Posouzení sestavy PC - grafická karta

Děkuji za rady, které jste mi dali v předchozím mém dotazu, kde co změnit na mnou navrhované sestavě (http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp). Zítra bych si chtěl objednat sestavení této sestavy. Ještě bych ale potřeboval poradit s grafickou kartou.Využití PC: hryOperační systém: WinXP profesionalMB: Asus M2N-E - nForce 570 UltraCPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ EE (socket AM2) BOXRAM: Kingston DIMM 2048MB (kit 2x1024MB)DDR II 800MHz (PC6400)HDD: Western Digital Caviar SE16 WD2500KS - 250GB 16MB SATA IIVGA I.: Sapphire Atlantis ATI Radeon X1950 PRO 256MB, PCI-EVGA II.: Asus EAX1950PRO/HTDP/256M 256MB, PCI-EZdroj: Fortron Blue Storm II FSP500-60THN/THN-P 500WCase: GMC H60, Stříbrná, bez zdroje, USB2, AudioKterou z této dvojicem grafických karet? Nebo jinou ve stejné cenové hladině?Děkuji. S pozdravem Tomáš.

Odpovědi na otázku

Pri AMD ti stacia pamate 667MHz s nizsim casovanim, u Intelu naopak.Graficku kartu ASUS, Sapphire je pry hlucny.

Však 800MHz CL5 se dají nastavit na 667MHz a CL4 :) . Ale nevím jestli by se o tolik zvedl vykon. Přímo 667MHz s CL4 se myslím tolik nedělají a navíc 800MHz je dobré pro přetaktování.

Nezvedl. Tohle platilo pred dvema lety na uplne jine technologii. Vezmete samozrejme 800 MHz.

Parádní, dokonale vymazlená a přitom levná herní mašinka! Kromě plánovaného OS WXP/64 by s přehledem zvládla i OS Vista/64. Každý z vybraných VGA je naprosto skvělý a plně kompatibilní se zvoleným MB. VGA Sapphire je podle testů o chloupek výkonnější, VGA ASUS zase vybavenější, jinak jsou prakticky téměř stejné. Rozhodnout se musíš sám.

64b OS do "herni masinky"? :o)))