» Poradna » Windows (a jiné OS)

Potřebují vytvořit boot.wim, aby oba soubory obsahovaly 64 bit image

Zdravím,hledám programátora. Je tu někdo, kdo se umí pracovat s archívy wim (vytvařet a upravovat, prosím potřebuji rady na téma boot.wim. Najde se tu někdo, který ví jak ho vytvořit a upravit. Mám Ntb Acer Aspire E-5 a potřebují upravu boot.wim archívu. Už jsem asi nejspíš přišel na to, jak donutit Win7x64SP1 ke spolupraci s mým Ntb. Problém je v tom, že originál boot.wim na Windows 7 64 bit verze má vždy pouze 32 bitové komprimované obrazy. Z tohoto důvodu mi to, nezahlásí žádnou chybu a končím na nápisu Starting Windows. Můj Acer nepodporuje žádný Boot UEFI s obrazy 32 bitu. Pokud boot.wim má obrazy 64 bitové, odzkoušeno na W8.1 i W10, je to OK. U W8 jsem to nezkoušel, nemám proto obrazy boot.wim. Předpokládám, že na 99% bude shoda s W7. Potřebují vyrobit nový boot.wim, aby obsahoval všechny tři složky Program Files, Program Files (x86), Program Data a sourges, users, windows.Poradí někdo? Nejlépe i vyrobí.Případně kdo by dokázal vyrobit čisty obraz Windows 7x64SP1 z přímo z GPT disku !!!Je rozdíl Install Image W7x64 SP1 v MBR s podporou GPT a Install W7x64 SP1 v GPT bez podpory MBR. Ten druhý pouze nainstalujete na disk v GPT, instalátor povolí vytvořit vždy 4 oddíly GPT. Nerozlišuje nic jiného a při instalaci na MBR disk vypíše chybu. Nelze instalovat MBR, disk má formát oddílů GPT. Někoho, kdo umí do isa vkládat i aktualizace MS a přitom isi dělá kompresi souboru. Takový človíček byl nejspíš obraz uměl vytvořit a uložit v čisté podobě do isa, aby se dál instalovat na každý disk v GPT. Nesmí obsahovat nic jiného než samotný systém s SP1, bez aktualizací z internetu. Žádné ovladače sít´ové karty, grafiky apd. Vše v standartu instalace.Nevím jak se to dělá. Zkoušel jsem instalaci v MBR na MBR disk a převod přes Active_BootDisk.ISO, ale po převodu nelze spustit. Jiném programu v Bootu EaseUS-Partition-Master je to stejný. Lze převést MBR Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Pěkné. Gratuluji. ☺

Jak jsi došel k tomu, že že originál boot.wim na Windows 7 64 bit je 32 bitový.Sděl to prosím světu...

Taky se nechytám Neřešíš to moc ? jako W7 32 nebo 64 bit,, W10 a W8 ? na Acer Aspire E-5 ? :))

Pracovat s wim umím, napiš co chceš, dodej soubory a wim ti upravím

OK. Pošlu ti odkaz na můj Win7x64SP1_Czech a vysvětlím o co jde. Je si ho po stažení vypališ a máš DVD, které bootuje v MBR i GPT. Bohužel můj Acer mi stavkuje, snad ti to pojede. Já končím po potrvzení bootu z mechaniky. Najede čara a po skončení Nápis Starting Windows a zamrzne to. Instaláčka100% funkční jak přes Flash Disk tak z DVD. Pošli mi tvůj email a dodám ti tenodkaz na uložiště. Spolu to určitě dotahneme dál.

Odkaz beru jen na mega nebo mail.ru nebo něco podobně rychlého. Shit jako uloz.to neberu.A nic zkoušet nebudu, a nebudu ani vymýšlet řešení tvého problému, jen jsem ochoten udělat co chceš, třeba upravit boot.wimA určitě spolu dotáhneme dál, třeba na 1000+, cítím šanci

Rád plkám nad úpravami mrtvolky win 7 :http://www.zive.cz/poradna/pomoc-s-pokrocilo...

Jo a ještě jedna významná poznámka. Snad ji víš. Efi zavaděč se může použít pouze v bitovém provedení ve stejném jako spouštěný systém. Takže nejde přes 64bit efi zavaděč spustit 32 OS (ani v boot.wim).

Pro Krakatoa, odkaz maš v soubor txt. Vyhledej na mega.nz. Přihlas se a stáhni si mé iso. Přidal jsem kompletní link a je posláno i to, co je klíč k odemčení. Jinak, až to vyzkoušíš dej vědět. Pak ti pošlu odkazy na tři důležité soubory z ulozto.cz. Je tam n a dvouch upravené iso i s aktualizacemi do 1.2016 a také do 4.2016 a poslední soubor ještě jsem nezkoumal. Druhý nelze UEFI vůbec spustit, ale má maximální kompresi a v MBR by to mělo by OK. Všechny tři od slováckého autora. Vyzná se víc nežzatím, od nás. Má zajímavé napády, ale nejspíš UEFI nepoužívá a střílí jen od boku. Našel jsem dost chyb, to jsem laik. Programátor by dál do hromady. Moc si to zkomplikoval, soubory počítají s bootem v MBR i GPT jak v 32 bit, tak i 64 bit systému. Kdo to da dohromady, je fakt frajer. Tímby boot začínal na UEFI s 64 bit obrazy. Použil kombinací, vycházel z boot.wim na obrazy (x86).První funguje iba na MBR Boot. Subor tu su aj na UEFI, no pre inštaláciu bohužal úplno nečitateľné. Možno to ktosi vie spravit? Bol by tu taký chalan

Když jsi dal dešifrovací klíč do url, tak mi pak dešifrovací klíč nemusíš dávat zvlášť.Jak jsem psal, z uloz.to nic stahovat nebudu, jestli mám něco stáhnout tak to dej znovu na mega.Těmi dalšími soubory nemyslíš ty iso od Nations112? Ten chodí na warforum a byl i tu párkrát. No a co s těmi iso jako mám dělat?Stále netuším oč ti jde.Jak jsem psal, pokud chceš přes 64bit efi spouštět 32bit OS tak to nejde.A jestli máš nějaký problém se spouštěním přes efi tak dej do instalačky efi zavaděč.

Jo a kdyby to nebylo jasné, tak to iso mám už stáhlé, jen netuším co teď dál, jak jsem psal, nic testovat/exoperimentovat nebudu a jestli chceš po mně nějaké úpravy, tak napiš jaké.

Do ici, proč jsi nenapsal, že je to klasické poslední win 7 iso? Nemusel jsem to z mega stahovat, protože to jednak mám a navíc nechápu proč to dávat na mega, když to jde stáhnout rychle z webu microsoftu.

Jak mi tedy vysvětli někdo, že když to otevře. Co uvidím? Chybí tam složka Profiles (x86). Otevřete si to u W8.1 nebo W10 a bude tam a změn bude víc.Kdo nevěří, at´si prověří. Neříkám, že se nemohu mýlit a bude to v něčem jiném. Rozdíl však tam je. Popsáno Microsoft Windows PE (x64) a Microsoft Windows Setup (x64).

