Posouzení sestavy - výběr komponent a ceny

Ahoj, mám známého, který se po stavění těžebních rigů na zakázku chce pustit do stavění domácích PC. Připravil jeho první "sestavu" kterou nabizí.Dle mě:1: ustřelil cenou2: nešťastný výběr komponent, třeba R7 2700X na X570 desce, nesmyslný chladič..3: v počítači za 46-52 tisíc bez systému je jen 512GB SSD a k němu 2TB SMR Barracuda4: restriktivní skříň označuje za vzdušnou5. žádná informace o tom že by to snad vyladil z pohledu chlazení a hlučnosti...Ode mne kritiku nebere, pokud byste měli čas to okomentovat abych mu mohl ukázat že je vedle, nebo přesvědčíte mě, že jsem vedle já.Díky.Základní cena je 52 tisíc (s RTX 2070 Super) bez možnosti odečtu DPH.### Bedna ###BitFenix Dawn TGKvalitní, vzdušná bedna s krásným detailem vepředu. Samozřejmostí je HW kontrola nad světly: pouze zmáčknete tlačítko. Vzduchu tam pošle víc než dost.### GPU ###Varianta 1: MSI Gaming X Trio RTX 2070 SuperVarianta 2: MSI Ventus OC GTX 1660 Ti (-5 500 Kč)Varianta 3: Zotac GeForce GTX 1660 Super (-6 300 Kč)Dle vaší volby. Stačí říct.### MB ###MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon WifiNejvýkonnější AMD chipset, můžete do něj klidně nacvaknout jakejkoliv AMD procesor chcete.### CPU ###AMD Ryzen 7 2700X8 jádro 2. generace, který furt umí divy. Výtečně dostačuje jak na gaming, tak na práci s náročným SW.### RAM ###varianta 1: 16 GB HyperX Fury 3200 MHz OCvarianta 2: 32 GB HyperX Fury 3200 MHz OC (+2 100 Kč)Doživotní záruka u kvalitního výrobce. RGB krásně doplní vnitřek skříně, je tak akorát. Paměti jsou nataktované na maximální možný výkon a stabilitu (žádné pády, ale přece to nenecháme na startovních hodnotách...).### Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

2700X + X570 je nesmysl. Jen vyhazuje prachy do vzduchu. Za takovou raketu tam nikdo starý CPU chtít nebude a X570 to nijak nezachrání. Smysl X570 je jen tam, kde je třeba hodně PCIe linek, jinak je B550 více než dobrá volba. A místo starého 2700X bych do tak drahého PC rozhodně chtěl něco z řady 5000.

co na tom chces komentovat? Daj tam 5600x alebo 5800x a namiesto SMR disku CMR. Vsetko.