» Poradna » Programy

Potřebuji poradit s instalací Visty

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli má cenu instalovat Windows Vistu na tuto sestavu 4/5 let stará:

Intel Pentium 4 2,40GHz frekvence 800MHz, 80GB hardisk, 2GB Ramky, motherboard Intel desktop D865 Perl, mechanika DVD. grafická karta NVIDIA GeForce FX 5600.Děkuji a přeji hezký den

Odpovědi na otázku

Ne, ale windows 7 ti myslím půjde slušně, když si počkáš

A prečo nie? vista nieje až taký shit ako sa tu vypisuje!!!! Alebo inak: ak máš XP ktoré funguje v pohode, nešpekuluj. Ak chceš kúpiť vistu - dtto - nešpekuluj. ak máš k dispozícii vistu a chceš si ju skúsiť - tak prosím... pôjde pod podmienkou inštalácie SP1 v pohode. dva dni na "zvyknutie si" a XP-čku dáš natrvalo zbohom ako mnohí iní!!!!!

uklidni se, ať tě neklepne. já mám Linux. myslel jsem z jeho pohledu na uživatelský komfort, čili že na jeho mašině půje dost pomalu a nebude z toho nadšený. toť vše. a myslel jsem, že W7 jsou svižnější - což jsou

Obecně Vistu nemá cenu instalovat pokud jí člověk nedostal k PC a netouží po DX10. Jinak žádný vyšší výkon nebo vyšší stabilitu na Vašem PC nečekejte.

Mne na podobnej zostave fungovala celkom v pohode, ale vratil som tam XP, lebo to bolo ovela sviznejsie.

Obecně lze Vistu pužít i na starší počítač jak píše tazatel a fungovat to bude. Samozdřejmě pokud má na PC třeba legální Win XP, tak Vistu nemá cenu kupovat. Jinak je to celken jedno, Vista pojede na tomto pc dobře, nastávající Win 7 pojede ještě svižněji.

Zeptám se jinak vím že mi vista když si ji nainstaluju tak mi zbrzdí compa ale chtěl bych vědět jestli o hodně nebo málo, ale také bych chtěl vědět jestli na této sestavě bude vůbec fungovat, jestli tato sestava je dostačující na tento systém, a jestli kdybych se chtěl vrátit k XPéčkám jestli to půjde přeinstalovat jako jsem to udělal před 2 roky když jsem si z XPček Home Edition přeinstaloval na Professional, když stejně co na compu dělám tak je surfování po netu občas nějaka ta hudba a videa. Děkuji za odpověd.

opravdu to nebude žádný zázrak, lze čekat spomalení proti XP. nevím, jaký by to mělo smysl. pro tebe to nemá význam. nechal bych tam XP. ( a zcela na okraj - pro tyhle účely jako multimédia a internet by tomu šlušelo Ubuntu)

Tak to je mi jasné že Vista tuto sestavu moc nezrychlí ale naopak zpomalí, chtěl bych se zeptat jestli mi compa ta Vista zpomalí nějak strašně moc,když jedinné co dělám na compu tak je surfování po netu, nějaké obrázky, videa atd. žádné hry. Chtěl bych se zeptat jestli mi vůbec ta Vista půjde na tuto sestavu vůbec nainstalovat a jestli si jí budu moci odinstalovat a nainstalovat tam zase XPéčka jako jsem to udělal před 2 lety kdy jsem si z XPéček Home Edition přeinstaloval na XPéčka professional. Děkuji.

Mno, pokud vyloženě netoužíš po nových windows, tak si nech to co máš... někde jsem četl, že XP budou mít podporu(aktualizace atd.) až do roku 2013 myslím, ikdyž prodej se ukončí teď někdy.
Sám jsem byl zvyklý na XP, pak si koupil ntb s Vista a zvykl si na Vista.
Ze zvědavosti jsem zkusil downgrade na XP. Pracoval jsem na nich asi 14 dní a pak se mi systém rozsypal. Tak jsem vrátil zpět Vista a absolutní spokojenost. Funguje mi všechno co potřebuji a to mi stačí.
Mám kámoše a ten má Vista na celeronu 2,4GHz, takže si myslím, že bys je rozběhal v poho.

Ještě bych se chtěl zeptat kolik zabírá Windows Vista když je nainstalovaná na disku

neboj, Vista ti pojede na tej tvojí konfiguraci celkem dobře, už si to nepamatuju přesně, ale po čistej instalaci ti na disku zabere asi okolo 7 GB, ale jak říkám, už si to nepamatuju přesne. Jinak těm co tady tvrdí že Vista je nepoužitelná, nebo strašně moc pomalá moc nevěř. Na tvojí konfiguraci bude šlapat celkem dobře. Sám sem zkoušel v tej době ještě betu Vistu a pak i používal od léta 06 na P4 3Ghz, pouze 1024 RAM a šlapala dobře. Jinak teť testuju Win 7 na P4 2,4GHz 1024 RAM a šlape to celkem svižně.

Proč tu mele o Vistě samý č*u*r*á*k s XP? Ten viděl Vistu leda tak z obrázku. Vista je svižná a to mám stroj s horší konfigurací. Vy jste banda idiotu,co má sotva 512 MG ram proto vám jede Vista jak posraná.

Podobnou sestavu jsem nedavno predelegoval na rodice. Vistu bych na ni nedoporucoval, pokud nemas spoustu volneho casu a chce se ti cekat nez se appz ponacitaji
Jinak sestava je to dobra na XP zbyva i spousta vykonu na appz.

pokud chceš, aby ti systém běhal pomalu, tak si je klidně nainstaluj. myslím, že to nemá cenu. XP to jistí.

Nechal bych tam XP. Ale s 2GB Ramky už ta Vista běhá jakž takž. Je to rozumný minimum pro minimální běh systému. Jinak zabírá to na disku zhruba 12GB.

Jinak bych nekupoval Vistu, ale počkal ten rok až vyjde Windows 7.