A není problém v tom, že v boot.wim efi zavaděč je a v rootu instalačky ne? A stačí hodit efi zavaděč do instalačky jak to třeba dělá utilitka Win7UsbPatcher(v2.0.14).zip? To je jen tip, na win 7 už prdím, je to mrtvolka, problém si řeš sám, já ti tak akorát můžu dát tip nebo upravit wim, pokud mi dodáš co chceš upravit.

Nějak stále nechápu to věčné omílání úprav instalačních souborů pro schéma disku GPT....??? Proč vlastně..???.. Je k tomu vůbec nějaký zjevný důvod..???.. 1. GPT přišlo hlavně proto, že je neomezující, co se velikosti disků týče. A jen tak pro zajímavost si možná "někdo" myslí, že je rychlejší.. Což se samozřejmě na lepším HW prakticky nepozná.. Čili rozdíl=0.. asi tak.. 2. MBR jest omezující do 2TB.. nad už prostě nelze.. Jinak MBR a GPT jsou na tom FUNKČNĚ prakticky stejně.. A teď NĚCO "spešl". Kterej debil bude dnes instalovat OS na schéma GPT na 2TB disk..??? Jen IDIOT.. Jo ták, dual boot..??? Není to nic jiného než zbytečné zdržování při startu a restartu pc.. Dual boot lze jednoduše nahradit oddělenou instalací, 2x OS - tedy dva disky.. FERTIG.. A kdo rád experimentuje, k tomu je skvělá možnost virtuálky, která je i co do bezpečnosti nej řešením.. A k takovému použití klíďo 500GB SDD.. ten to svými vlastnostmi s trochu lepším HW bez problémů utáhne.. Dnes je moderní instalovat OS na SSD .. A víme proč, že..???.. Takže nechápu, co by mě mělo hnát k tomu, abych se nesmyslně snažil SSD disk převádět na GPT..??? Dnešní nejpoužívanější velikosti SSD jsou cca kolem 250 GB.. a jsou v pohodě dostačující.. Mně se líbí SSDéčka i větší, 512 GB jsou mi mnohem sympatičtější.. je to jen o penězích.. Tak proč ku.rva řešit GPT..??? Tohle se řeší jen u Win 7 a stejně naprosto zbytečně. Koho zajímá HDD o velikosti 1 - 2 a více TB a jeho absurdní použití k instalaci OS..??? HDD už jen na data a zálohy a je úplně fu(c)k, jestli takový disk bude MBR nebo GPT

Super, krásně sis popsal nad zbytečnostma, podle mě je důležité toto, co jsem psal výše:"Jo a ještě jedna významná poznámka. Snad ji víš. Efi zavaděč se může použít pouze v bitovém provedení ve stejném jako spouštěný systém. Takže nejde přes 64bit efi zavaděč spustit 32 OS (ani v boot.wim)."

Však ano. GPT lze jen na OS x64bit.. ¨OS x32bit už snad ani nikdo nemá.. snad jen výjimečně nějakej joudovitej Jouda..

GPT jde i na 32bit OS, já psal o něčem jiném, já psal o tom, že nemůže spustit přes 64bit efi 32bit OS.

Tuším, že na Lenovo Stick jde nainstalovat jen 32bit OS a ještě musíš nabootovat do UEFI. Původně tam výrobce dával Win8.1 Bing. Dnes tam je většinou upgrade na nějaký Win10 Entry Level... ☺

To posraný GPTéééééééééééééé mě prostě vytáčíííííííííííí..

Já ani nevím co to je

A navíc s GPT nemám problém na Win 7..Jen si připravím pomocí Rufusu instalační flešku Win 7 pro schéma GPT a můžu v pohodě instalovat aniž bych se zabýval nějakou spešl úpravou posranýho boot.wim.. Tohle už mám dávno otestováno..

Edysáku, je ti jasné, že tazatel s GPT problém nemá, on to tam uvedl jen proto, abys měl o čem psát a zapojil se do 1000+

Njn.. já vím, že tazatel s GPTéééééééé nemá problém, jen se tím zabýval asi tejden a měl z toho hlavu jako meloun.. Já na GPTéééééééééééééééééééééééééééé seru..

Já seru i na efi a to z jednoho prostého důvodu. Nemám efi. Každej rok prosím Ježíška o desku s efi a ten zmr* na mě každej rok háže bobek a určitě doveze, jako vždy, ponožky.

možno chce multiboot x64 OS, počnúc od WNT-XP po W10 a ešte nejaké to x64 Ubuntu, x64 Knoopix aby toho nebolo málo. Baby na multiboot letia ako na zbierku chrobákov.MBR je obmedzené na štyri primárne oddiely, nie ako bohové GPT-čko pri ktorom nemusí tiež deliť disky nad 2TiB.

Knoppix

guruové jedou na debianovikdyž baba uvidí u někoho ubuntu tak si hned řekne, že je to lama a dotyčný u ní nemá šanci, podle mě s ubuntem určitě nezasune

... a tak na "zásuvkovej den" z lítosti nad "nešťastníkem" možná jo...

šmoulování z lítosti není ono

Jeho problém je, že asi chce spustit přes 64bit efi 32bit OS.Já blbec, teď se tu nebude řešit problém, jak můžu editovat mé příspěvky?

To Nuda No a co jako..???Na OS používám SSD.. a proč bych ho proboha dělil..???Nepoužívám zkurvený HDDéééééééééééééééééééééé.. to mi slouží k jiným účelům..

K čemu? K ukládání porna? Toho mám 60 GB. Kolik ty?

Jsi na tom líp, noooooooooo Já UŽ na porno seru.. Chodím do kostela a modlím se za všechny hříšníky světa.. Nechápu proč jsem se nestal poustevníkem.. ??? Pozdě bycha honit. Muším to napravit v příštím životě..

Takže hdd máš na filmy? Ty nemá cenu ani ukládat, člověk je schopný si je pustit tak jednou, jako třeba teď jak je ten film s tím houstonským letadlem.A dívám se i na tv, dnes bude třetí díl první serie vikingů s dabingem na:http://www.csfd.cz/film/322131-vikingove/423... se budu dívat, je to fakt masakr, v prvním díle bila chuťovka usekávání hlav, ve druhém zmasakrovali nějaký mnižský klášter a jeden viking ještě před tím než vypluli brutálně zezadu znásilnil nějakou vikingu která se mu líbila, su zvědavý co bude ve třetím díle.Jo a nepíšu čárky, aby to nebyla samá čárka.

Ježiš, to je češtin, příště si dám víc záležet

Nevyzvídej.. nebo ti to nakonec prozradím.. Někdá vyslepičím i to, co nevim..

Hmmm.. Vikingové.. asi to muset stáhnout.. Naposledy jsem čučel na seriál "Hra o trůny" .. a nebylo to vůbec špatný.. ba naopak, docela mě to totálně vtáhlo do děje.. Já jsem tím seriálem doslova žil..

Nechápem čo máš s primárkami. Nikdy som nemal viac ako 1 primárny oddiel a ostatné logické. Kde je v nich problém/obmedzenie?

Ne, fakt tě nechápu, šakx:\efi\boot\bootx64.efitam máš, zkoušel jsem to rozjet přes efi, normálně to funguje, tak co chceš?

