Potřebuji zjistit zda odešel Procák nebo deska.

Zdravím. Když zapnu pc nenaběhne mě ani do biosu . U procesoru mě ukazuje dioda chybu. Kamarád co opravoval pc pravil že odešla deska či cpu. Ale jak zjistit co z toho je pryč? V pc servisu mě řekli docela šílenou cenu a že se to nevyplatí zkoušet opravovat . Díky za rady. (Nejsnažší by bylo sehnat někoho s am3 a prostě to zkusit ale nemam ho k dizpoci :) )

Odpovědi na otázku

Nechaj si to diagnostikovat v PC servisu. Viac ako 300 korun by za diagnostiku pytat nemali. Samozrejme to nemozes chciet v PC servise zadarmo.

No a nepůjčil by ti ten kamarád jiný zdroj na vyzkoušení? Když odejde některá z napěťových větví zdroje, může hlásit problémy libovolná komponenta PC - a bude v tom nevinně...

zkoušel jsem 2 jiné zdroje a pořád nic. Zkoušel mojí grafiku a paměti disky taky jedou. :)

Procesory odchází jen zcela výjimečně, takže s vysokou jistotou můžeš koupit novou desku.

Zkontroluj desku,jestli nejsou nafouklé/vyteklé kondenzátory pokud tam nějaký je tak ho zkus vyměnit (Kup stejnou kapacitu a nepětí nebo stejnou kapacitu a vyšší napětí), za pokus nic nedáš. Pokud si na to netroufneš tak do dej nějakému známemů co se vyzná v pájení a elektronice.

Kondenzátory na opravu základních desek 99 % elektroobchodů v ČR neprodává.

Uz sem zas tady

Když už nechceš prozradit desku, tak se osměl nám prozradit stáří desky. Bylo by docela kino, kdyby to spravila výměna baterky a reset cmos.

Asus M4A89TD pro/USB3 reset jsme samozřejmě zkoušeli i baterku :P deska je stará tak 4 roky cca. Jen jsem nedodal důležité info . Že vypadl proud a pak začal tenhle problém :)

Že vypadl proud a pak začal tenhle problém :)Deska + CPU. že si tu zbytečně honím triko.

Pokud ti zbude jako nefunkční kombo MB+CPU, tak je obvykle na 90% špatný MB.

Jeste je moznost vadna RAM.

U mě to bylo podobné odešel procesor Athlon X2 5600+, Nevěděl jsem, zda je to deskou či procesorem. Náhodou jsem našel na Aukru desku Gigabyte MA69VM se stejným proc.-a zkusil jsem přehodit jenom procesor. Pc nakočil a chodí dodnes i když né už u mě. Desku jsem potom prodal samostatně bez procesoru.

Nepíše náhodou, že RAM kontroloval u kamaráda?

Jestli ti to dělá po výpadku proudu atp., tak určitě deska. Jiné zdroje si zkoušel. Asi ten původní zdroj byla prskavka a vzala s sebou do křemíkového nebe i desku. A ta mohla vzít cokoliv dalšího s sebou. Takový dominu. AM3 stejně nemá cenu opravovat, čas na novej komp.