» Poradna » Programy

Potřebuji nějak jednoduše převést DVD film ve formátu *.VRO

Známý mně nahrál z TV na DVD rekorder nějaké dokumentární pořady, jenže na DVD je to v jakémsi nechutném formátu: jsou to tři soubory VR_MOVIE.VRO, VR_MANGR.IFO, VR_MANGR.BUP. Mohu to v počítači sice přehrát, ale nějak divně - tři dokumenty jsou "splácnuté" do jednoho, přičemž délka se tváří jak jeden a na konci to samo přeskočí na druhý (zase ukazuje jen délku toho jednoho), pak na další. Takže se nedá ani přepínat.Potřebuji to nějak jednoduše převést do tří samostatných částí - tak jak to má být a do nějakého lidského formátu.

Odpovědi na otázku

Také by mě to dost zajímalo, ale bohužel rada žádná...

Takže jsem se nic nedozvěděl, tohle je opravdu poradna na "pííp"

Jirko1, co takhle používat kromě poradny na pííp, taky zbytek webu?Ale k věci - někdy stačí přejmenovat VRO na VOB a jede to. Pokud ne, zkus např. http://www.authoringware.com/vro.htm

Přejmenovat to nestačí, to už jsem vyzkoušel a opravdu to nejde (tedy, přejmenovat ano, ale použít ne).Ten odkaz jsem samozřejmě taky našel, jenže "free" soubor ke stažení je na heslo a na mejl, který tam je uvedený jsem žádnou odpověď nedostal.Nějaký další nápad?

Problémy s příp. VRO jsem měl také. Vyřešil jsem to následovně. Z mini DVD stáhnu film ve formátu VRO na disk. Záleží na tom jaký mini disk používáš. Pokud použiješ originální Sonku, tak po stažení na disk se mi automaticky přepíše přípona na VOB. Ovšem není vyhráno. Nevypálíš to na jiné DVD. Teprve nyní to dám přes DVD Shrink a uložím to znovu na disk do jiného adresáře. Pak už můžeš přehrávat v běžných DVD programech a vypalovat. Pokud použiješ jiné mini DVD, třeba TDK nebo dokonce náš Memorex, musíš jít přes program, jak ho doporučoval již na této stránce jiný kolega : VRO2VOB. Je sice složité se vyznat v té rozsypané rýži a otaznících, ale intuitivně to vyhmátneš. Nezapomeň dole ve spodní části zaškrtnout : poměr 4:3 nebo 16:9, vedle pak D1 a ještě vedle Dolby digital. Pokud Ti ani po té nepůjde překodovaný soubor vypálit, musíš ho prohnat ještě DVD Shrinkem, pak už půjde. Pro odkliknutí spuštění převodu použij prostřední spodní tlačítko ::G, mně se alespoň při stisknutí jiíného tlačítka program blokoval. Good Luck.

Zkus použít program DVDlab Pro

zkus:
www.soft29.com/vro_converter.html

Zkusil bych TMPGenc DVD Author... btw google najde celkem dost ruznych konvertoru

Zkusil, tudy cesta nevede.

a cem konkretne byl problem ?

Že si neporadí s těmi "slepenými" (nevím, jak to správně nazvat) soubory, pracuje pouze s tím prvním v řadě a potom skončí a k těm dalším se vůbec nedostanu. Potřebuji to něčím rozdělit do původní tři soubory - viz původní dotaz. To je klíčový problém. Co s tím udělat dál už bych věděl - viz např. Tebou uvedený program.

Záleží na tom, jestli jsou ty dokumenty nahrané jako samostatné tituly. Ale i pokud nejsou, tak by si s tím měl výše uvedený program poradit. Chyba je tedy spíš u tebe a nebo máš jiný program, i když se jmenuje podobně.

Byly to původně samostatné tituly, ale ten, kdo to nahrával s tím cosi provedl (ve stolním recorderu) a výsledkem je tento jediný soubor. Ten program si s tím neporadí, to už jsem se dočetl na webu a mohu to jen potvrdit. Dojede jen na konec toho prvního videa a skončí. Pochopitelně, když v hlavičce vidí jen třetinovou délku a zbytek považuje za chybu. Potřebuji to prostě něčím rozdělit zpět na samostatné soubory.

