» Poradna » Notebooky

Potřebuji poradit ohledně klávesnice

Dobrý den potřebuji poradit ohledně klávesnice. Mám nový notebook. nevím proč ale nechce mi psát ě,ř a u s kroužkem pokaždé mi to píše ě-ľ , ř-ť , u s kroužkem-ôprosím poraďte

Odpovědi na otázku

Pretože máš nastavenú SK klávesnicu. Nastav si CZ klávesnicu! Ovládací panel - Miestne a jazykové nastavenie - Klávesnice a jazyky - Zmeniť klávesnice - v predvolený vstupný jazyk si nastav "čeština (Česká republika)". V časti nainštalované služby sa pozri, či je pridaná české rozloženie klávesnice - Čeština (Česká republika) - ak je - označ si ju ĽTM a vedľa "Posunúť hore" ako prvú. Ak ju nemáš - Pridať a vyhľadaj si v zozname a pridaj.Mimochodom - rýchle prepínanie medzi klávesnicami = ľAlt+Shift

Děkuji za radu