Posouzení PC sestavy

Zdravím.Mám v plánu tento měsíc pořídit PC.Dal jsem si něco dohromady a poprosil bych o posouzení.DěkujiAMD Ryzen 5 2600X, Wraith MAX coolerASRock Fatal1ty B450 GAMING K4 - AMD B450 HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200 Kingston Now A400, 2,5" - 240GB Fractal Design Integra M 650W Sapphire Radeon Pulse RX VEGA 56 8G HBM2, 8GB HMB2SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black TG, okno 2terovej disk na data mam..240gb na system snad bude stacitDíky

Odpovědi na otázku

A400 ne.

Mrknu po jiném.Díky

Já osobně nemám zkušenost, ale od dalších lidí tady na poradně vychází dobře Crucial MX 500. No a pokud jde o výkon, tak sáhnout k Samsungu. Ty bývají dražší, ale ty zase používám já a mám s nimi výborné zkušenosti, byť jinak Samsungu neholduju.

to čekáš až zlevní 56 na 7500kč? protože za současných 9,5tis se nevyplatícase máš? cenový limit?

Case chci koupit ten SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black TGČetl jsem oto že by vega měla zlevnit,ale moc se mi nechce čekat třeba 3 měsíce,natož eště déle..Cenovka kolem 30ti K s origo systémem

Vega už slevu měla, byla to víkendová sleva na vybraný model MSI s blower chladičem.Cena Vegy jako takové zůstala beze změn. co šlo u AMD dolů byly ceny RX radeonů.Ten regnum asi k té sestavě nechcete, ne? za stejnou cenu třeba u alzy NZXT S340 (původně za téměř dvojnásobonou cenu, tomu odpovádá i kvalita), nebo když to má být polák tak Armise. Regnum nebyly dobré.Ten zdroj bych nebral, vemte Focus Gold 650W, případně o něco málo navíc bezkonkureční Corsair RM650x. Pokud chcete držet cenu níž, tak EVGA 650BQ bude stát cca stejně jako vámi vybraný, další alternetivou je třeba BeQuiet Pure Power 11 650W.

A zdroj bych taky vyměnil. Ten bronze s tříletou zárukou nebude žádná sláva, dvě stovky navíc a jsme tady:https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-gold-... Semipasiv, 10 let záruka, GOLD certifikace.

Luxus.Mám to tam.

přidejte 150 na https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm650x... a budete mít nejlepší zdroj v té cenové hladině a výkonu, ve vyšším loadu je tichší než ten Seasonic, má lepší účinnost, stabilní výstupní napětí...

Super,vše omrknu

Zdravím,koukám že mám v plánu stavět velmi podobnou sestavu, hlavní rozdíl mám v grafice kde místo RX VEGA 56 volím RTX 2060, zajímalo by mě jak velký je mezi nimi rozdíl ve výkonu, cenově vychází podobně..

Záleží na konkrétním scénáři užití, obecně je 2060 rychlejší napříč širokým herním spektrem

Za mě.Amd lepší paměti než gddr6 u rx 2060.Hlavně já jsem fanda AMD.Z toho důvodu mám doma už nějakou dobu monitor s freesync.Kdybych se rozhodl pro nvidia.Musel bych kupovat mnohem dražší moncek s g sync..

To už dnes taky ne plně platí.. ( aneb není špatné to trochu sledovat, než něco plácnu..). Rychlost pamětí je pěkná, ale pokud v testech má horší výsledky, je jí to prd platné :)

Co jsem koukal na net tak ve full hd rtx 2060 vede.Jak tomu přidáš na 2560 × 1440 tak už to tak jasné neni.

