» Poradna » Počítačové sítě

Potřebuji poradit s Wi-fi

Řeším jeden problémek - bydlím celkem vysoko nad Brnem,chytám free wifi na balkóně na notebook,bezproblému se během chvilky připojí a internet funguje. Chtěl jsem si tuto wifi natáhnout i do pevného PC přes AP v režimu klient,ale nedaří se mi připojit. AP tuto síť v pohodě najde,ale při pokusu připojení napíše Connect Failed. Používám Ovislink WL-1120AP a včera jsem zkoušel WL-5480PAP a stále nic. Nevíte,jak na to? Nebo jak jinak by to šlo? Díky , ANC

Odpovědi na otázku

Pokud je ta WiFi na 2.4 GHz, tak použij ve statickém kompu kartu XI-626, je naprosto spolehlivá a dá se snad za dobrou cenu sehnat i ve výprodeji. A na to statické PC pak můžeš přes Ethernet síťovku připojit i ten NTB či něco dalšího.

Díky. Můžu na ni připojit anténu 8dB ? Signál chytám pouze na balkóně , o 2 metry dál v bytě na statickém PC už právě bohužel ne...

Karta má konektor na přípojení externí antény, koukni třeba na www.zcomax.cz ...

www.zcomax.cz ...

Díkes. Ještě se chci zeptat - musí to být přímo tato karta? Jak jsi již psal,že se bude dát sehnat v bazaru,spíš bych koupil něco novějšího.. Co třeba tohle? www.edcz.cz ...

S tou Zyxel ZyAIR G-302 žádnou zkušenost nemám, s XI-626 jen tu nejlepší. Je to nejlepší karta pro pásmo 2.4 GHz a vytlačená byla z trhu kartami s chipsetem Atheros pro 2.4 + 5 GHz pásmo. Pokud Ti však 2.4 GHz stačí, tak je to nejlepší volba, funguje spolehlivě jak pod Linuxem, tak pod Windows. Stále tyto karty ještě používám na 2,4 GHz spojích. Na 5GHz je pak výborná volba karta CM9. Doporučuji něco proštudovat na netu, je tam toho spousta.