» Poradna » Ostatní

Potřebuji TV napojit k síti

Zdravím, kupuji novou TV a potřebuji ji napojit k sítí, nejlépe přes kabel. Nyní mám přes kabel napojen pouze PC s tím, že jsem na začátku poskytovateli diktoval tuším MAC adresu a on mi to povoloval. Dotaz zní, jak nejlépe a co nejlevněji rozšířit net i na TV?? Našel jsem, že buď pomocí switche nebo routeru - neznám rozdíl. Rád bych se vyvaroval nějakého omezení rychlosti, protože po kabelu mam internet dost rychlý. Muj názor je, že si třeba koupím router, do toho píchnu ten kabel (nahlásim poskytovateli MAC adresu routeru) a následně z routeru vedu jednotlivé kabely k PC a k TV....Prosím tedy o rady, díky

Odpovědi na otázku

Ano myslenka v posledni vete je spravne, routerem oddelis svoji lokalni sit od site poskytovatele. Jaka je rychlost pripojeni?

Papírově si nejsem jistej....ale normálně když si to změřim na Speedmeter, tak mi to napíšedownload:213.83 MbpsRychlost stahování dat: 26.73 MB/s

Tedy je to přes 100Mbit/s, aby tě (wifi)router nezpomaloval, potřebuješ nějaký model s gigabitovými porty, třeba Archer C2. Zdá se, že nepotřebuješ wifi, tak ho můžeš vypnout (routery bez wifi se skoro nevyrábějí, takže můžeš koupit s wifi a to vypnout).

To jako fakt? Vždyt to stojí přes litr :) To neni nějaké levnější zařízení jako třeba rozdvojka?? Prostě bych kabel od PC píchl do nějaké zdířky a bylo by větvení na dvě linky??Jinak moc dík za rady, pokud jiné řešení není, pořídim router....co jsem pochopil, musí tam mít to "G"WAN

Tento to může být taky, ne? ASUS RT-AC53

Ano, tvůj názor je správný :) Akorát si to ještě můžeš zjednodušit tím, že není potřeba hlásit MAC poskytovateli, protože každý router umí naklonovat MAC adresu počítače a potom se do sítě poskytovatele hlásí tou samou MAC adresou, kterou měl počítač, takže není nutné to u poskytovatele měnit.