Potřebuji sestavu - desktop s linuxem

Dobrý den, potřebuji koupit pc sestavu na které bude běžet linux (ubuntu), ale vzhledem k tomu, že uz jsem moc dlouho nezajímal o trh komponent, nevím čím to mám osadit. Hlavně si nevím rady s procesorem, zd-li AMD 64ku nebo Intelácké celeron, či pentium (sám mám p4htprescot a jsem spokojen). Sestava NEbude rozhodně pro hry ani zpracování náročné grafiky. Jen RAM 2x512mb kvalitnější. také bude zapotřebí dvd+-rw 16x přepalovačka (dvd ram, R9, DL vítáno). Tv karta (tuner, dvb, fm) kompatibilní s linuxem. MOnitor LCD 19¨ Vlastně jde TICHÉ Pc na zpracování fotek (amatérské low-skill), přehrávání videa a psaní dokumentů. A cena? cca 21000,- Kč (i s monitorem). 1. Prosím, sdělte mi, jaký (levnější) procesor se dnes v odborné veřejnosti považuje za slušný (poměr cena/výkon, výhřevnost atd.)2. Pokud znáte nějaké slušný e-shop dejte mi vědět.3. btw: Nevíte jak je to s Linuxem a UPC ? Mysil tim, jeslti to plně podporují, jestli nemají nějaké výhradu proti tomu.Děkuji mnohokrát

Odpovědi na otázku

1. Nedovedu posoudit, nejsem odbornik2. czc.cz, alza.cz a dalsi3. Pokud mas od UPC modem, ktery je pripojen k pocitaci sitovym kabelem, tak neni ze strany UPC potreba zadna podpora..