Potíže s externím diskem

Dobrý den,po připojení IcyBoxu s 2,5" HDD WD 1 TB přes USB 3.0 k notebooku (Dell Latitude E5540, OS Win 7) dochází k následujícím komplikacím, které (zdánlivě) s připojením ext. HDD nesouvisejí:- dojde ke znatelnému zpomalení načítání webových stránek (přes sledování prostředků je RAM "dostatek" řádově od 0,8 GB do 2 GB, v tu chvíli je využití CPU okolo 50 %, neběží jen prohlížeč)- dochází k soustavnému odpojování a připojování adaptéru WiFi, resp. neustálé ztrátě signálu při jakékoli snaze načíst novou stránku. Přes Centrum síťových připojení a následný restart routeru dojde k obnovení, ale nezobrazí se plný signál (přestože je na dosah), po chvíli dojde opět ke ztrátě spojení a tak dokola- po odpojení ext. HDD přes "Bezpečně odebrat HW" problém zmizí. Po opětovném připojení se problém vrátí- po připojení ICyBoxu s ext. HDD na USB 2.0 se tento problém neprojevuje, přestože IcyBox je dle slov výrobce kompatibilní s USB 2.0 i 3.0- na HDD se po 4 měsících provozu objevil problém se souborovým systémem, jeden adresář je nečitelný, ale to nevím, zda s problémem souvisíDá se z toho vyvodit nějaký závěr, čím by to mohlo být? Starý ntb, jehož radič nepodporuje přes USB 3.0 řadit tak "velké" disky?Souvisí s tím poškození souborového systému? Je možné, že k poškození došlo vlivem připojování/odpojování na tomto notebooku?

Odpovědi na otázku

Je otázka nakolik se dá věřit údajům výrobce který chce především prodat. Na druhou stranu na světě existuje tolik zařízení, různých HW kombinací, že není v silách žádného výrobce zajistit 100%ní kompatibilitu naprosto se vším...Takže nezbývá, než funkčnost na daném zařízení fyzicky vyzkoušet a popř. výrobek vrátit, vyzkoušet jiný. Obecná zkušenost praví, že s USB3 bývá mnohonásobně více potíží než s USB2. Dle mého názoru je v tomto případě viníkem ovladač.S poškozením FS na disku to mít souvislost může, ale taky nemusí...