Posouzení PC sestavy

Dobrý den, rád bych Vás požádal o názor na tuto https://www.czc.cz/83tg2ggbqujr3au8luna6qt2p... PC sestavu. Zajímá mě kromě tipů pro vylepšení také jestli se to "tam všechno vejde", jestli to zdroj utáhne atd. Od sestavy bych očekával, že bude zvládat Witchera 3 na ultra a s QHD monitorem. Očekával bych taky, že mi tahle sestava nějaký čas vydrží a nebudu hned muset dokupovat komponenty :)Předem díky za reakci :)

Odpovědi na otázku

- Z170 deska k i7 7xxxK je nesmysl. Vymenit za vhodnou Z270.- silna a draha i7 k GTX1060? To neni pro hry idealni; idealni je i5 a GTX1070.- zdroj je vyborny, se slusnou rezervou (takhle kvalitni by stacil i o dost slabsi)- SSD dnes snad jen nejaky M.2 (do poradne zakladni desky), SATA uz opravdu ne!- ten SATA kabel je tam k cemu presne? Ke kazde zakladni desce dostanete minimalne 4ks.

Na QHD zapomeň, na to je sestava slabá... udělám ti lepší návrh.

On W3 je skvele optimalizovany, ale s timhle QHD urcite nebude. S kombinaci i5 + GTX1070 uz je to mnohem nadejnejsi, ale furt to bude nejakych 35/40FPS maximalne. Tudiz nebrat. Aby to fakt jelo pekne, muselo by se utratit o dost vic penez. :o(

Byla by potřebná GTX1080... na to QHD. Ale i s GTX1070 už se o QHD hraní dá mluvit a rozhodně to bude hratelné, když vypne nějaké mr*ky, co berou FPSka a nejsou ve hře ani vidět.

Návrh:https://www.czc.cz/204094,204597,188176,2006... Toto je na QHD výrazně lepší. Je tam procesor Core i5-7600K, s odpovídajícím chlazením, jakým Scythe Ninja bezesporu je se po přetaktování dostaneš i na frekvenci 5GHz, bez zvyšování napětí se můžeš dostat klidně na ~4.6GHz.Sestava má k dispozici 16GB operační paměti DDR4. Aby se opravdu dalo hrát ve QHD, je tam grafika GTX1070 v provedení STRIX.Kromě toho, že je sestava velmi výkonná, tak je i velmi tichá. Už by to bylo LN. Disk nebude hlučný, díky tomu, že je 2.5" (opravdu, 3.5" plotna je ten největší zdroj hluku).

No já taktovat neplánuju, možná někdy v budoucnu, takže právě proto tam byla ta i7 místo i5...Ten 2.5" disk vypadá v pohodě, jen má nižší otáčky (5400 místo 7200), tak aby nějak nebrzdil...

Když neplánuješ taktovat tak proč si tam měl i7 -7700K.

Měla větší takt o víc jak polovinu gigahertzu než lockuntá a nebyla o moc dražší...

Jaký máte názor na tuhle změnu?https://www.czc.cz/5dfc4hfmu8iju8aropauhukp7...

Nu, pokud ti až tolik nezáleží na hlučnosti, je to v pohodě.Akorát bych měl několik připomínek.- Fera 3 je fajn chladič, zvládne i nějaké to přetaktování, ale na 5GHz to není. Vzal bych výkonnější chlazení. Třeba Grandise nebo Ninju.- SSD je lepší KC400. Mnohem lepší.Jinak je to dobré. Jen ty ventilátory bych vzal alespoň 4x :)

Co je podle tebe na tom tak hlučné? Kromě teda toho disku, který asi opravdu vezmu ten 2,5"

To fakt nemůžeš počkat 9 dní? Pak budeš mít možná stejně výkonný procesor i s pěknou deskou za ty peníze, které plánuješ dát teď jen za samotný procesor...