Když vytváříš iso, vytváříš ho i s podporou efi?oscdimg -h -m -o -u2 -udfver102 -bootdata:2#p0,e,biso\boot\etfsboot.com#pEF,e,biso\efi\microsoft\boot\efisys.bin -lWin slozkaswin win.iso

Nainstalováno z tvé instalačky:https://s23.postimg.org/9a8peb8o9/laninap.pngefi + gpt, žádný problém

Tak vidíš, jaký jsem profík amatér Jak se do něčeho dám, nepustím. Gratuluju, máš ode mě první instalačku pro boot MBR i GPT dohromady. Možná v budoucnu si ještě někdy na mě vzpomeneš.Nic, zatím čekám na slovaka. Tady se pomoci na toto téma člověk nedočká.Sranda musí tak být, dost jsem se pobavil jak se předvádíte mezi sebou

Já se zase bavím tvým neumětelstvím a rádoby " zasvěceným" plácáním.

Ještě počkej.Takže u tebe je určitej problém a ty s boot.wim neumíš vůbec pracovat, takže chceš vytvořit nějaké boot.wim pro win 7.A jak jej teda mám vytvořit? Co v něm chceš mít?To, co je ve win 7 64bit boot.wim + nakopírovat 32bit pf?Kua, když přesně napíšeš co mám vytvořit, tak to udělám, jen stále nechápu co chceš.

No ale na jednom obrázku jsi mi dával screen a na tom obrázku máš i tu složku. A píšeš, že ti to nefunguje. Takže ty to vytvořené máš, ale chceš aby to vytvořil někdo jiný? Jak jsi to vytvářel? Pomocí dism nebo wimlibu? Jak fakt netuším oč ti jde.

Jo a ten název, který jsi nevěděl upravit, se upravuje například přes imagex

Jo a pak ses ptal čím to upravovat, já používám dism (to je v systému windows přímo, na instalačce nebo ve wadk) nebo wimlib:https://wimlib.net/a někdy i imagex (z wadk).

Tu to máš i s 32bit složkou pf:mega.nz/#!sEp1lR5b!hwNsiQIfZ-ozSZ5Ilo5s-xRLE3AXnxdhYn2JKoGe5pca ušetřeno 6 MB velikosti, vytvořeno:pushd "%~dp0"Dism /mount-wim /wimfile:boot.wim /index:1 /mountdir:mountxcopy "Program Files (x86)" "mount\Program Files (x86)" /i /s /h /eDism /unmount-wim /mountdir:mount /commitDism /mount-wim /wimfile:boot.wim /index:2 /mountdir:mountxcopy "Program Files (x86)" "mount\Program Files (x86)" /i /s /h /eDism /unmount-wim /mountdir:mount /commitwimlib optimize boot.wim --recompresspauseUž to funguje? UŽ TO FUNGUJE? NEEEEE, ŽE NEEEE :-d

Tak jako podle mě todle to mít vliv nebude, každopádně jedeme dál. Co mám udělat teď, nebo mám změnit i ten název? Jakej je správnej název?

Šmarjááááááááááátady se bude řešit stupidní GPTéééééééééé pro Win 7 ještě tejden.. Jdu čučet na nějakej stupidní film..

vše by mělo asi zůstat stejný kromně boot.wim. Tak chci namontovat image 64bit žádný 32bit. Co se pořád pleteš 32bit, to tam je a nefungujete. Je to pojmenované 64bit, ale není. Není v něm Program Files (x86). Chápeš to. To tam potřebují, nevím proč, ale Win10x64 to tam má. Je to na tomobrázku. To neznamená že nechci 32 bit. To značí jako při klasické insta-laci, kde systém sám si vybere kam se naistaluje. Některé programy beztéto složky nenaistaluješ v 64 bit systému. Např. podívej se na obrázky vpříloze emailu. Jen udělej boot.wim z image prvního obrazu Home Standart a nic víc. Tak aby to však zobrazilo ty dvě možnosti tj. Microsoft Windows PE (x64) obraz základní a Microsoft Windows Setup (x64). Musí mít uvnitř obrazu vždy složku Program Files (x86). To je vše. Pokud obrazy vytvoříš,a zabalíš do archívu wim, už to pojede. Screeny jako to vypadá u W10x64 ti pošlu.Zkusím sám ty programy, ale to někdo se pracně naučil je těžko dohoním.

výše jsem ti dal odkaz na upravenou boot.wim tak stahuj

Pro Krakatoa : Někde se mi ztratil tvůj email. Napiš mi ho prosím znovu. Chci poslat Screeny. Jednak věc oproti originálu, prkotina. Jak to PowerISO rozbalí ten tvůj boot.wim, nezobrazí se obsah. U originálu to tak bylo stejné, jen opačném pořadí. Umíš to opravit a přehodit. zatím to vypálím takto. Jsem napnutý co se stane, Boot v MBR by fungovat měl a ted´to UEFI. Na pohled je to slibně, sám bych to tak nesved. Jsi fakt jednička. Moc dík .Může hrát roli i prkotina v příkazech se tu nevyznám.

Já nikde svůj email nepsal, ale maily jsi mě psal, takže musíš přijít na postup, jak jsi mi psal před tím maily nebo dej screen sem.08f1fcc130422a698ceb64ac690513dc9f85777d *boot.wimtoto je sha1, máš to stáhlé správně?V čem je problém? Co mám přehodit? A jak nezobrazí obsah?V origo i v mém je první pe a druhé setup. Nic jsem neměnil.Takže zas netuším co řešíš, musíš to psat polopatě, fakt nemám chuť něco luštit, napčíklad rozdíly ve tvých screenech, příště udělěj puntik u toho důležitého, třeba já si minule myslel, že názvy těch indexů jsou stejný a nevšimnul jsem si, že na jednom je vzadu navíc ".wim".Jo a podle mě se nestane vůbec nic, takže už vymíšlej další postup.

OK, nechme to tak. Mail nemám a odpovědí po přečtení průběžně mažu. Nechodí pošta jen z poradny. Já ho neukládal, kdyby tam nebyl, těžko ti pošlu email. Tady nevím jak to nahrát, registrovat jen proto nebudu.

Screen tu můžeš dát jako link, stejně jak jsem tu dával třeba:https://s23.postimg.org/9a8peb8o9/laninap.pngHele, tak jak? Podle mě to tím nebylo, šup, šup, něco vymysli, jdem pokračovat, ne? Nebo už tě to neba? Mě to ba.

