» Poradna » Ostatní

Poštovní aplikace pro @gmail.com

Zdravím zdejší rádce.Mám e-mailovou adresu xxxxxxx@gmail.com a poštovní aplikaci jsem používal OperaMail. Od Googlu jsem dostal zprávu (asi před měsícem), že nebudou podporovat aplikace třetích stran a potom se aplikace OperaMail již nedokázala připojit k e-mailovému účtu.Zkoušel jsem i jiné poštovní aplikace, ale ze žádné se mě nedaří připojit. Dřív bylo v účtu Google možné zatrhnout pole pro povolení aplikací třetích stran, ale teď to tam není. K e-mailu se můžu připojit jen přes internetový prohlížeč a stránku Gmail, což mě nevyhovuje.Mám PC s Win.10, vše je aktuální.Neznáte, prosím, nějakou poštovní aplikaci, která by byla pro Google "přijatelná"?Nebo způsob, jak se ke Gmailu připojit pomocí aplikace třetí strany?Za rady předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Děkuji.Outlook jsem nepoužíval, protože je placený.Dvoufázové ověřování mám.

Nejde o Outlook. Jde o to, ze v clanku je napsano jak u Google vygenerovat heslo pro danou postovni aplikaci. To heslo se pak zada do dane aplikace (treba OperaMail) a bude fungovat.

Moc a moc děkuji. Už to funguje.Včera jsem neměl dost času to podrobně prozkoumat. Teď jsem to podle návodu uděl a OperaMail je již k účtu @gmail.com přihlášená.

Odporucam cesky klient EmClient. Pre nekomercne pouzivanie je bezplatny a podporuje Google2FA.

Já používám Mozilla Thunderbird a v té mi gmail.com funguje bez problému.

Gmail účet používám normálně v Thunderbirdu Samozřejmě jsem postupoval podle zmíněného návodu Google, jak to zprovoznit.

Gmail funguje uplne normalne s celkem jakymkoli klientem, vcetne windowsi Posty napriklad. Jen je treba pochopit, co se tyce v tom clanku, na nejz je odkaz hned v te prvni odpovedi.

vyzkoušej vivaldi, zde postup pro gmailhttps://help.vivaldi.com/mail/mail-get-started/add...

Thunderbird se dokáže připojit (a provést potřebnou 2-faktorovou autentifikaci atd.).

Všem za rady děkuji.Věc je vyřízená a otázka se může uzamknout.