2060 se nevyplatí, to už je lepší koupit bazarovou 1070Ti nebo novou RTX2070, kde freesync na kvalitních monitorech funguje (není třeba gsync monitor)

Freesync nefunguje na žádné kartě NVIDIA, pokud něco funguje, funguje Adaptive Sync dle Vesa standardu, což není Freesync, Freesync je AMD implementace adpative sync, mimo jiné přes HDMI, což standardní adaptive sync standard ne.Adaptive sync funguje jak na Pascal tak Turing kartách NV, takže 2060, 1070Ti, 2070., na všech to běhá. Otázkou je zda to má vůbec smysl. Já si to rozchodil jak to drivery umožnily a výsledek? žádný, stejně musím zapnout vsync protože když překročím max refresh, mám tearing, když klesnu pod minimum, mám tearing... zezhora to jsem schopný limitovat jinak, zespod ne. Takže stejně mám aktivní vsync tak jako dříve a drop pod 60FPS cítím také naprosto stejně.A Vyplatí se 1070Ti z bazaru proti nové 2060? Jak pro koho, pokud budu kupovat novou grafiku, bude mít jednoznačně RTX podporu protože chci využívat technologie která umožní realističtější zobrazení.. Kdybych tedy musel volit 1070Ti nebo 2060, vyhraje 2060.

Ja mam monitor MSIčko s freesync.Takže si myslím že grafiku kupuji spravnou.Počkal bych na radeon 7 stou novou výrobní technologii 7nm.Jen těžko říct kdy nebude stát 20k

Radeon 7 je už dávno na trhu, bylo ho jen pár kusů a koupí si ho jen ten kdo má využití pro tu paměť (nějaký profík) nebo sběratel či ortodoxní fanda AMD, karta je dost nepodařená, žere, hlučí... chaldič je jednoduše tragický na to kolik ta karta žere.Doporučená cena je 700USD, což při dnešním kurzu dolaru dělá bez pár stovek 20 tisíc, MSRP je nastavena na dolar stejně jako u RTX2080, karty mají srovnatelný herní výkon. Hráč nemá důvod nekoupt RTX2080, která je už jen provozně jasná volba, o podpoře RTX a AI jako bonus.

Kdyz mas ten spravny setup, funguje to zjevne celkem dobre:https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2...

Ne FreeSync opravdu nefunguje na NV kartách. Na NV kartách funguje VESA Adaptive Sync a GSync.FreeSync je AMD rozšíření standardu Vesa Adaptive Sync, tzn, že například FreeSync funguje přes HDMI připojení, kdežto Vesa jen přes Display port. Výrobci ale explicitně Vesa adaptive sync neuvádějí, uvádí jen FreeSync.Proto možná máte pocit že NV podporuje Freesync ale ve skutečnosti podporuje Vesa Adaptive sync.Bohužel některé FreeSync monitory nesplňují standard Vesa Adaptive Sync, protože synchronizaci řeší jen pomocí HDMI připojení a ne DP, i když DP mají. Takové monitory nebudou na NV kartách fungovat, protože NV implementovala Vesa standard a ne Freesync.

Tak nebudeme slovickarit, ze ano. Muzes se tam jasne docist, ze pri odpovidajicim HW a SW to funguje dobre. Nic vic tim nebylo mysleno.

No já bych naopak slovíčkařil protože tvrzení "FreeSync na NV" jednoduše není pravdivé a objevilo se už dost naštvaných lidí, kteří si třeba podle článků co to tvrdili běželi koupit freesync monitor a synchronizace jim neběžela, protože je implementována jen na HDMI a ne DP.Pokud někomu radit, tak pořádně

Jasne, nejde o Freesync od AMD. Rikejme adaptivni synchronizace (Freesync samozrejme je take adaptivni synchronizace, ale ma sva dalsi specifika).Jadro sdeleni ovsem bylo cca toto:***It works and as long as you remain in the VRR sweet spot, the experience is game-changing. The GPU is now in charge of when a new frame is displayed on-screen, rather than the PC needing to synchronise with the display refresh. V-Sync judder when operating at frame-rates below 60fps is gone. The horrible screen-tear associated with turning v-sync off is banished forever - until your frame-rate dips under 40fps, of course.***

.. na system snad bude stacit ... to jo a další soft instalovat nebudeš ? To už stačit nebude.