» Poradna » Web a internet

Potvrzeni platby pres paypal

Kupujici mi chce zaplatit pres paypal, u ktereho nemam ucet, plati ze zahranici a plati zaroven dopravce. Nyni po mne chce, abych z odkazu v emailu od paypal potvrdila 100eur jako platbu prepravci na strankach simpleswap.io, kde to vypada jako nakup kryptomen... potvrzeni znamena vyplnit udaje o me platebni karte. Nemam paypal, tak nevim, zda je to bezny postup ci jasny podvod... prosim, poradte...

Odpovědi na otázku

Ano, je to podvod. Jak z učebnice. Jen z tebe vytáhne prachy na vymyšlených poplatcích a bude ti hrozit FBI, KGB a CIA, když se na něj vysereš. Klidně ho tahej za fusekli, ale nic mu nikdy neplať.

Diky. Jdu mu na to hodit bobek ;)

Obecně pokud prodáváš nějaké běžné zboží na českém bazaru a ozve se ti zájemce ze zahraničí, tak už v tu chvíli máš pravděpodobnost 99%, že je to podvod. Není žádný důvod, proč by nějaký cizinec na jakémsi českém bazaru hledal obyčejné zboží a platil komplikovanou dopravu do ciziny, když takové zboží může snadno koupit u nich. A v okamžiku, kdy po tobě chce jakoukoliv platbu pod jakoukoliv záminkou, tak to je to zbývající jedno procento, abys měla 100% jistotu, že to je podvod

Platí kupující! Jakožto prodejce poskytuješ nějaké zboží, nikoliv peníze.

jasný podvod a firma Paypal je tam jen jako návnada a vůbec v tom nefiguruje.