Promín, ted´nemám čas přes den na rebusy, tak píšu až večer.Jen, abys sis o mě nemyslel,že experimentují každý den. Měl jsem to již převedené do MBR před rokem. Za rok se něco stalo s diskem jen tak, bez hrabaní v něm. Vyzvalo mě to vytvořit zálohu HDD a kontaktovat servis Acer. Tak jsem udělal, podpora mi taky tvrdila, že GPT lze použít s W7x64SP1 po úpravách instaláčky. Ovšem ví kulový. Začal jsem obesilat pár vybranných inzerátů na prodej podobného asi modelu. Řada Aspire je dlouhá, netušiš. To podstat-né mají od výroby 1TB nebo 750MB HDD a v MBR přes LEGASY s originál předistalovaným Windows 7 64 bit. Sice daleko starší modely, ale Acer ASPIRE. Acer asi zaostavá před jinými značkami. To podstatné, než půjde do opravy. Vyzkouším zpátky hodit GTP formát. Tak i jsem zjistil, že po třetím převodu najednou z flešky jde instalovat W7 na UEFI. Vytvořil si sám 4 oddíly atd, prostě zázrak. Do prvního konečného restartu a pak po restartu se spustilo kolečko znova. Namítneš, že jsem měl vytáhnou flešku při restartu. To jsem neudělal a má chyba. Po druhé už jsem to pak už provedl a stalo se to, že si instalátor neuložil kopií instalace a boot manager hlásil chybu. Englický tj. asi to: Opravte počítač install diskem W7 a s funkcí opravit počítač. To se však neopraví, protože funkce nemá podporu pro GPT jako W8 a W10. Kdyby se instalace povedla, opravy by tak provedl acronis z bitové kopie image zálohy. Taky i AOMEI Backupper, ten nemám odzkoušen. Ta funkční upravená instalačka, která opravdu projde je jedna z možnosti jak to tam dostat. Druhá a lepší, je mit přímo obraz Win7x64SP1 z GPT disku přes NTLite nebo něco takové uloženy ihned po dokončení instalace. Bez všech ovladačů, které se později stahují podle typu vybavy v Pc. Jen to co instalátor obsahuje od MS original. Potřebují kompletní 4 oddíly po vytvoření v EFI. To už má v sobě oddíly pro opravy na UEFI. Klasický instalátor má oddíly pro MBR, ale ten Ukázat celý příspěvek

Screeny na vysvětlení záměny pořadí máš mailu. Nemám čas na rébusy, hledat tvůj em ail, však našel jsem. Koukni na video z Yotubu, možná sei něco nového dozvíš. Pro všechny koho to zajímá je to nazváno: Updating the boot.wim file in Windows 7 - WinPE and the Windows 7 setup/install image

K těm tvým screenům:je mi fakt ukradený co ti ukazuje nějaké poweriso - není to směrodatné, poweriso není program na úpravu a zkoumání wim. Pokud chceš zkoumat a upravovat wim, tak to dělej pomocí dism nebo wimlib, pro zobrazování, zkoumání a rozbalování wim jde použít i 7z. A jak už jsem psal, indexy jsem neměnil, na prvním indexu je PE a na druhém Setup v celém znění jak v originále. A jaký skript jsem použil jsem uvedl a je nemožné tím skriptem něco změnit.Co se týče videa na youtube, zajímavé mi vůbec nepřijde, 7 minut kecá o triviální věci jako integraci ovladače, což je naprosto základní triviální věc při použití dism, použil jsem ji milionkrát. Že rozumím nejen triviální integraci ovladačů co je ve videu, ale mnohem mnohem víc, ti bude jasné, až koukneš na toto vlákno:http://www.zive.cz/poradna/pomoc-s-pokrocilo... které je o integraci ovladačů.

1. Piš sem, když tu nebudeš psát a budeš mi psát jen maily, tak tu nebude moc příspěvků a zive.cz nebude lupa.2. "0xc000000f An error occured while attempting to read the boot configuration data." Googlils? Víš vůbec co je to "boot configuration data"? Boot Configuration Data = BCD, to jsou informace pro zavaděč:boot\bcdefi\microsoft\boot\bcda problém by mohl např. nastat, pokud používáš usb3 a nemáš na něj v instalačce ovladače, není na mediu bootmgr/bootmgr.efi, ty bcd soubory chybí nebo jsou poškozené a podobně. To jsme si ale nedohodli, já psal, že ti pomůžu jen s úpravou boot.wimA jestli si tuto hlášku spojuješ s chybějícíma desktop.ini tak to fakt neeee A další body a obrázky okomentuju až přelouskám a pochopím co vůbec po mně chceš jo a taky až si pustím další díl vikingů, teď jsem na 02x01

3. Do ice, kua, okot, ulin, efka atd. Nemáš náhodou záporné iq? bwiminfo.txt a iwiminfo.txt je pouhý výpis informací boot.wim a install.wim vytvořený pomocí příkazu, který vidíš na tom tvém videu v čase 2:12. Na funkci to nemá žádný vliv. Hlavně že jsi mi psal, ať si to video pustím několikrát 4. Znovu píšu, poweriso je na nějakou analýzu wim irelevantní. To, že ti jde jednou načíst první index a podruhý druhý, je naprosto jedno, protože je naprosto jedno jestli je brán jako výchozí index pro soubory první a jako rozdílový druhý, důležité je jestli si s tím poradí windows a nástroje pro práci s wim a ty si s tím bez problému poradí, pravděpodobně za to může ta optimalizace ve wimlib, každopádně toto neřeš, toto na funkčnost vliv nemá. (stejně tak jako chybějící desktop.ini )5. Jestli tedy chceš nějaký upravený boot.wim, co tam teda mám dát?Jestli to chápu dobře, tak tam mám nakopírovat hromadu těch desktop.ini, jedno další ini a resources? No jak chceš, ale to, co chybí, mi připrav a dej odkaz ať to tam můžu jen nakopírovat, strukturu vem celou, ať to pak můžu nakopírovat najedenkrát, například:xxxxx\user\Public\desktop.inixxxxx\windows\boot\resources\atd. složku xxxxx pak zabal a dej odkaz ať to pak můžu nakopírovat do toho prvního a druhého indexu.

OK. Pošlu odkaz na celé Win10x64_1607.iso. Jen to trochu potrvá, než ho nahraju na mega.nz.com. Porovnej si sám podle screenu, takové soubory a složky má, boot je funkční i instalace na LEGASY pro MBR i UEFI do GPT. Ta Win7x64SP1 jen bootuje a při začátku instalace zamrzne. Win 8.1 i W10 máji stejné soubory i složky. Zkusme ten náš boot.wim co nejvíc napodobit na ten boot.win z W10. Už je jen pár uprav. Chci dvě verze tj. více a méně upravený boot.win podle W10. Rozepíšu ti to na celý a pošlu na celý v bloku.Nejdřív to promyslím a vytvoříme dvě verze.

Já nechci instalačku Win 10, mám ji tu. A na co by mi byla?Jestli chceš přihodit nějaké soubory do boot.wim tak mi dodej tu zabalenou složku jak jsem psal.

