» Poradna » Web a internet

Potřebuji zmenšit velikost emailové schránky u seznamu

Zdravím potřeboval bych poradit - zmenšit velikost emailové schránky u Seznamu. Díky R.

Odpovědi na otázku

Na to bude asi překvapivě nejlepší kontaktovat podporu na seznamu...

Jedině snad na podpoře seznamuUdělal jsem si velkou a ted ji nemůžu zablokovat pár MB aby mi neprošly přílohyJak máš velkou ?

Nejspíše neomezenou. A s podporou seznamu je to na levačku - chtěl jsem ji zrušit, ale půl roku mi naskakovala hláška, že zítra bude zrušena ale fungovala dál!

Nesmíš do mí chodit půl roku, až pak se koukni.Jen ted nevím, jestli se neobnoví, když do ní někdo něco pošle.Emaily byly před sedmi lety moje parketa, už hodně zapomínám. Vím jen jak vyrušit naskakující emailové adresy co tam nechci - a to kdoví jestli ještě platíJak jedna psala o fejcbuku že ho zrušila a pořád tam je - chodila se dívat a dycky se přihlásila

Měl jsem jich moc, měnil jsem k vůli spamerůmZajimavé bylo před půl rokem v Centrum, že jsem kdesi našel heslo a šal se kouknout do schránky, zda funguje. Fungovala, ale byla zcela prázdná, ponechaný obsah zhrzené dámy byl pryč. Centrum maže obsah po 6 měsících - teda mazal, furt někde změny, jak nám říkával intruktor, na netu nic neustojí

1) automatická deaktivace schránky už nefunguje nějaký ten rok.Podpora může ručně:a) deaktivovat = pokud se tam někdy přihlásíš a nebo nevědomky nějaké tvoje zařízení, tak schránka ožije. Jenže je to průser, protože o tom nevíš a myslíš si, jak klamavě tvrdí, že schránka je zrušena. A vesele ti tam chodí mejly dále.b) "trvale blokovat schránku" = opravdové zrušení schránky.Měl jsem tam 2 deaktivonavé schránky, které díky problém na jejich straně ožily, i když to zuřivě poppírají. V jedné jsem měl nastaven obnovovací mejl, tak šlo obnovit přístup a trvale ji zablokovat a je pokoj. Do druhé se už nedostanu a ta si žije svým životem a dokonce ani po nepoužívání po 6 měsících se sama pro nepřihlášení nedeaktivovala. Naštěstí tam zůstal jeden filtr, co každému odpoví, že schránka není používána.

Já to zkouším pár týdnů řešit u jedné, že přesměrovávám lidi z kontaktů na jinou adresu a ta vadná ani nevím jestli se plní spamamaUž nedělám neomezenou. Nejde zaplnit přílohama, aby se každému vracely zprávy jako nedoručitelnéAž k tomu dojde u Gmailu, snad těch 15 GB zaplním právě tak

No a? Nutí tě někdo ji používat? Prostě do ní nechoď a bude to to samé, jako by neexistovala. A ten tvůj požadavek ne menší kapacitu schránky, jsi normální??? V čem přesně tě omezuje její velikost (popř. neomezenost)?

Neporadím jak, ale u free mailu se ze zvědavosti zeptám - proč?

Chci, aby se za den zaplnila spamem a roboti si jí vyřadili z databáze, když do ní nepůjde zasílat těch dvacet pitomostí denně...

Není jednodušší ten účet přestat používat? Ostatně zaplnit ji můžeš snadno sám.

Dík za snahu, ale těžko zaplním neomezenou schránku a používat jí chci - potom, co jí přestanou používat spamerový otravové...

Vědět kolik má GB či TB líp by se ne-zkoušelo

Škoda že to nemáš přes operátora. Mě před časem zablokoval T Mobile schránku Seznamu asi na tři měsíce pro příjem všech zpráv, právě k vuli spamérům které jsem jim tuším Seznamu hlásil

1063 / 60001Nejsem si stopro jist, ale tuším že jde o neomezenou deset.let@email.cz, tedy v seznamu

Jasně, proto se ptám. Neomezená je jen velikostí, max. počet zpráv je 60 000. Ani kdybys spam vůbec neblokoval, to je opravdu tvoje denní porce spamu?

Přes webové rozhraní. Koukni do nastavení a Schránka. Tam se ti ukáže stav

To jsi opravdu naivní. Jak se jednou tvoje adresa dostala do spamových databází, tak už ji z ní nikdy nedostaneš a spamy budou pořád zkoušet posílat. Těch robotů jsou mraky a každý funguje jinak. Každopádně ale nekontrolují, jestli je mail doručitelný nebo ne, prostě odešlou spam na všechny adresy v databázi a nezjišťují, jestli se mail vrátil nebo ne, to je zbytečné zdržování.

Zajímavé, ale to se nikdy nestane.Robotům je jedno, jestli to tam dorazí. Velké botnety se to nemají šanci nikdy dozvědět. Spam je zatížen tím, že všechny spamfiltry na stranách MTA v případě identifikace spamu lžou v chybových zprávách, aby nedaly najevo, že identifikovaly spam.Takže je to úplně k ničemu.Kolik času jste tím již zabil?

zkusil bych nastavit filtrkdyž odesilatel není v mem adresari, smaz zpravu.Pripadne vsechy prichozi zpravy smaz

všechny asi ne, chce schránku používatNo v některém případě bych se nedivil. Třeba já mám ze starého tarifu stále jednu schránku povolenu jen za kb, což je bratru do koruny. Bez nutnosti mít paušál. Tu mi na měsíce zablokovali a po odbloku je rok klid. Co víc můžu chtít.To je vložka pro ty kdo případně nechápou proč lze trvat na té schránce a neudělat novou, což je snadné

Takže shrnuto a podtrženo: nejde to, a pokud ano, tak na zive není nikdo, kdo by to uměl. Zato rejpalů je dosti... 😁

zaplníš to počtem zpráv jak je uvedeno Albi to dovysvětluje v části obsahu, a je plná. Jen prsa jdou zmenšit jednou zvětšené

Shrnuto a podrženo: Je to totální kravina, na spam to nemá žádný vliv a pokud to nechápeš, jsi dost mentálně nesmělý!

Pro jistotu bych to ještě jednou shrnul a podtrhnul: Neexistuje žádná souvislost mezi velikostí e-mailové schránky a objemem nebo frekvencí rozesílaného spamu.

pardon, já to chápal výše jako počet zpráv stejné, ale množstvím kb, mb atd že nemá vliv. Staré počty a objem znám

Tohle už se může zamknout. Jen pro případ, že by ti pořád nedocházelo, co ti od Pepy nahoru všichni píšeme - je to totéž, jako bys čekal, že televize s menší úhlopříčkou bude vysílat míň reklam.

spíše je to podobné jako by si myslel, že když TV na týden vypne, tak potom už nebude vysílat reklamy :)

Ono je hlavně pitomost to zkoušet řešit takto, protože si můžeš být jistý, že to ke zrušení spamu nepovede...