» Poradna » Notebooky

Potřeboval bych poradit s koupením notebooku.

Dobrý den, chtěl bych si koupit tenhle notebook https://www.alza.cz/lenovo-legion-y7000.Využíval bych ho na filmy, brouzdání po internetu a vytváření faktur do práce.Myslíte si, že se nebude sekat a je to vhodný monitor na moje potřeby? Je to dobrý notebook v poměru cena/výkon nebo bych mohl sehnat lepší za cca stejnou cenu?Hlavní je pro mě plynulost, rychlé načítání a minimální záseky.Za všechny rady budu rád, děkuji.

Odpovědi na otázku

herní notebook s dedikovanou grafikou na kancl využití? Proč proboha?Na tvoje účely zbytečná nVidia, zbytečně hlučnější provoz atd.Vybíral bych mezi kancelářskými notebooky - např. HP Probook - s grafikou Intel nebo s Ryzenem a integrovanou grafikou Vega, SSD a IPS displejem.

Notebook je na zmíněné absolutně v pohodě.Jen to neber na Alza.cz, ale na Czc.cz, pokud bude jakýkoliv problém ať už s objednávkou nebo potom v průběhu záruky, bude se ti to neporovnatelně snáz řešit.

To těžko, CZC a Alza je prašť jako uhoď

Za mně lepší CZC, protože je to ještě stále "čistý" prodejce výpočetní techniky a příslušenství. Alza už je...

... ale kde že bejvávalo ...https://www.czc.cz/lab/kategorie

turecký bazar.

Proc to zase po tydnu tahas nahoru?

Na kancelářskou práci je přepálený. Je tam hodně věcí, které zkracují životnost a zbytečně za ně platíš. Na hry je to málo.

Pokud na tom nehodláš provozovat hry, tak tam je ta samostatná grafika spíš zdrojem problémů. Bohatě stačí integrovaná.

Zbytečně těžký herní notebook.Na práci by byl vhodnější pracovní notebook třeba tento https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-e15-iml-c...

možný adept:Lenovo ThinkPad E595, černá 22 990 KčFiremní notebook pro každodenní použití nejen v kanceláři, ale i na cestách se solidní výdrží při práci na baterii. 15.6" IPS Full HD displej (1920x1080 bodů), 4jádrový procesor AMD Ryzen 7 3700U (2.3GHz, TB 4GHz, 8 vláken), 16GB RAM DDR4, disk 512GB SSD M.2 PCIe NVMe, bez mechaniky, grafika AMD Radeon RX Vega 10 Graphics, Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2, 2x USB 3.0/3.1/3.2 Gen 1, 1x USB 2.0, 1x USB 3.1 Type-C Gen 1, HDMI, HD kamera, čtečka paměťových karet, OS Windows 10 Pro. https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-e595-cern...