Tak už mám čas, tak ti pošlu. Ještě jedna věc, uměl bys přečistit to co je uloženo v souboru BCD a boot. sdi v adresáři obou obrazu windows\Boot\DVD\EFI. Moc by mě zajímalo, jsou-li zápisy totožné uWin7 i Win10. Pořád Já nechápu jak se dá u EFI opravit bootsektor. U MBR je informací dost. To UEFI fakt oříšek. Mám par stažených imagea nejdou opravit. Nebootují přes DVD, ale ani přes flešku. Tady máš ty úpravy rozepsané, vytvoř mi dva archívy boot.wim:Microsoft Windows PE (x64) základní obraz tj. 1xxxx\1\Program Profiles\ doplnit desktop.ini xxxx\1\users\ doplnit desktop.inixxxx\1\users\Public doplnit desktop.inixxxx\1\users\Public\Desktop\ doplnit desktop.inixxxx\1\users\Public\Documents\ doplnit desktop.inixxxx\1\users\Public\Downloads\ doplnit desktop.inixxxx\1\users\Public\Libraries\ doplnit desktop.inixxxx\1\users\Public\Music\ doplnit desktop.inixxxx\1\users\Public\Pictures\ doplnit desktop.inixxxx\1\users\Public\Videos\ doplnit destop.inixxxx\1\windows\Boot\PXE\cs-CZ\ doplnit bootmgr.efi.muiVerze dva boot.wim vše stejné a navíc xxxx\1\windows\Boot\ doplnit kompletní Resources a také konfigurační soubor BootDebuggerFiles.iniPozor desktop.ini musí odpovídat vždy složce. Stejný název neznamená istejný text. zápis konfigurace. Složka users a windows je v origináluvždy psaná malými písmeny !Microsoft Windows Setup (x64) obraz 2xxxx\2\Program Profiles\ doplnit desktop.ini xxxx\2\users\ doplnit desktop.inixxxx\2\users\Public doplnit desktop.inixxxx\2\users\Public\Desktop\ doplnit desktop.inixxxx\2\users\Public\Documents\ doplnit desktop.inixxxx\2\users\Public\Downloads\ Ukázat celý příspěvek

Pro Krakatoa: V obrazu Microsoft Windows Setup (x64) chybí desktop.ini konfigurace a dva soubory. V podstatě je to stejné.Vem je z Microsoft Windows PE (x64). PowerISO mi to neotevře, nemám je jak extrahovat. V 7zip se taky nedá, neumí takový soubor vyextrahovat. Operace se provede, ale ve složce nic není. Odkaz k stažení v příloze txt.

1. V tom tvém archivu na mega aby se prase vyznalo, mažu2. Natuším co zas vymíšlíš za dodatky, takže jsem to vytvořil podle návodu v tvém předešlém příspěvku. Tu máš tedy ty dvě upravené boot.wim:mega.nz/#!ocZiTJbR!TBGjmOnAcLd7xPURzYraJH0c4OF3Hd1r1UOIYkHa-sE3. windows je case insensitive, na nějaké měnění malých a velkých písmen ti hážu bobek, win 7 měl velká, nechal jsem velká písmena4. další vytvoření 100 Kč / 1 upravené boot.wim

5. A jestli chceš po mě nějaké rady tak 50 Kč za jeden bod ( = za jednu číslici, co jsem uváděl doposud).

1. Na BCD je cmd utilitka od Microsoftu bcdedit, tu používám pokud používám skripty. Na naklikávání používám prográmek EasyBCD, je free a lehce ovladatelný i lamou. Nak se na něj mrkni třeba v EasyBCD a dej vědět co chceš upravit.2. boot.sdi je System Deployment Image pro bootování z ramky, který se načítá před samotným boot.wim, nikdy jsem jej nepotřeboval upravovat a vůbec nechápu proč jej chceš upravovat 3. co je potřeba pro funkční boot si vyhledej na netu (rufus nebo podobné utilitky nebo ruční postupy), v tomto vlákně jsem ti dokonce psal jak se vytváří funkční bootovatelné DVD (legacy + efi).4. Je ti jasné, že ty tvé úpravy boot.wim nemají na nic vliv? Dobře, tyto dva upravené boot.wim ti ještě udělám, další úpravy už budou placené

A nasaď brutální ceník..

Tak nasadil jsem mu pro začátek 100 Kč/boot.wim a 50 Kč/raduSnad ho to vymýšlení blbostí přejde.

Lupa zive.cz jede snad na vytáčeném připojení, jinak si nedokážu vysvětlit, že se mi načítá 40 - 50 vteřin

Mně to jede ještě v normálu ..esli to není tím, že jsou zablokovaný ty hnusný reklamy.. Asi mají tendenci se vtíravě cpát do obrazu.. to je ááále zablokovanééé.. já nad tím nedumám.. jak to jede, tak jede.. FERTIG

https://www.webpagetest.org/result/161214_89_7N43/1/d... toto test z Prahytakže buď zive.cz nemá rádo moraváky nebo omezuje spojení blokátorum reklamy málo kB/s

https://www.webpagetest.org/result/161214_89_7N43/1/b... tak to je brutální, zive.cz:js: 101 requests a 909 368 B na jedný stránce

Ku.rva ale to odesílání komentáře je jaksi línééééé.. !!!

Za 100 si houno koupíš.. jen přitvrď.. Nebuď vůbec tolerantní.. to už se dávno nenosí..

Za kilo koupí v Číně samolepku s číslem Windows 7 a obratem za 300 prodá na Aukru.

áááááááááááá.. obchodník se ozval..

Tak to je jak s židovským imigrantem, co přijel ve 20. letech do Ameriky - koupil jabko, vyleštil prodal za dvojnásobek a koupil dvě jabka. Takhle kupoval, leštil a prodával, až z něj byl milionář. Když to převedu do dnešních reálií, tak za koupi deseti padělaných Windows můžeš koupit jedny legální a ještě ti zbyde.

Ty n.e.m.o.h.o.u.c.í. dacane.Mám moc práce, až bude čas, kouknu se sem do vlákna taky, snad ho nikdo nesmaže. Určitě je tu spousta užitečných informací.

Co to? Proč mě spojuješ s tím hdd neodborníkem?Já jsem neodborník na všechno. Třeba tu je skoro 100+ a eště tu nebyla podaná jakákoliv užitečná informace.Takže ani nechápu, kde tu užitečnou informaci vidíš.Jo aha, už to chápu, ironie nebo sarkasmus?No to je jedno, 1000+ gogogo, je tu kvalitní matroš, třeba dám tazateli slevu a budu radit zadarmo, udělám mu množstevní slevu, když napíše 50 příspěvků za den tak to bude mít zadarmo.

1000+ jsem dali naposledy dva roky zpátky.

Tu se dalo max 500+, o 1000+ bych věděl a nevím.

Ajo, to bylo krásný kulatí číslo 512.

Já krom antivirů nepoužívám ani acronis Jestli mi chceš dát něco na oplátku, na netu je, že pěstuješ nějaké rostliny, nepěstuješ i marihuanu? Ta by mě potěšila víc než nějakej podělanej acronis. A až budeš koumat ty programy, tak klidně poradím no. I zadarmo. Ten ceník jsem psal jen abys to s těmi požadavky na vytváření boot.wim moc nepřeháněl, jak jsem psal, ty tvé úpravy jsou podle mě zbytečné, takže to mě pak tak nějak nebavé no.

Nemůžu nikde najít film "P.K." s českým dabingem.. Ku.rva ať mi nikdo neříká, že dabing k tomu filmu neexistuje..!!! Vždyť jde prý ve světě o jeden z nejpopulárnějších indickejch filmů.. Ty zasraný titulky mě serouuuuuuuuu Českej dabing jede jen pro ty zkurvený americký filmy.. Zasranej českej národ idiotů.. !!!!!!!!!

