» Poradna » Notebooky

Pouzdro pro knoflíkovou baterii

Zdravím. Jsem tomu dal na frak ) Prosím o radu. Chtěl jsem si vyměnit knoflíkovou baterii na základní desce a jak jsem vyndaval tu starou tak se mi ulomil kousek toho pouzdra (spíš ten vršek), který drží tu baterii. No a teď tam dám pochopitelně tu novou a vypadává. Neporadíte mi prosím pěkně někdo jak ji tam připevnit do toho pouzdra když už jsem to takhle zprasil? Prostě nedrží - hned vypadne z poudzra. Existuje něco na to nějaká hmota, speciální lepidlo nebo tak čím to přichytit? Děkuji moc.

Odpovědi na otázku

Kup si žvejkačku.

Žvejkačku? Když to pomůže tak proč ne Děkuju. Myslel jsem jestli třeba to nejde zalepit tavnou pistolí? Ale nevím Každopádně díky.

Pokud ti nejde o vzhled, tak to klidně chyť tím tavným lepidlem. Je to jedno, záruku ti to nijak neohrozí, už mechanicky to už poškozené máš.

Jinak držák baterie jde vyměnit. Prodávají se běžně:https://www.gme.cz/drzak-baterie-do-dps-bh2032 (dělají se různé, tento je jen na ukázku)Jen když si představím, jak se s tím pájím, tak radši sáhnu po té tavné pistoli nebo třeba tesa pásce. Bude to hned, bude to fungovat stejně a v zavřené skříni mi to bude fuk.

Ty budes zjavne manualne zrucny, tak aby si opravovanim nenapachal este dalsie skody.

Stát se to snad může i odborníkovi ne??

Nie, bezne to urcite nie je.

Běžné ne, ale i nejlepšímu mistrovi svého řemesla se prostě občas něco nepovede. Mistr by se tededa ale neptal a napájel tam nové pouzdro.

Ne, tohle opravdu ne, ulomit kus držáku baterie, to už vyžaduje pořádnou dávku nešikovnosti :). A odborník obvykle ani nevrtá do něčeho, čemu nerozumí...

Díky za reakce a přeji hezký den.

Z něčeho ustřihni kus tvrdé umělé hmoty tak, aby ten kousek překrýval celou šířku toho "pouzdra" na baterku. Pak z něčeho ustřihni kousek tvrdýho plexiobalu, dvakrát přehni, jako pérko, dej to na tu baterku v "pouzdře", a tím kusem umělé hmoty a sekundovým lepidlem to celý přelep, a pár minut přidrž.Celou životnost baterky tu desku stejně využívat nebudeš, takže dobrý.Pokud máš možnost tu desku vymontovat kvůli jemnejší manipulaci, tak je ještě možnost do okraje toho pouzdra opatrně vyvrtat mikrovrtačkou (na plošné spoje např.) 2 dírky, protáhnout režnou nit, a po vložení baterky do pouzdra převázat nití.

Můžeš prosím to nefunkční lůžko pro baterii na té desce vyfotit..???+ ten úlomek..???

Nebyl tu tenhle dotaz už před pár týdny?

Vědma a neví to?