» Poradna » Programy

Potřebuji zarchivovat stovky mailů ze seznamu.cz včetně příloh a hlaviček s daty

Zdravím, potřebuji po letech udělat pořádek ve svých mailech. Nedůležité maily pochopitelně mažu, ale mám ve schránce spousty pro mě důležitých mailů, které bych si rád uchoval nejlépe v originální podobě, tedy s formátovaným textem, s hlavičkou kde budou veškeré údaje o odesilateli, kdy to bylo posláno ap. a pokud byla k e-mailu i příloha, tak i s přílohou. Jde mi o maily ze schránek na seznamu.cz. Nevím jestli je efektivní ručně ukládat stovky mailů, jeden po druhém ? Je něco co by mi efektivně a pohodlně tuhle práci usnadnilo, kdy bych si jenom zaškrtl, co chci archivovat a potom vše proběhlo automaticky a hlavně byl zachovaný originální textový formát zpráv ? Děkuji za vaše rady a zkušenosti.

Odpovědi na otázku

Postovni klient, treba Outlook. Nastavit ucet pres pop3, zapnout ponechavani zprav ve schrance(!), stahnout maily, archivovat .pst soubor. Hotovo.

O poštovním klientu Outlook jsem slyšel, ale nejsem si jistý jestli se musí tento program koupit nebo je zdarma ? Co mi potom otevře ten soubor .pst, jenom zase Outlook nebo i jiný program ? Který ? Díky.

MS Outlook je soucasti nekterych variant baliku MS Office a bohuzel neni zdarma.Nicmene lze na to pouzit i jine postovni klienty, ktere jsou zdarma, napriklad Thunderbird.---Hlavne pozor na to nastaveni ponechavani stazenych zprav na serveru. Protoze pokud nenastavite ze ponechavat, vsechny maily se presunou na Vas pocitac a ze schranky zmizi. Neexistuje pak zpusob, jak je tam pouzitelnym zpusobem vratit.

Děkuji za upozornění.

Seznam podporuje IMAP protokol takže bych jel určitě přes něj pak není problém i se synchronizací s více zařízeními (notebook, PC, telefon atd...)

Dobře taky funguje program MailStore. V edici Home je zdarma.

díky za tip

Co se týče alternativ, možností je samozřejmě víc. Myselem doporučovaný Outlook je totiž součástí placeného balíku MS Office. Zadarmo je buď v XP a starších Outlook Express nebo v novějších Windowsech Live mail z free balíku Windows Essentials...Mezi další alternativy zdarma jmenujme např. klienta Thunderbird od Mozilly.

hmm, jasně, dík

Ale to se jedná o archivaci mailů na nějakém Cloudu ? Já bych to potřeboval uložit v počítači.

A než to všechno správně nastavíte, tak vřele doporučuju odpojit na tu chvíli připojení k internetu...

svého času jsem měl archiv pošty udělaný přes Portable Thunderbird - šlo to spustit kdekoliv bez instalace, zachová se charakter zpráv, jde vyhledávat, filtrovat atd. Program je zdarma a česky.Stáhnout lze zde:http://portableapps.com/apps/internet/thunderbird... nenech se odradit anglickým webem