» Poradna » Počítačové sítě

Potřebuju si Koupit Grafickou kartu ale nevím jakou mám základní desku

Dobrý den.. Potřebuju poradit.. mám počítač asi 3 roky strarej-->Windows 10 64-bit3.20Ghz8,0GB RAMPentium Dual-Core CPU E5800Lidi mám zastaralou grafickou kartu a potřebuju koupit novou chtěl bych si Koupit http://de.tmart.com/GTX760-2GB-DDR5-128BIT-PC... (Ano je to německy protože tu žiju...prosím můžete si to přeložit v google překladači)A já nevím jestly mi bude pasovat do mého PC .. prosím mohl by mi někdo pomoci ?? nevím si rady.. :) Předem děkuju

Odpovědi na otázku

Pocitac je tri roky starej, ale ten procesor je sest let stary lowend. Kartu si muzes koupit jakoukoliv, co ti utahne zdroj. Porad to je stejny slot. Ale jestli si chces zahrat novy hry, tak te stejne bude brzdit ten procesor.

Tak pardon... blbe jsem cetl. Myslel jsem ze tam ted mas tu GTX 760 a chces neco novejsiho. Jo... tahle karta bude pro tebe ok, ale potrebuje pridavny napajeni a je otazka, jestli ti ji utahne zdroj.

starší je trochu viac, než len 3 roky, skôr dvojnásobok. každopádne tam už máš určite PCIE slot a doňho tú grafiku dáš...a cena je celkom slušná, ak je to nový kus.. v bazaroch sa obdobne výkonné grafiky predávajú za dvoj, trojnásobok.

E5800 je CPU z roku 2010 a už tehdy byl starý (už byla na trhu nová, lepší generace prvním Core). Skutečně je tedy 3 roky starý? Není to nějaký repas?Deska je celkem nepodstatná. Stačí, aby měla PCIe x16 a jde do ní jakákoliv PCIe grafika. A ten mít bude, protože ho má prakticky každá (pokud nemáš nějakou OEM specialitu). Typ desky ti ukáže třeba program CPU-Z na záložce Mainboard v kolonce Model.Podstatně důležitější je zdroj. Zda GTX 760 vůbec utáhne. Mrkni se na štítek na zdroji a opiš sem přesný typ (např. "Seasonic SS-400ET").GTX 760 je pro nevýkonný dvoujádrový E5800 dost overkill.