Potřebuji radu při sestavení PC

Zdravím Vás, vím že jste většinou odborníci proto se Vás chci zeptat zda je tato sestava kompatibilní a případně si rád přečtu vaše rady:MSI Z87-G45 GAMINGGIGABYTE R9 290 Gaming VGA 4GBIntel Core i7-4771Corsair Vengeance Black 16GBKingston SSDNow V300 - 120GBSeagate Barracuda 7200.14 - 2TBPředem moc děkuji za jakoukoliv rerakci

Odpovědi na otázku

Jo jo, tady jsou samý odborníci na slovo vzatí :D připomínka č. 1: dávej sem odkazy, nejlépe celý košík složený např. v CzCpřipomínka č. 2: sice nepíšeš, k čemu ten komp budeš mít, ale už teď ti můžu říct, že 16 GB RAM je naprosto zbytečnýchpřipomínka č. 3: deska s čipsetem Z87 je zbytečná, když nebudeš taktovat (a že nebudeš taktovat jsem poznal podle cpu)připomínka č. 4: nikde tu nevidím napájecí zdroj, hlavně proboha nepiš: "zdroj: 500W" připomínka č. 5: chválím za SSD

To nevím, já vždy také vyberu "schopnější" desku, ale spíše kvůli možnostem BIOSu, periferií, rozšíření a ne kvůli taktování. Taktování je nesmysl nové PC je často 3 - 5x výkonnější než předchozí i 2x je už pokrok. RAM ti vyžunkne nejen video / grafický SW ale klidně i Chrome, když mu dáš zahulit, ale ta firma MSI mi teda leží v žaludku:> ASUS / Intel jinak nic.

Základná doska je podvozok celej konfiguráciePretaktovanie má praktický zmysel v tom, že v absolutných čislach môžeš získať rádovo desiatky percent výkonu "zadarmo" Predstava o xy krát výkonejšom CPU je v ramci určitého segmentu je neopodstatnenálen tak provnanie viac ako 6 rokov starého Q6600 s 4770K http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q66...

Opravu 3D Programování? Nevím na jakém monitoru chceš sestavu provozovat, ale na FullHD je to zbytečně přepálené.Specifikuj rozlišení LCD, cenový rámec a něco ti navrhneme.

mám 22" LED FullHD Phillips a něco kolem 25 tisíc prosím

i7 je v tom naprosto zbytecne. i5 4670K odvede stejnou praci za vyznamne lepsi cenu.Corsairy rady VS jsou dost spatne. Takovy http://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-550rt-... je mnohem(!) lepsi.A takovy stroj by si zaslouzil lepsi SSD.

SSD bych vzal Crucial M500 nebo jedno z těch OCZ s Indilinxem, nebude limitovaný komprimací řadiče SandForce, jako u Kingston V300.

Ta limitace se projeví jak?

maximálně tak v syntetických testech pro sekvenční zápis, který jsou ale vzhledem k tomu jak a s čím ten disk běžně pracuje naprosto irelevantní...

Kingston V300 je z hlediska spolehlivosti rozhodně lepší volbou.

Kingston V300 je low-endová sračka.

Právě naopak, v syntetických testech SandForce drtí všechny SSD proto, že je komprimuje. V reálu, hlavně při práci s videem nebo standardně ve Windows je realita o dost horší.http://www.tomshardware.co.uk/ssd-60gb-benchmark-review...