Potřeboval bych ještě jednou poradit s RAM

Mám 8 gb RAM Kingston HyperX Fury , ale problém je že se už nevyrábí tak bych potřeboval jakou 8gb RAM tam přidat.Procesor Intel core i5 7400Základní deska MSI B250M PRO-VHRAM 8GB 1,2 V 2133 MHz 14CL DDR4

Odpovědi na otázku

Kód modulů?

HX421C14FBK2/16 asi

Ty jsi děli kit dvou modulů? Pokud to jsou tyto paměti, tak ty opravdu už neseženeš (2Rx8 512Mx8bit): https://www.kingston.com/dataSheets/HX421C14FBK2_1... Co tě to napadlo kupovat DDR4-2133 k Core i5-7400, který umí DDR4-2400?S libovolným 8GB single rank modulem by to mohlo fungovat bez problémů, ale nikdo ti to nezaručí. Ideální bude stávající prodat a koupit dvě stejné paměti.

Pokud koupi lepsi moduly (vyssi frekvence a odpovidajici CL) a spravne to manualne nastavi, tak je temer(!) jiste, ze to fungovat bude. Ale to nastaveni je nekdy dost vopich, ikdyz clovek presne vi, co dela. Kdyz tak uplne nevi, muze to byt dost problem (jakkoli to ve finale neni zadna raketova veda).Jde koupit tenhle modul HX424C15FB2/8 (https://www.alza.cz/hyperx-8gb-ddr4-2400mhz-c... ) a nastavit ho na vyrobcem uvadenych "DDR4-2133 CL14-14-14 @1.2V". Respektive nastavit takto oba moduly.Vymenou modulu by to vyresil pohodlne / elegantne, ale prinos bude z hlediska vykonu ... nulovy.A hlavni otazka je, zda skutecne vyuzije >8GB RAM.

Jenže řadič pojede v asymetrickém režimu. Stávající modul je dual rank, nový bude single rank (protože 8GB dual rank nesežene). Micron/Crucial už vyrábí pouze 4GB dual rank (asi, aby se zbavili nějakého smetí z minulosti) a potom 16 GB dual rank.Mix single a dual rank většinou funguje, ale sám Intel to nedoporučuje.

U nemuzealnich chipsetu bych se toho vubec nebal, ale mate samozrejme pravdu.

Míchat počet ranků nedoporučuje Intel ani u Skylaku a novějších. Ono je možné, že bude muset vložit jednu paměť, nastavit ručně časování a potom teprve přidat druhou.

Tady máš seznam podporovaných pamětíhttps://www.msi.com/Motherboard/support/B250M...