» Poradna » Programy

Posun času v EXIF - dávkově

čus,
zapomněl jsem si na dovolené nastavit místní čas a teď mám všechny fotky posunuté o několik hodin. To dělá problém, pokud se snažíme seřadit fotky a dát je dohromady s dalšími kamarády.

Neznáte nějaký šikovný softík (ideálně free), který by k času v exifu byl schopen přičíst, nebo odečíst nějaký konstantní čas - řekněme +3hodiny, aniž by nějak "sáhl" na obrazová data?

Mám tu nějaký soft (už jsem gůglil), kde můžu editovat jednotlivé snímky, ale těch fotek je sviňsky hodně, takže bych to fakt potřeboval automatizovat.

budu vděčen za nějaké tipy

Odpovědi na otázku

v tomto jdou editovat hromadně http://www.colorpilot.com/exif.html... a je to free

spatne jsem se podival, hromadne to umi az pro verze ale ta je tam take ke stazeni, asi trial...

aha,
měl jsem gůglit líp - takže si odpovím sám:

tohle by bez problému mělo jít udělat v softu exiftool, ke kterému je i GUI (nutno stáhnout zvlášť) nebo v Exiferu - viz tohle vlákno (anglicky):
http://forums.steves-digicams.com/general-discussion/138147... ...

třeba to někomu pomůže

Doporučil bych výborný free prohlížeč XnView, hromadná změna časů v EXIFu není problém, stačí si označit fotky, pak Nástroje -> Změnit časovou značku a pak si podle libosti nastavit potřebné změny v datumech a časech . Minulý rok jsem zapomněl ve foťáku přehodit čas z letního na zimní a XnView v tomto velmi pomohl Při práci s metadaty (EXIF, IPTC,..) XnView nesahá na obrazová data, takže je to bezztrátové.

vida, to jsem netušil. díky za tip

Ahoj, Zoner Photostudio to umí taky elegantně.

Hledal jsem odpoved na stejnou otazku. Se Zonerem to bylo behem chvilicky. Diky za typ

Taky jsem to řešil a našel jsem toto: http://jpgtime.learsy.com/czech/...

Ano, souhlasím! Malý free program, který mění jen datum a jiného si nevšímá jako např. Exiftool. Zkuste si binárně porovnat soubory po provedeném posunu! K tomu obludu ZONER nepotřebuji a navíc Zoner vždy změní DateFile na aktuální datum a čas, což člověk občas také nechce.