Taky už mě začínají všelijaký nový formáty srát. Koupil jsem digitální satelit, a ten zase nahrává pořady s příponou .TS. Jediný v čem se mě to povedlo přehrát, byl posléndní BSPlayer (to byl tuším únor).Existoval na to i jakejsi konvertor, ale byl krajně nespolehlivej. Z pěti pořadů mě po překonvertování do AVI valil jen jeden)Takže samozřejmě pokud si chci nějakej film vypálit, tak mám prakticky smůlu.(*J*)

WMP soubory Video ST přehraje bez problémů. Program Clone DVD s přehledem Video TS zkopíruje na nové DVD. DVD Shrink v pohodě zkopíruje Video TS do počítače i smožnostmi úprav.

A co takhle to DVD uzavřít?

Můžeš prosím upřesnit jako to myslíš?To DVD bylo uzavřené, jinak by nebylo v počítači čitelné, kromě toho, já řeším stejný problém a mám to jako soubory na disku, takže nějak nevím, jak bych to uzavřel.

Fungující free program na převod formátu *.VRO do standardního DVD existuje asi jen tento:VRO2VOB.EXEhttp://www2.mnx.jp/~dle871/vro151.lzhAle jestli umí i rozdělit jednotlivé části, to opravdu nevím.Program totiž existuje výhradně v Japonské verzi, což není zrovna moje silná stránka. src="http://pc.poradna.net/images/smiley/bigsmile.gif">Nicméně když se použije tak, jak je (aniž by se něco nastavovalo), tak funguje alespoň samotný převod. Vyzkoušeno, ověřeno.

DVD je treba uzavrit v DVD Recorderu. Ted je to v rezimu, kdy se da stale prihravat video az do vycerpani kapacity media. Kdyz se to uzavre, vytvori se nova a standardni struktura DVD vcetne kapitol. (soubory uz budou pak mit i standarni nazvy *.VOB)

Nebo ten soubor demuxuj, ziskas standarni MPEG-2 soubor se zvukem (AC3 nebo MPEG) a pak uz si to nastrihej na ty 3 dily v jakemkoliv strihacim programu.

Ahoj Jirka1.Neviem či ti moja rada na niečo bude, uvidíš sám. Problém je pravdepodobne v tom, že tvoj známy to nahrával vo VR mode.Mal použiť video mód, ktorý vytvára klasické video vts súbory s ktorými sa lepšie pracuje-aspoň moja skúsenosť.A teraz riešenie: Ja to robím tak, že prehrám film vo vro mode v PC a zároveň ho nahrávam na DVD rec. na HDD.Tam už si s tým urobíš čo chceš.Určite sa to dá načítať aj do niakeho strihacieho softu a spraviť to v PC, ale to potrebuješ výkonný počítač , kopu času a niekedy aj nervou.Moja rada znie: Ak ti na tých súboroch záleží požičaj si DVD s HDD. Máš to rýchle a jednoduché.Ahoj

Pokus se to prohnat PVA strumento,nejsem si jist jestli to 100 pro demuxne ale mne se osvedcil.

Jde to programem DVDLab Pro

V programe TMPGENC je zalozka mpegtools a urobit multiplexing do formatu MPEG2.

AVS video converter. Převede ti formát do souborů jako jsou avi, mpeg, pm4, 3gp.... Dobrý program a vše je v 100% kvalitě!!!!

ano

*.VRO - formát pre MiniDV video. t.j. DVD movie ale obsahovo zmenšené na CD-R. Do klasického DVD formátu ti to prekonvertuje aj NERO RECODE.

Nebo použij DVDx 2. Načti soubor jako Mpeg a ulož jak chceš. Já to rovnou ukládám do Xvid.

Ripování DíVek: http://quickhelp.wz.cz/

v tomhle formátu natáčel můj dvd recorder panasonic na na média DVD-RAM. jednoduše jsem to v total commanderu přetáhl do PC a potom jen soubor VR_MOVIE.VRO načetl do NERO VISION, jde to pak normálně stříhat a editovat nakonec dáš vytvořit DVD a uděla ti to klasické složky struktury DVD. používám nero 7.