Posouzení sestavy

Prosím o posouzení sestavy. Měla být na hraní her (Call of Duty WWII, GTA 5, apod.) . Předem děkuji za užitečné rady a připomínky. MB: MSI B250M MORTAR - Intel B250CPU: Intel Cre i5 7400 + Zalman CNPS5X Performa, PWMGrafika: Sapphire Radeon PULSE RX 560 4GD5, 4GB GDDR5RAM: Crucial Ballistix Sport LT 8GB DDR4 2400 SSD: ADATA Ultimate SU800 - 128GBHDD: Seagate Bar. 1 TBZdro:j Seasonic SS 500 (je starší tak snad bude stačit)

Odpovědi na otázku

Ten zdroj máte? Pokud ano, tak OK. pokud kupujete, tak raději novější.i5 7400 nemá cenu kupovat. Levněji vyjde výkonnější i3 8100 a Z370 deska!.Ten chladič není nic moc. Pokud levně tak HE 1012, nebo HE 1024. 128GB ssd vám moc stačit nebude, když má CoD 90GB!. Ano, lze hrát z HDD, ale přijdete o rychlost načítání, atd.. Vše co se instaluje by mělo být na SSD. POkud ale není zbytí.

Díky. Takže nově.MB: MSI Z370-A PRO - Intel Z370 CPU: Intel Core i3-8100 + SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012O SSD popřemýšlím např. Kingston Now A400 - 240GBAno zdroj už mám.Počítám že hru Kingdom Come: Deliverance si na tom zahraju také v rozumném rozlišení.

KCD hraji na GTX 1070 ve FullHD na cca high s fps mezi 25-60 (v průměru cca 40). Opravdu si myslíš, že zrovna tato hra ti pojede slušně na nejlevnější herní grafice, co AMD aktuálně prodává?http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-560-vs-Nvi...

No já jakžtakž jedu na medium 30-50FPS na GTX960, která je výkonější než RX560, takže asi ne.

Počítat můžeš, ale ani s 1080 Ti KC:D neběží nijak extra dobře.

- i5-7400 + B250 je nesmysl, podívej se na i3-8100 + nejlevnější Z370. Cena nižší, výkon jako i5-7500.- Místo CNPS5X kup buď HE1012/HE1024 nebo se na to vykašli a použij box.- Opravdu chceš na hry pouze lowendovou RX 560? - Na sestavu se spotřebou do 200W ti stačí i podstatně slabší zdroje, takže pokud máš funkční a použitelný 500W zdroj, není co řešit.

ak mi prosím doporuč nějakou GK. Díky

S ohledem na KCD na grafice hodně přitlač. Tedy pokud to nechceš hrát v mizerném rozlišení na minimální detaily a na hraně hratelnosti. No je sice hezké, že se možné dostaneš na cca 30fps, což je na kochání přírodou ok, ale jakmile se dostaneš do souboje (nedej bože do bitvy), tak jsou fps hodně dolů a z 30fps už se padá jen do nehratelných čísel.

Na bazosi je momentalne i5 7500 jedna za 115e a druha za 90e.. nove neotvorene.. a ta za 115 ma aj zaruku.. no procesor neni kazova suciastka .. tiez som kupil teraz jeden za 110 a pohoda.. no tu grafiku by som racej vymenil aspon za 1050ti.. a co sa tyka ssd.. nanho by som sa vysral.. fps to neprida.. takze je to na p.. a tych 10 sekund na viac si pockam... namiesto toho dolozim tie 50e do grafiky.. a casom kupim ssd.. i3 8100 ma rovnaky vykon ako i5 7500 a nemusis dat za najlacnejsiu dosku z370 120e..

podle tohotoporovnání je i3 o kosek leší http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-740... ....GK koukam na tyhle MSI GeForce GTX 1050 Ti AERO ITX 4 OC, 4GB GDDR5ASUS GeForce GTX 1050 Ti PH-GTX1050TI-4G, 4GB GDDR5 nebo MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT LP, 4GB GDDR5 . Když bych nekoupil SSD a nechal box chladič tak bych to dal do grafiky.

https://goo.gl/QnqjMLTady nejde o to, zda je o pár % lepší nebo horší. Všechny 3 CPU jsou více než dostatečné a zvládnou i podstatně lepší grafiky než jsou ty lowendy, po kterých koukáš. Tady jde o to, že jetý i5-7500 seženeš za nižší cenu než i3-8100 a stačí pod něj levnější deska. Zbude ti tak docela dost peněz, abys mohl místo lowendu koukat alespoň na nižší střední třídu v podobě GTX 1060 3GB (také to není ideální grafika, ale RX 570/580 je scifi sehnat a GTX 1060 6GB je cenově jinde).

když koukám po bazarech je ta i5 cca od 3 000. Když koupim desku cca 1500 jsem na stejných penězích jak I3+deska. Někde jsem se dočetl že ty karty se 3 GB paměti nejsou dobré tak nevím. Je tak veliký rozdíl mezi třeba ASUS CERBERUS GeForce GTX 1050TI O4G a nějakou GTX 1060 se 3GB paměti?

