně už dva Switche, toto bude třetí a budu tahat 4 dráty ven. Spojím se s chlapem, který to montoval a asi koupím nějakou menší skříň, ať se na to tolik nepráší a hlavně, dostat se k těm původním přes pavučiny... holt teď je kolem nich teplo :) Díky všem a někdy zase u nějakého tématu. Takže děkuji vsem