» Poradna » Programy

Pošta ve Win10

Ahoj.Jde nějak zazálohovat? /e-maily, účty, nastavení/

Odpovědi na otázku

kto by to preboha pouzival. Nainstaluj si thunderbird a na MS aplikacie, co menia kazdy tyzden a su navzajom nekompatibilne sa vyser

Perfektní a přínosná odpověď na otázku.

sa pozri vedla kde riesia problemy s live mail. Toto je presne to iste. Ak chces MS klienta, pouzi Outlook. Ak nechces outlook, pouzi program tretej strany. Normalna odpoved.

Otázka ale zněla jinak. Tvoje odpověď je stejně relevantní, jako odpověď na otázku: "Píchl jsem kolo u auta, jak se to lepí?", a ty mu odpovíš "Jezdi vlakem, ten nepíchne".

To sice ano, ale pokud si chce sám lepit kola, musí mít auto, která to umožňuje.

Co to je za odpovědi? Kola, panvica, ...

Jinak řečeno "Ne" na tvůj dotaz.

To jsem si myslel.

ktoru panvicu mam pouzit na uvarenie polievky? Ziadnu, polievku var v hrnci. Toto je to iste. Kup si outlook, ale ani to nieje z hladiska zalohovania nejaka vyhra. TB funguje na 1ku super paradne.

Na poštu ve Win10 používáme Thunderbird. Takže ano, vše zálohovat jde.

Přesně tak..

Vestavěné poštovní klienty ve Windows jsou od dob co vyhodili Outlook Express (ano, možná byl hnusně strohý, ale taky jednoduchý a nenáročný a dobře použitelný) a naskočili na ten kolotoč s výměnou klientů jak ponožek - paskvily jako Windows Mail, Windows Live Mail apod. tak jsem konstatoval, že nemá smysl je vůbec zkoušet, protože i kdyby aktuální verze byla dobrá, tak ji Microsoft po nějaké době ukončí a nahradí nějakým paskvilem.Takže pokud mi nestačí webmail, použiju např. Thunderbird, který aspoň není závislý na rozmarech Microsoftu a nijak moc se nemění. Navíc je zdarma.

jj, kéž bych se tě před asi 20-ti lety zeptal ... Jako "Smolíkovi": " Ach, kdybych si já blbá vzala Pepu Hufnágla?" Nejdříve jsem používal Outloock Express, potom Windows Live Mail, teď Pošta a eM Client Free /2 účty/.OT: Včera jsem spustil Windows Live Mail a k mému "úžasu" ještě fungoval. Stáhnul si cca 5 000 e-mailů. Ani jsem o to už nestál. Fungovaly všechny 4 účty.

a u vsetkych si mal rovnaky problem, napriek tomu si to znova pouzil. Zaplat za ten emclient, prenes si tie dalsie 2 ucty a mas normalneho klienta, ktory nebude menit kompatibilitu vzdy pri prichode novej verzie windows.

Doporučuji eMClient, používám několik let a max. spokojenost.

Ten taky používám, ale je jen na 2 účty. Další mám v Poště Win10.

v eMClient mám jeden účet. Na něj si přeposílám emaily z jiných emailových adres. Pokud bych chtěl poslat email z těch jiných emailových adres, tak to jde z toho jednoho účtu v eMClient. Takže mně to dostačuje.

Pro licence eMClient stojí 9 stovek a ta nejspíš omezení mít nebude. Nebo Thunderbird, ten je zadara bez omezení - já v něm aktuálně mám 4 účty.

Když si zaplatíš licenci, máš to neomezeně + nějaké funkce navíc.

A není to drahé?https://cz.emclient.com/cenove-moznostiE-mail klient za cenu celého OS Windows? Lifetime 2 300,- Kč?A to ještě zdražili. Nabízeli mi za 600 a 1800 lifetime.Myslím si, že OS Windows 10 je daleko více programového kódu a tudíž i více práce. Tolik peněz za poštovní klient se mi zdá neodpovídající. Předražené a to značně.

jaké dva litry?Pro licencepro jednotlivce899 KčJednorázová platbahttps://cz.emclient.com/cenove-moznosti

aha, lifetime... No tak to je na tobě... Taky se na to můžeš vykašlat a přejít na Thunderbird celkově a máš to zadara rovnou. Já na něm jedu už aspoň 10 let.

Možná i přejdu na ten Thunderdird. A funguje i v Linuxu, ne? Používám totiž Firefox od Mozily. A to je Thunderbird taky, ne?Musím totiž po 10-ti letech přeinstalovat Windows. Napadly je totiž nějaké Trojské koně. 2 odstarněny, ale 1 zmizel. Asi se schoval. Defender se zacyklil a příliš mi točil s ventilátorem na CPU. Nahrazen Malwarebytes Full na 14 dní a 2-3% místo 85% Defender trvale.Má ten Thunderbird také import z Pošty Win10, eM Client, Windows Live Mail?Google bez problému - IMAP.Ale ostatní účty jsou typu POP3. /Atlas, Seznam, Centrum, Tiscali./ Jdou tyto freemaily dobře i v Thunderbirdu?

to nieje take jednoduche, budes musiet vymysliet ako tu staru postu prenesies. Na live mail napr. existuje system, ale tu su zas kokoti tvorcovia TB/doplnkov, lebo rychlejsie vydavaju nove verzie ako stihaju programovat doplnky. Minuly tyzden to nefungovalo.

jasně, Thunderbird mám odzkoušený od W7 po W10 a samozřejmě ho mám i na linux mašině A všude vypadá a chová se stejně Seznam umí taky IMAP, pokud vím. Jinak Thunderbird by POP3 pořád umět měl, ale radši zkus dát IMAP všude, kde to jde.

A je i pro Android? /Firefox je./

Proč sem pleteš Firefox, to snad není poštovní klient.

Protože oboje Mozilla.

Ale to je jen výpalné na 1 rok. Zatrhni si hned pod tím "Doživotní upgrady".

Aplikace Posta ve Win 10 nema zadnou funkci na zalohu nebo export datovych souboru, jako to ma “velky” Outlook. Aplikace ale uklada data, ucty, zpravy, nastaveni v nize uvedenych cestach. Muzes tedy zkusit rucne zalohovat tato umisteni: C:\Users\[uzivatel]\AppData\Local\Comms\UnistoreDBaC:\Users\[uzivatel]\AppData\Local\Comms\Unistore\dataOvsem zasadni problem je v tom, ze za rok nebo treba zitra muze vyjit nova verze te aplikace, ktera bude vyuzivat odlisnou strukturu StoreDB nebo odlisnou adresarovou strukturu dat a tim padem ti zaloha bude k nicemu, protoze uz ji nebudes moci spravne obnovit. Mozna by tedy bylo lepsi se poohlednout po jinem klientovi, ktery umozni snadny export a import datovych souboru.