» Poradna » Programy

Poštovní klient Pošta ve Windows 10

Máte někdo zkušenosti s používáním poštovního klienta Pošta ve Windows 10 a jeho synchronizací s Gmailem? Nefunguje mi synchronizace odeslané pošty. Email sice odejde, ale neukáže se v boxu odeslané pošty ani v programu Pošta ani ve webovém rozhraní Gmailu. PS: nastavování přístupu programu do Gmailu nezahrnuje nastavování imap či smpt - prostě jen zaškrtnete, že máte Gmail, vyplníte uživatelské jméno a heslo a už to jede... teda kromě téhle synchronizace:).

Odpovědi na otázku

... tak mě synchronizace Gmail účtu funguje OK - zde nastavení: https://ctrlv.cz/mwXD /kdyžtak nastav "ručně" hodnoty v červeném rámečku/ - snad ti to pomůže ...

Páni, jak ses dostal do tohoto pokročilého nastavení? Mně to umožňuje nastavit pouze toto: https://ctrlv.cz/EKB0

... tak vlevo klikni pravým tl. na Gmail a "Nastavení účtu" a "Změnit nastavení synchronizace poštovní schránky" a až dole na "Rozšířené nastavení poštovní schránky" a je to ... ... jak jednoduché ...

... a ještě dodatek: Freemailové služby většinou standardně synchronizují pouze příchozí e-maily a odchozí už ne! - musíš jít na server té služby /on-line/ přes webové rozhraní a tam si to nastavit! ...... zde jsem dal dole "Složky" a "Další" a "Odeslaná pošta" a mám tam e-maily odeslané i od jinud /obrázek ti nebudu dávat, protože obsahuje "samé" osobní informace /e-mail adresy a náhledy e-mailů/ a prakticky bych musel začernit úplně všechno ...

To ovšem není vůbec pravda, všechny služby a podporou IMAP synchronizují všechny složky, včetně odeslaných. Bez toho by to nemělo žádný smysl.

... jenže já jsem to psal obecně / i na služby pop3 např. tiscali.cz, kde je to třeba nastavit / - moje chyba ...

Tak samozřejmě, POP3 protokol vůbec neumí přenášet nic jiného, než složku doručených, to není chyba služby

mám Gmail v Thunderbirdu přes IMAP a vidím to normálně úplně všechno včetně Odeslané pošty.

ne, Gmail používám v Thunderbirdu a funguje výborně. Na různých PC s různým operačním systémem.