Není. Mě taky štve, že na kvalitní filmy nedělají dabing.Třeba film jak jeden chlap honí neustále praseti péro:http://www.csfd.cz/film/322538-le-cochon-de-... je taky bez dabingu a ten je navíc o tři roky starší.Ale neštve mě to moc, na titulky jsem si už zvyknul, vikingi teď valím v titulkách, už mám odkoukaný první dvě série, jdu na třetí.Hele, nechceš link na mega na Acronis True Image 2011, laninap mi poslal link a já Acronis True Image 2011 nepoužívám, nepoužívám žádnej ATI. Teda doufám, že je to jeho instalačka a hlavně jeho klíč a že to není nějaký warez

Dík za tu "spešl" nabídku..Na Acronis hážu bobek.. Na zálohu lze použít i obyčejnej Aomei zdarma.. Takže ať si výrobci Acronisu políbí pr.dele..

A viděl jsi seriál "Hra o trůny"..???Ten mám komplet v češtině.. Můžu ti ho přihrát..

Neviděl. A ani mě to neláká. Tedy ten pocit beru z toho, že nejsem na fantasy, takže jsem se nikdy nezajímal o hobita, avatara, a když jsem viděl fantasy u Hra o trůny tak jsem se nezajímal ani o Hru o trůny.A přihrávat mě nic nemusíš, když něco potřebuju, tak použiju ochočené ovečky na czt.

Taky nesnáším fantasy,.. horory apod.. Tohle s tím seriálem Hra o trůny byla spíše náhoda, že jsem se chtěl ze zvědavosti podívat jen na ten první díl.. a ejhle, vtáhlo mě to natolik do děje, že jsem nakonec zhlídnul ten seriál celej.. Ono z toho fantasy tam až tolik není .. jsou tam jen malí dráčci a nijak to nenarušuje celý děj.. to je vše.. Jo a jen krátce se v tom seriálu objeví jakési oživlé mrtvoly z ledových hor.. ale dá se to.. Zkoukni alespoň první díl.. nebo první sérii.. 10 dílůAbys to nemusel dlouho někde nahánět ke stažení, můžu ti tu první sérii poslat .. Ovšem nebudu ji dávat sem.. Můžeš se na tu první sérii dívat i na webu..

Dva boot.wim mi stačí, abych viděl jak se to chová. Tudy cesta není, jde to jen k horšímu. Marihuanu fakt nemusím, v tom ti neporadím a nedodám.Ještě jedna věc mě zajímá, ale změníme téma. Řekněme má v acronisuzálohu originál OS W8.1 od Aceru. Tam má značnou velikost asi 16GB. Včem by se to dalo osekat na velikost jednoho DVD. Tím myslím smazatblbostí od jiných dodavatelů software. Dost mě to trápí, protože to se-bere moc místa na uložišti na sítí. Má rád vše vypálené na DVD. Umělbys s tím pohnout. I když aplikace po nainstalovány software vymažu,je mi prd platné. Jsou totiž uloženy už v install.wim archívu. Proto vícese zajímám o prací s wim archívy. Nic nedělám pro zábavu, vše budei svůj účel.Stahl jsem NTLite_setup_x64 a rt_7_lite_win7_Vista_x64_sp1, nějak tozatím moc nechápu. Je v Free verzí, dá se s tím něco postavit. Mělo byto být na vytvoření nového instalační isa. Nejdříve však je potřeba takpředevším upravit ten install. wim a boot.wim. Kdyby jsi neměl s čímsi hrát, tak mám prima hráčku. Sám na tom postupně začnu. Ještě siodzkouším par různých instalaček na to UEFI v GPT. Mám funkční 10,pracují na 8.1 a zajímají mě jen na test i Win8. Osobně si myslím, že iW8 u mě přes UEFI v GPT neprojdou, ale kdo ví. Nic ti nepodsouvám, případná pomoc je čistě na tebe.

Namountovat jako VHD, nastartovat do auditu systému, pokud tam není, tak nainstalovat jedno KB od MS. které umí smazat přebytky updatů (teď nevím, jak se ta užitečná záplata jmenuje), pak provést resetbase. Předpokládám, že stránkovací a hibernační soubory v záloze nejsou a byla maximálně komprimovaná?

Záloha není v VHD, acronis používám na zálohy archív Tib. V záloze jsou kompletní 4 oddíly tj Recovery. Nejvíc zabírá install.wim, protože obsahu-předinstalované kraviny navíc. Něco je užitečné, ale většinou brak. Předpokládám z toho istall.wim se to dalo odebrat.

Install.wim lze namountovat jako VHD, pak ho do archivu Acronisu vrátíš.

Žijova, acronis pracuje s wim? A umí jen wim s lzx? Nebo i s lzms? Pokud i to druhý a ty zálohy má v tom prvním, tak by šlo učetřit i převedením wim do lzms.

Ne, standardní nástroje Microsoftu Windows Pro a Enterprise. Pokud to chápu správně, tak má archiv Acronisu *.tib. Ten otevře Acronisem a vykopíruje si z něj install.wim. Install .wim namountuje VHD nástrojema od MS, pustí systém a upraví si, co potřebuje.

jj, já jen že by tam mohl vrátit wim s lzms, pokud tam je lzx, protože na tom ušetří i 30 % na velikosti, pokud by to fungovalo s lzms

Tím resetbase jsi myslel resetbase nebo sysprep /generalize?A nešlo by to i trošku jinak? Čistě teoreticky, když to chce použít pouze jako zálohu na jednoho pc = hardware, tak (bez auditu, bez sysprep /generalize):- vyčistí pořádně disk c (resetbase, odstraní logy, dumpy, duplicitní ovladače v systému, tempy, nepotřebné programy, uživatelské složky atd.)- převede systém do wim nebo rovnou do esd, pokud nechce provádět další úpravy- vyčistí instalačku (odstraní soubory pro upgrade, ponechá jen soubory pro čistou instalaci, nahradí install.wim/install.esd)- + jako bonus, ale potřeba by to asi nebylo: upraví se boot.wim aby se rovnou kopíroval install.wimTakto nějak by to nešlo? To by nefungovalo?

OOBE nespouští hromadu zbytečných služeb (nezasírá disk a nežere prostředky), nevytváří uživatelský účet a po ukončení po sobě hezky uklidí. Ovšem je potřeba potom otestovat funkčnost - párkrát se mi stalo, že uklidil tak, že nešel vytvořit uživatelský účet.

To je možné, ale nechápu proč to chceš spouštět jako oobe?

Takže ty bys jen namountoval image a prováděl veškeré úpravy offline? Jak chceš odinstalovat bloatware? To install.wim v recovery nemá vytvořený uživatelský účet imho.

Jo aha, on už tu zálohu má, to pak ju, já že ji teprve bude dělat.

Takže on chce z té 16 GB zálohy udělat origo čistý Win? Proč tedy nepoužije origo čistý Win?

Asi protože si neumí zálohovat pozadí Acer (a OEM logo), zazálohovat ovladače, licence pár užitečných programů (asi Power DVD? nic jiného užitečného mě z předinstalovaného bloatwaru nenapadá). Fakt ti nevím, taky bych udělal čistou instalaci a v auditu ji aktualizoval a udělal si z ní zálohu.

