» Poradna » Programy

Postranní panel ve Vista přehazuje sám pořadí apl.

Ahoj,
vím, že tenhle panel nemá moc velkou oblibu mezi uživateli ale používám 4 praktické widgety a chtěl bych si ho na boku ponechat ale fakt mě sere proč pomalu při každém startu nebo restartu se aplikace v panelu pomíchají v různém pořadí a musím to ručně seřadit.To si ten panel neumí pamatovat pořádí aplikací tak jak je seřadím nebo snad něco dělám blbě?

Díky za radu.

Odpovědi na otázku

To není chyba, nýbrž vlastnost. Vista ty API neumí načítat dohromady a zároveň neobsahuje nic co by si pamatovalo kde ten widget původně byl, takže se prostě widgety umisťují do panelu tak jak se je podaří systému načíst, v původní Vistě (bez SP) bylo možné aktivovat funkci "pořadí načítání" (dokonce byla aktivní), která použité widgety načítala vždy ve stejném pořadí (jeden po druhém), ale protože to brzdilo start systému, dal to MS pryč

Tak to zase Microsoft zase jednou vymyslel blbost, no každopádně dík za osvětlující odpověď.