» Poradna » Web a internet

Potíže s 5GHz wifi

Ahoj, mám problém. Můj router vysílá 2 wifi, jednu 2,4GHz a pak 5GHz. Na jaře jsem si kupoval adaptér, takže ne, nejsem připojenej kabelem, abych se mohl připojovat na tu 5GHz. Do minulého týdne jsem s tím neměl problémy, ale od minulého týdne se mi prostě na tu 5GHz nedá připojit... Zkoušel jsem adaptér na noťasu, tam to bylo v pohodě. Z toho jsem usoudil, že to bude teda mým pc, tak jsem začal hrabat ve windows co je kde blbě nastavenýho. V poslední naději jsem obnovil pc do továrního nastavení, včetně výchozího nastavení windows, ale stejně to nejde.Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ještě dodatek, když se teda teďka připojuju na tu 2,4GHz, tak i když jsem na tom jen já s pc +1 mobil tak je to strašně nestabilní. Pravidelně zkouším rychlost internetu a naposled jsem naměřil download 18Mbps a upload 5Mbps. Tak 3 dny zpátky byl download jen 0,5Mbps, čehož jsem se vážně zděsil.

Vždy keď to funguje je dobré si opísať verzie driverov aby bolo možné ľahko zistiť príčinu keď to prestane fungovať. Aby to správne fungovalo je niekedy dokonca nutné nastaviť správne region v nastavení routra, ale aj wifi karty v PC. Ak si v Česku tak CZ. Defaultne býva nastavený na US.

A to máš čo za adaptér, nejaký do usb? Nemáš náhodou len vyviklaný konektor? Skús ho strčiť do iného usb konektoru.

Nevymejšlej kraviny a natáhni konečně kabel. A za druhé, Windows nejsou Android a návrat do továrního nastavení je na nich naprostá pitomost. Nevím, proč kdejakej BFU tenhle nesmysl používá. Kdo vám to proboha radí ?