» Poradna » Web a internet

Pošta atlas

Používám poštovního klienta atlas.cz. Při funkci "napsat email" jde správně zapsat adresa i předmět zprávy. Nejde ale zapsat text zprávy neboť pozice kurzory (svisla čára), kde by se měl psát text není vidět. Text zprávy se určitě píše, ale není vidět. Ani nastavení barvy písma nemá vliv. Na viry a malware byl PC kontrolován. Prosím o radu jak odstranit závadu.

Odpovědi na otázku

Poštovního klienta atlas.cz? Nemyslíš webmail? Vyzkoušel jsi to i v jiném prohlížeči?

Jako pošt. klienta si nainstaluj Thunderbird - budeš bez problémů.

Je třeba vypnout (skrýt) vizuální editor.

atlas.cz není poštovní klient, stejně jako není poštovní klient seznam.cz, gmail.com atd. To jsou poskytovatelé mailu a jejich webové rozhraní. Poštovní klienti jsou nezávislí na poskytovateli mailu a jsou to aplikace nainstalované v PC, podle nastavení mohou komunikovat s jakýmkoli poštovním serverem. Kdežto to webové rozhraní se týká přímo toho kterého poštovního serveru.Je možné že mají nějakou chybu v kódu stránky, případně projdi ještě nastavení toho písma (velikost...). Nebo si nainstaluj poštovního klienta, na výběr je jich dost.

Obávám se, že v takto staré opeře už některé prvky jednoduše nerozhýbete. Zkuste přejít na něco novějšího (Palemoon, Firefox, Chrome, i nová Opera by měla fungovat, ...) . Za předpokladu, že mluvíte skutečně o webklientovi.