Ano, to bude i7 možná stát stejně jako i5

Fakt? Jak to?

AMD po dlouhých letech vydá konkurenceschopnou architekturu procesoru - RyZen. Má být stejně výkonný / výkonnější než procesory Intel.

Nebo můžeš mít o 75% vyšší výkon za 8k. 1600X má 6 jader / zpracuje 12 vláken a TDP 95W.

QW si dělá legraci :)) Jen aby nakonec Ryzen nedopadl špatně a Intel nezareagoval tím že spousta lidí čeká na příchod Krista tak zvedne cenu, nebylo by to až tak těžké se stačí podívat o kolik prakticky přes noc stoupla cena Ramek a SDDNo uvidíš pro mně za mně ať si AMD vydá i 20 jádro,, i7 vyměním jenom za i7 nebo i8 až bude :)))

Taky se mi do AMD moc nechce, intel je jistota

Nikdo tě nenutí. Není zákon, že kdo si koupí Intel, přijde do vězení. Já jen abys za 9 dní nelitoval...

U mně je Intel taky jistota,, nikdy mně nezklamal a že je trochu dražší ? když si na něj dokážu vydělat o nic nejde ne ? nebo je hřích mít Intel rád ?

Já si myslím, že pan farář by to za hřích nepovažoval a nikdo jiný ti Otčenáše ani Zdrávasy neuloží...Já jen, že brácha si pamatuje jak někdy před 15 lety byl na špičce Athlon XP a pak Athlon 64. A že Intel si kupovali jen ti nejvěrnější fanoušci, protože žral, takže i topil a neměl výkon. Třeba se to zase zopakuje. Těžko uhodnout. Je třeba počkat.

V době Prskotů byla jistota v dobře udělaných čipsetů Intelu. U Socketu A byly čipsety VIA KT133 + VT82C686A tragédie, potom se to hodně zlepšilo, Athlon 64 měl zase topící nForce s debilním řadičem SATA a defektní síťovkou. Pořádné čipsety dělalo AMD jen svoje, jenže to bylo v době, kde začalo ztrácet dech - AM2/2+ byla dle mého názoru slepá vývojová větev tlačící DDR2 s vysokými latencemi, která oproti Socketu 939 nic nového nepřinesla.

Já jsem... 8 let? Věrný AMD. Pokud Ryzen nezklame, nezklamu AMD ani já...

Předběžné testy říkají vlastně jen to, že Ryzen přinese to, co přinesl Intel v roce 2012 do LGA2011 - tedy IPC stejné jako měl Ivy Bridge. Nemusí to být nutně špatně, ale není to nic, z čeho bych se posadil na zadek. Rozhodující bude cenová politika, která prospěje všem.

Honzo takže se nemusím bát se svojí i7 6700K ?? Lokomotiva říkala že ''abych nelitoval'' a nedávno mi někdo říkal že jsem vyhodil peníze oknem že Ryzen rozdrtí všechny i7 :))) teď mám docela strach že mi ve hrách, na práci a chrome nebude stačit, můj procesor,,Čert nám byl Ryzenu dlužen,, budeme vyhazovat i7 ven oknem :(((((

Budeš litovat, protože Intel plošně zlevní procesory a čipsety pro partnery o několik procent.AMD má do budoucna mizerné vyhlídky - čipsety mu dělají diletanti z ASMedie, vývojové týmy jim doslova rozj*bal Rory Reed (stačí si vzpomenout, jak diletantsky zabili nadějná APU), grafiky stále s provozními vlastnostmi jako HD 3870 (nVidii se tohle povedlo vyřešit po Fermi), nadějná generace procesorů, která ale bude první půlrok dostupná v zabugovaných revizích. Byť jim to v AMD přeji, tak rozhodně nemají produkty, ze kterých by se člověk posadil na zadek jako z prvních Athlonů XP a Athlonů 64.