Jo a k tomuto:"Ovšem je potřeba potom otestovat funkčnost - párkrát se mi stalo, že uklidil tak, že nešel vytvořit uživatelský účet."Jak jsem si hrával s oobe, tak se mi nějak ta funkčnost často nezdála, tak proto se nějak do oobe ani nehrnu.A už vím s čím bych se chtěl naučit, chtěl bych se nauřit dělat s WinPe a třeba i upravovat boot.wim a udělat si své indexy WinPe 10 je je zdarma, že? Proč jej lidi nepoužívají místo klasického Windows 10

WinPE je zdrama, jediné omezení je, že nemůže běžet týden v kuse (nebo tak nějak), aby to lidi nepoužívali jako operační systém. Většinou za ty pády může nainstalování aktualizací. Ono to občas skončí tak, že doděláš OOBE, připravíš na tvorbu uživatele a on chudák přijde, zadá jméno účtu, zvolí nastavení a místo vytvoření účtu následuje regulární restart (probíhá příprava, systém se nyní restartuje)... Proto taky většina OEM výrobců dodává systém, který v OOBE zprasili bambilioném bloatwaru, ale aktualizace nenainstalovali, aby to náhodou nerozbili.

Já ti psal, že na wim máš používat dism a wimlib (případně imagex, kdyby byl na něco potřeba), teda pokud si chceš hrát s wim jak chceš.

Ta už se konečně dohodněte, tak znalý nejsem, abych vám rozuměl.Šlo by shrnout to jednoduše. Podstatné je, aby instalačka běžela přesUEFI. Záloha OS byla provedena na GPT disku, tedy je to image GPT.

No wim je myslím image souborů, ne systému souborů. Ve wim není nic jako GPT nebo tak něco.

Wim si představ jako 7z , prostě zabalených hodně souborů A to, co je na cílovém disku za systém souborů závisí co je na tom cílovém disku.

Wim NENÍ bitová kopie disku

Už to chápu.

Co tedy určuje, jaký formát zvolí instalace. Většinou vše co mám běží MBR. Jednou jsem stahl instalačku. Při instalovaní nebylo nic poznat, než došlo k místo kam nainstalovat systém. Vypsalo toto: Instalací lze provést jen do oddílu GPT. Váš disk není podporován. Na netu pak mi došlo, že má disk MBR. V té době už byl převeden. Zpátky jsem to ještě neuměl, tak ji smazal. Odzkoušena pět uživateli a funkční na 100% W7 v GPT. Proto mě taková izajímá. 1. Mám Acronis a Tib zálohu, přes ní mohu obnovit původní stav2. Acronis nepracuje s wim, Já ten Install.wim dám extrahovat na plochu3. Co dál. Který program z tři zvolit navrhnutých zvolit. Klasický 7zip nepočítám vůbec. V čem to otevřít a vymazat nepotřebné rozbalené programy např. na úpravu videa, fotek, pdf, dokumentu, hry atd. Jen, aby tam zůstal manažer acer care, acer battery, acer recorvery.

Systém souborů se buď použije ten, co na disku je, nebo jej tam zvolí to, co rozbaluje (aplikuje) wim/esd. V případě acronisu program acronis před rozbalováním wim, v případě instalčky windows ten windows, co se spustí z boot.wim a který se spustí hned po nabootování z flashky/dvd. Ten prostě připraví disk, rozbalí tam např. install.wim (určitý index pokud tam je víc indexů) no a až se to rozbalí, provede se restart a po restartu se bootuje z disku (v případě instalace se provede vytvoření účtu atd.).Jako ze tří jsi myslel dism, wimlib a imagex?Používej klidně všechny tři A jak se používají si najdi na netu, ukázku jsem ti tu už dal, tak ještě jednou (trošku upravená):pushd "%~dp0"Dism /mount-wim /wimfile:boot.wim /index:1 /mountdir:mountpauseDism /unmount-wim /mountdir:mount /commitDism /mount-wim /wimfile:boot.wim /index:2 /mountdir:mountpauseDism /unmount-wim /mountdir:mount /commitpauseSpustíš jako správce. První řádek nastaví adresář na ten co je v něm cmd skript. Druhej veme první index z boot.wim a mountne ho do složky mount. A pak je pause, podíveš se do složky mount a můžeš si tam mazat co chceš (pokud to svedeš , něco bude trošku obtížnější, protože to bude pod ochranou systému, např. soubory ve složce windows stejně jako ty ve složce windows na c) a mlůžeš si tam upravovat a nakopírovávat co chceš,můžeš si tam i upravovat registr (stačí si jej například nahodit do cesty v tvém registru nebo upravovat skriptem)... Až máš upravené co chceš, tak dáš pokračovat skript, ten složku odmountuje - JE TO DŮLEŽITÉ - jestli něco pokakáš a neodmountuješ to, tak si pak užij s mazáním souborů - takže bacha na to, a raději si to zkoušej někde ve virtuálce pokud máš levé ruky.No a pak je repete pro další index.

Před nebo za pausou, tam kde je to namountované, můžeš například i provést aktualizaci, ideálně s resetbase, v případě např. boot.wim se tam integruje servisstack nebo jak se to píše a kumulativní aktualizace:Já to provádím takto:Dism /Image:mount /Add-Package /packagepath:kb\ssDism /Image:mount /Add-Package /packagepath:kb\cuDism /Image:mount /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBasev ss je kb servisingstack ve druhé kumulativní (používám aktualizaci indexů a mám to zvlášt ve složkách).Jako bonus po všem je vhodné provést rekompress, zmenší to velikost boot.wim:wimlib optimize boot.wim --recompress(potřeba wimlib)No a jako příklad to stačí Něco mám i tu:http://krakatoa.www3.cz/win10aio.phpMám toho tu víc, třeba i úpravu bcd a registru, to tam časem dodělám.

Dík to mi stačí. Jak se mám čeho chytit a udělám si zálohy, tak vždy postupně na to i přijdu. Stačí k tomu najít podobné video, zbytek si složím sám. Něco jiného jsou příkazy jak píšeš a jiný pohled je to vidět na videu. Kdo to nikdy nedělal, tak to pochopí až videu. Bez videa bych asi nikdy nevěděl, jak na PowerIso provést zavadění nebo opravu zaváděcí informace. Téměř polovina všeho co stáhnu ještě opravují. Po vypálení iso totiž nebootuje. K tomu, proč si nestáhnu čisté iso W8.1 Core. To mám, ale nevím jak do něho dostat ten software z Aceru. Ten nikde neseženeš. Acer Care si odAceru stáhnu. To ostatní Ne a přenést to rozbalené neumím. Zrovna tensoftware Power DVD, Foxit Reader, Foto editor je největší žrout místu a k ničemu. O to fakt nestojím, ovladače mám zálohované. Licence je uložená v biosu. V podstatě nejhorší případě smažu Power DVD, Foxit Reader a skoro jsem asi na základu velikostí pro DVD. Ostatní software má právě nakonec zanedbatelnou velikost. Nic nemá instalačku jako balíčky, vše je kompletně nainstalováno po spuštění recovery oddílu.

