» Poradna » Windows (a jiné OS)

Pošta WINDOWS 10 - problém s návem účtu při více účtech

Ahoj, mám problém s aplikací Pošta ve Windows 10. Mám tam dva emailové účty, každý mám pojmenovaný zvlášt, bez podpisu, bez zaškrtlého "použít pro všechny účty", ale když posílám email z druhého účtu, adresátovi dojde email ze správného mailu, ale název účtu je stejný jako ten u druhého mailu. Příklad: 1. účet (název) Jan Novák, email: jan.novak@email.cz2. účet (název) Petr Svoboda, email: petr.svoboda@email.czKdyž odešlu email z petr.svoboda@email.cz, adresátovi dojde email z petr.svoboda@email.cz, ale v hlavičce je název účtu 1 - Jan NovákJak jsem psal výše, učty jsou pojmenovýny správně, nastavení je pro každé zvlášt.Proč? ... Díky předem

Odpovědi na otázku

To je idiocie té aplikace - nepředpokládá, že jeden uživatel (Jan Novák) si bude zakládat účty na jiná uživatelská jména (v rámci jednoho Windows uživ. účtu).Řešení - používej místo téhle parodie dospělého e-mailového klienta (např. Thunderbird).Tam si nastavíš co chceš a jak chceš....

"Název účtu" se vůbec do hlavičky odeslaného e-mailu nevkládá, je to pouze interní označení účtů v aplikaci. Do e-mailu se vkládá "Zprávy odesílat pod tímto jménem" - to se použije jako jméno odesílatele e-mailu.