» Poradna » Počítačové sítě

Potíže se sdílením disků v domácí síti

Zdravím a prosím o kvalifikovanou radu.Původní situace - Desktop (dt) s WIN 7 a notebook (ntb1) s WIN10 - žádný problém. Manželce jsem k Vánocům dal notebook (ntb2) s WIN8. Hned po nastavení síťového připojení a instalaci Avastu jsem provedl upgrade na WIN 10. Poté nasdílel jeho HDD stejně jako u předchozích strojů. A teď současná situace: všechny počítače se navzájem "vidí", mají stejnou pracovní skupinu.Mezi dt a ntb se vztah nezměnil. Ani dt, ani ntb1 se však nemůže připojit k ntb2 - vždy se objeví požadavek na zadání neexistujícího jména a hesla. Ntb2 se může připojit k ntb1, ale pokus k připojení k dt vyvolá opět požadavek na neexistující jméno a heslo. Přitom ani jeden stroj není zaheslovaný, googlení nepomohlo. Už jsem na tom strávil 2 dny a přestává mne to bavit. Tak včíl babo raď! Prosím, nemám zájem o "Domácí skupinu", ze které mám pupínky, ani o One Drive, o kterém si myslím své.Předem děkuji všem za rozumnou radu, o charakteristiku mé osobnosti (z předchozích zkušeností v této diskusi) nestojím. Přeji vše nej do nového roku 2016.

Odpovědi na otázku

Zahesluj. Chybějící heslo brání připojení.

A proč, když to u předchozí situace, jak jsem již psal, fungovalo? Víte, mám rád přijít na kloub věci.

Protože Windows.

Opravdu rada jako stehno, na kterou není nikdo zvědav. Vizte původní dotaz.

Radu jsi dostal. Zbytek je tvůj problém.

To, ze to potrebuje heslo je odpoved na vazny bezpecnostny problem, ktorym MS systemy trpeli od pociatku. Aj ked heslo nastavis, je mozne pristupovat na zdialane objekty tak, ze to heslo nepyta. Staci ked si das to meno/heslo zapamatat. Aspon v systemoch < Win10 to tak bolo, neviem ci sudruhovia nevyrobili dalsiu chybu, ktoru budu odstranovat znova pol storocia. Ake slovicka si zadaval do googla na riesenie tohoto problemu?

Bohužel to nefunguje. Jak jsem psal, jde o domácí síť, nikoliv o vzdálený přístup. Mám takovou zkušenost, že vzájemné sdílení je bez problémů, pokud jsou v síti 2 PC. A jak přijde 3tí, je problém. Kdysi se mi nějakou záhadou podařilo "zasíťovat" 3 stroje. jeden s win 98 a 2 s winXP.Těch slovíček v Googlu bylo moc, česky, deutsch i english, to toho po mně chcete příliš.

Myslim, ze domaca siet je to iste ako lokalna siet. Domaca/Verejna je to iba z pohladu firewallu, ktory je oproti WindowsXP podstatne rozsireny. Domaca/verejna je len profil pre firewall, ktory meni filtrovacie pravidla. Ja si v podobnych pripadoch pomaham analyzatorom siete Wireshark, ktory mi ukaze co sa na sieti vlastne deje.

Pripadne hladaj nieco ako: Moznosti zabezpeceniaMohlo by sa tam nachadzat nieco taketo:Účty: Omezit použití prázdné hesla místního účtu pouze pro přihlášení ke konzole. Povoleno

Mal som podobný problém - 5 PC s XP v domácej sieti. Po prechode dvoch PC na W7 sme to vyriešili jedným spoločným prihlasovacím menom a heslom na každom PC a odvtedy je to zase OK: všetkých 5 PC sa navzájom vidí a zdieľa navzájom vybrané disky, domáci NAS, tlačiarne či jednu CD-ROM.

Když nemáš zájem o "Domácí skupina", není nejmenší důvod ji používat. (Na okraj - potřeba mít pracovní skupiny se stejným jménem je nesmyslná a nepotřebná hloupost, která se tvrdošíjně drží u uživatelů všech věkových skupin už více než 15 let.)Systémy stačí zaheslovat, pomocí např. ipconfig zjistit IP adresy v LAN a uvést je ve Windows Explorer v řádku pro URL s předcházejícím nastavením sdílení v Rozšířeném sdílení složek (celých oddílů) a s eventuální manipulací s FW (někdy je nutné provést předem jeho vypnutí, protože FW NEUPOZORŇUJE a poté ho opětovně zapnout) tyto WE spustit. Složky (oddíly) se okamžitě objeví.Žádné dva dny.

Síť a Internet-Centrum síťových připojení a sdílení-Pokročilé nastavení sdílení-Vypnout sdílení chráněné heslem A hotovo...

Dík, toto pomohlo alespoň v tom, že ntb2 teď má přístup k dt a tím i tiskárně. Obráceně dt sice vidí disk ntb 2 ale systém ohlásí, že nemá oprávnění k přístupu. I když je disk nasdílen pro everyone bez hesla. Jinak ve win 10 je vypnutí sdílení chráněné heslem hezky schované!

Po roce a pul ozivim (musim se podelit a podekovat):Vyborne chlape!!! Konecne dobra rada laikovi (mne ;) ). 2 dny patram, zkoumam, jak prenest nafocene fotky do PC kdyz "to predtim fungovalo" ;)... Reinstaloval jsem Desitky a od te doby jsem nemohl prenaset ve Spravci souboru vyfocene fotky do kompjutru. Ted zase konecne diky Tobe parada...!!! DEKUJI.