Tak hledám, pořád sama angličtina. To nikdo nenatočil video v češtině jako se upravuje install.wim. To je mazec

Dyť na to nepotřebuješ video.

Konečně se mi podařilo najít návod v češtině pro základ. Tedy řekněme,spustil jsem nástroj DSM a napsat podle návodu: Dism /Mount-Image /ImageFile:"G:\sources\install.wim" /Index:1 /MountDir:F:\mount /ReadOnlyNa oddílu F mám složku mount a v ní rozbalený install.wim.Porad' mi, jak mám smazat cokoliv např. uvnitř složky Program Files (x86), řekněme třeba složku PowerISO. Klasický nebo příkazem přes příkazový řádek. Pokud přes příkazový řádek, napiš mi příkaz na jednu složku, abych viděl jaký to má mít formát. Pořád se nemám čeho chytit. Zázrak, že na netu uveden začátek. Nic pořád jsem k tomu nenašel.

OMG, LOL, no ty vole. Nemůžeš rozbalit wim a mazat obsah. Musíš ho připojit jako VHD a nabootovat do něj ve virtuálce a odinstalovat bloatware přes Přidat nebo odebrat programy. Ručně můžeš mazat leda tak Tempy nebo uživatelské soubory.

Může mazat obsah, proč by nemohl?

V případě třeba PowerISO stačí odsledovat co se kam instaluje (třeba testnout pokusně ve virtuálce nebo sandboxie) a to pak odebrat ve wim (soubory a zápisy v registru), podle mě toto není problém.

Řekněme, že v install.wim připraveném od Aceru je kompletně nainstalovaný systém s hromadou programů. Rozbalím install.wim a smažu složku C:\Program Files\Microsoft Office. Co se stane, pokud takový image obnovím? V nabídce Start budou strašit zástupci Wordu, Excelu, Outlooku, budou taky strašit v přidat nebo odebrat programy.

Popsal jsem to výše. Prostě se smaže komplet všechno, co k tomu programu patří, všechno jde provést v namountovaném wim, bude jen rozdíl v obtížnosti to provést, např. něco jako ccleaner bude triviální, poweriso bude těžší, oddice ježtě těžší a něco jako antiviry, různé nádstavbové softwarové ovladače a podobně (např. něco, co upravilo defaultní nastavení windows) bude úplně nejtěžší.

oddice = officeA po smazání (soubory a registr) nebudou žádné soubory, žádní zástupci, žádný zápis v nainstalovaných programech.

... a jak se tak dívám tak poweriso bude zrovna na té nějnižší triviální obtížnosti.

/ReadOnly tam dáváš proč? Ty si asi fakt idiot. Read only = google translator: pouze ke čtení, nu, proč to tam je? Protože jsi idiot, proto to tam je. takže to smaž.A jak to mountneš tak prostě vlez do složky Program Files (x86) (explorerem, total comanderem nebo čimkoliv jiným), smaž tam PowerIso, no a pak odmountuješ wim a finýto.

Tak nevím jaké máte znalostí software Acronis, asi pendrek. Install.wim lze vyextrahovat pouze formou kopírovat. Do archívu TIB se nedá zpět nic vratit nebo provést změny. Vše ostatní nutno nejspíš provést jiným software. Slouží jen k obnově bez změn nebo k přenesení oddílů nebo celého disku.Celou instaláčku nutno vytvořit znova. Mám čistý W8.1 a W8.1acer a není vůbec problém to vyčistit podle názvů instalace v Program Files, Program Files (x86), ProgramData, AppData. Právda je, že pokud to nebude přes funkcí Přidat nebo odebrat programy zůstanou asi viset v tomto menu. Do regedit se nedostanu. Zástupce není problém vyrušit. Ovšem neznám,zdá to nezasahuje trochu i do složky Windows. Takže mužu to mazat klasicky v exploreru, žádné příkazy nedavat. Po dokončení úprav uvidím co dál. Nechápu proč píšete pomocí Total Commanderu či 7zip. Obyčejně mazaní skrýtých složek zvladne explorerwindows. Pracuji jen kopií archívu, onic nejde.Co je tedy lepší vratit W8.1acer do Ntb a použit program na výrobu image.Před odinstalovat co nechci a pročistit čističem. Druhá možnost upravit install.wim z acronisu a vyměnit ho za původní místo install.wim z W8.1 přes PowerISO.

1. Já nepoužívám acronis, takže acronis ani neznám. Takže ani netuším co a jak se dá nebo nedá kopírovat.2. Přes Přidat nebo odebrat programy se to dělat nemusí, to info, které se bere v Přidat nebo odebrat programy se bere z:HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\UninstallHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstalla registr se dá v pohodě upravovat, viz bod 3. Takže můžeš "instalovat" (kopírovat soubory + provádět zápis v registru) i "odinstalovat" (mazat soubory + mazat registr) programy přímo přes mountnutý wim. Včetně zápisu v Přidat nebo odebrat programy.3. Do registru moutnutého wim se dostaneš a můžeš ho upravovat, jak jsem tu už psal, stačí si ho připojit ke svému registru třeba sem:HKEY_CURRENT_USER\tempbuď přes regedit (soubor/načíst podregistr a soubor/uvolnit podregistr)nebo přes reg /load a reg /unload v příkazové řádce.Kde se nacházejí soubory registru a kteríé je tedy potřeba načíst, si najdi na netu.4. Zástupce můžeš mazat kde chceš, kdy chceš.5. Ano, mazat můžeš klidně v exploreru, dyť já ho uváděl, a total comander jsem uváděl jen jako že to jde ve všem.

No tak to do kupy nedám. Když použiju DSM, iso originál vyextrahuje. Jenže když zkusím v PowerISO připojit jen install.wim, tak nic. Když install.wim dám extrahovat do složky, a potom z složky vytvořit obraz iso, tak ho připojím a nelze extrahovat v DSM. Já už tomu nerozumím, co dělám špatněZáklad mám jako install.wim, DSM připojí jen iso. Jak to tedy je.Mám i na HDD jeden oddíl jako virtuální disk vhd, jak mám připojit install.wim do něho. Jde to vůbec?

Píšeš nesmysly Si ze mě děláš íču?DSM myslíš dism, ne?Proč to toho ereš poweriso?Psal jsem někde o extrakci do složky? Ne.Jak to tedy je? Máš složku, v ní install.wim a prázdnou složku mount a postupuješ podle tohoto:"Krakatoa | www | 15. 12. 2016 22:45"vytvoříš tedy skript start.cmd a něm:pushd "%~dp0"Dism /mount-wim /wimfile:install.wim /index:1 /mountdir:mountpauseDism /unmount-wim /mountdir:mount /commitpauseAž bude ta první pause tak se dělají úpravy v mountnuté složce (mount) a tedy vkládání, úprava a mazání souborů a úprava registru (postup jsem psal). Až bude uprava dokončena, stiskneš klávesu a ve skriptu se pokračuje odmountováním = provedené úpravy ve složce mount se uloží do install.wimHotovo. install.wim máš upravený.Co na tom proboha nechápeš???

Jsem rád, že jseš tak hloupej, ještě dva příspěvky a doženeme zamčené vlákno: "Nejžhavější programovací jazyk?" s 136 příspěvky.