Potíž s deskou

stala se mi taková nepříjemná věc - po vylítnutí jističů jsem pc zapnul a nic, jen se párkrát restartoval ale větráky běžely. Měl jsem podezření na zdroj že to odskákal tak jsem ho vyměnil ale problém přetrvává. PC funguje jen když vyndám baterku cmos a dám pokračovat bez lezení do biosu - jinak cokoliv jiného znamená automatické vypnutí a zapnutí a mašina je opět mrtvá. Jinak když jsem ji takhle nahodil tak stabilně běží. Mám tedy podezření že odchází deska, ale když pak po naběhnutí do základního stavu běží tak mě jen napadá jestli to nemůže způsobovat vadná baterie?? deska je msi Z77 G41.... Má s tímto chováním někdo zkušenost?

Odpovědi na otázku

Tak baterie se snad dá změřit, ne? :) Jestli bude mít cca 3V, je ok a odchází deska.

to jistě, - s patřičným vybavením. Mě hlavně zajímá zda někdo nemá s tímto chováním zkušenost. Jinak - od včerejšího odpoledne stabilně běží, to jsem zkusil i hrát a pohoda. Ale nesmí se restartovat, pak je to v kopru...

Spáchal jsi fatální chybu:PC nebylo zapojené do UPS.Důsledkem je poškozený MB a pravděpodobně i další hw.

Baterie se dá kupodivu i koupit za 20 Kč.Zajímavé.