Tak, zrovna jsem u Linuse viděl, že alternativy k 6900K se u AMD budou prodávat za 500$. To není malý rozdíl a Intel bude muset hodně dolu, aby se AMD vyrovnal.

i7 6900K stojí Kč 31 790,- https://www.alza.cz/intel-core-i7-6900k-d4249... RYZEN 7 1800X stojí Kč 14.990,- https://www.alza.cz/amd-ryzen-7-1800x-d473771... Výkonově jsou nastejno...

To jsou český ceny, já se koukal na video od Linus Tech Tips Ale Ryzen se rozhodně povedl... Na tom jsme se shodli i s několika kolegy v práci. Ke štěstí AMD tak stačí pouze výsledky v OC a jak se výrobci postaví k základním deskám + reálný výkon.

Jenže to srovnáváme trochu nesrovnatelné - highendový procesor Intelu (sc.2011-3) se 4-kanálovým paměťovým řadičem a mainstreamový procesor AMD (sc. AM4) s dvoukanálovým paměťovým řadičem. Souhlasí jen, že oba jsou bez integrované grafiky. Jo, stejně to srovnání vychází jak vychází. Ale srovnávat bychom měli mainstreamový procesor Intelu (sc.1151) s mainstreamovým procesorem AMD (sc. AM4) a vzít v úvahu co by stála diskrétní grafika, která by odpovídala výkonem té, kterou má Intel integrovanou. Jenže tady má Intel jen 4C/8T .Takže asi i7 7700K a R5 1300 nebo R5 1400X + grafika. Přestože tu integrovanou u Intelu asi používá málokdo.

Na jakékoliv závěry je hodně brzo - nikde není nezávislý test výkonu v jednom vláknu. První čtyřjádrové Phenomy stály také tolik, co Core 2 Duo a v multithreadu měly výkon blízký Core 2 Quad (které stálo dvojnásobek).

No já doufam, že Intel bude mít konečně nějakou konkurenci! Jako v letech Woken XP!Posun výkonu mezi SandyBridge >>> KabyLake je velmi mizerný.

QW tak buď rád nebo chceš aby na hry a práci člověk měnilprocesor každý rok ???já jsem i rád že lidi co si koupili i5 nebo i7 do 1050 patice praktický nemusí kupovat zase nové věci,,, až jim odejde tak půjdou na Kabylake ale takhle je to dobré nebo ne ?Věř nebo ne Intelu nedělá problém zvednou telefon obvolat Ubisoft, Bethesdu, Bioware a Rockstar a najednou budeš upgradovat každý rok a budeš potřebovat 10 jádro abys sis zahrál nějaké hryvčetně MS a další výrobce programu na práci

To je zase druhá strana věci... Některé hry dneska kvůli jejich špatné optimalizaci nerozjedeš ani s desetijádrem 6950X a čtyřma Titanama X a některé hry ti běží na Ultra s Pentiem vím, přeháním.

ale to už přejdeme ke grafikám,, procesor nemá problém se žádnou hrou teda můj i7 nemá problém nikde,,, ale grafické karty jsou kapitola sama o sobě to víme,,,udělá se motion blur i za prde,,lí a najednou to chce 970 nebo 1060 jako minimum,,, já když vidím to rozmazaní pohybu normálně mi hrabe,,,k čemu to vlastně je,, a debi,,lní hloubka pole a další hlouosti,,,omluva tazateli že jsme si udělali s jeho otázky soukromí chat o AMD a Intel,, zase to dopadlo ''''''''JAKO vždycky'''

"Taky se mi do AMD moc nechce, intel je jistota"Kdyz se nekouka na spotrebu a vykon (njn, i pro me to jsou nejdulezitejsi parametry), tak za poslednich par let je mene problemu s AMD .....

Já s upgradem počítače čekám právě na Ryzen Pokud se povede....... sorry, Intel.

Vypadá to, že se povede, už teď vypadá HODNĚ nadějně.