» Poradna » Programy

Potřebuji ustřihnout začátek filmu v AVI

protože film má 736 MB a nevejde se na běžné 700 MB CD. Vyzkoušel jsem asi 20 různých programů pro střih videa, ale každý má snahu o další úpravy, či převod videa nebo audia do jiných formátů. Při použití nastavení "unkompressed" je výsledný soubor větší, než původní. Zabral pouze Windows Movie Maker, ten ale bohužel umí jen formáty 4:3 a 16:9 a můj film je širší 640x256 pix. Opravdu neexistuje program, který bez jakýchkoliv jiných úprav pouze ustřihl nežádoucí část filmu???

Odpovědi na otázku

Virtual Dub

Virtual Dub, NeroVision a pl¨no dalších.

Ano VirualDub, Nero Vision a plno dalších neumí jednoduše ustřihnout začáteční část filmu i s titulky. Všechny mají tendenci k dalším kompresím, nebo nejsou schopny načíst české titulky. Výsledné "ustřižené" soubory jsou zpravidla větší, než původní celý, nebo jsou bez titulků, případně nejde zvuk. Opravdu jednička je v tom "obyčejný" Windows Movie Maker, který načte film i titulky, ale bohužel neumí poměr stran 5:2 (jen 4:3 a 16:9).

VirtualDub to UMÍ. Rychle a jednoduše. Zkontroluj si nastavení.(Ty titulky máš ve videu nebo v druhém (textovém) souboru?)

Avidemux?

Avi_mpg_splitter.

Já používám Xilisoft.3GP.Video.Converter ke spokojenosti.

VirtualDub nic upravovat nebude, pokud použiješ v nastavení videa "Direct stream copy".

Tak tak, VirtualDub, "Direct stream copy" a je to - bez rekompresie.