O výkonu grafiky rozhoduje hlavně jádro. A to je na 1060 lepší (768:48:32 vs 1152:72:48):https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_10_seriesTakže 1060 i přes menší VRAM natrhne prdeI slabší 1050 Ti úplně všude. 3GB vypadá hlavně blbě. To je její hlavní mínus. Všechny grafiky okolo mají 4GB, takže vypadá na první pohled horší. Ale podívej se na reálné testy a uvidíš sám:https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watchV prvním videu je 1060 6GB verze, ale 3GB verze je jen cca o 10% slabší. U 3GB ti dříve dojde prostor pro textury. To je celkem jasné. Takže pokud to nechceš řešit, kup 6GB verzi nebo RX 570/580 4/8GB a je to. Jen počítej s mizernou dostupností a naprosto šílenou cenou.

Ok díky. Tak já asi vezmu tu 1060 3 GB... jestli ji seženu za "rozumnou cenu". Teď jsem na ní koukal na ebay a mají Zotac a vychazí na ccca 4500+ 500 doprava.... ale kvuli reklamaci docela z ruky

A jelikož je to mimo EU, nezapomeň na DHP. Tedy v podstatě stejně, jako u nás.

No právě...... ale jak koukam tak nejsou dostupny v ČR nikde za rozumnou cenu 6,5 - 7 tisic. Těď jsem ji viděl v inzeratu za 5000. Ale prodejce na ni těžil kryptoměnu a i když tvrdí že je v pořádku a v záruce do roku 2020 tak nevím.....

Normální ceny jsou cca tyto:3700-4700,- - GTX 1050 Ti5000-6500,- - GTX 1060 3GB7000-8500,- - GTX 1060 8GB11500-13500,- - GTX 107013000-14500,- - GTX 1070 Ti14000-17000,- - GTX 108018000-23000,- - GTX 1080 TiTakže i těch 6,5-7 je dost, ale furt lepší než 8-9k.Těžba nemusí být pro grafiku nutně smrtící. Většinou se jede na efektivitu, takže je stažený limit TDP a grafika tak jede jen cca na 60% spotřebu, co při hraní. Stejně tak teploty bývají ok. Ale záleží, kdo to měl a co s tím dělal. Jsou i lidé, co mají elektriku zdarma (třeba ji kradou nebo bydlí na koleji). Ten by ji pak klidně mohl nastavit pro maximální výkon a dát ji pořádně na prdeI. Pokud má ale třeba jen měsíc a je v záruce, tak by to nemusel být zase takový problém.

Tazateli: WiQiX myslí samozřejmě GTX 1060 6GB. Verze s 8GB neexistuje.Někde jsem četl, že se kvůli aktualizaci windows nevyplatí GTX 1060 3GB na těžbu nějaké měny. Snad kvůli tomu, že zvedli mírně nároky na videopaměť a o pár MB se pak nevejdou potřebná data do paměti společně s režií windows. Opakované načítání pak působí extrémní propad efektivity. Je možné, že se ta GTX 1060 3GB prodává z tohoto důvodu. Zatím se ale nezdá, že by to lidi nějak houfně dávali na bazar.

Jistě že 6GBm překlep. Díky za upozornění.Ano, nějaká aktualizace W10 nepatrně zvedla nároky na VRAM a díky tomu se tam nevejdou údaje nutné k těžbě ETH. Ale není problém použít jiný OS, takže kdo to myslí s těžbou vážně, ten s tím problém nemá. Takže nečekám, že by to nějak zvlášť ovlivnilo zájem těžařů o 3GB verzi. Vždy to byla na těžbu jen nouzovka (stejně jako 1050 Ti), ale dokud není co koupit, budou se na to používat dál.

OK, já tohle sleduji jen okrajově. Jen, že se mě tahle zpráva mihla na monitoru.

https://diit.cz/clanek/geforce-gtx-1060-3... Ale někdo už tam do diskuse napsal, že už to snad nějak poladili. Tak to byl možná jen chvilkový záchvěv.