Posouzení PC sestavy případně rady oc vyměnit

Potřeboval bych posoudit PC sestavu skládanou na hraní her ve FullHD.Poraďte jestli nechat nebo případně něco vyměnit a pokud ano tak za co. Procesor Intel Core i5-6600K Operační paměť Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury SSD disk Kingston HyperX Savage SSD 240GB Počítačová skříň Fractal Design CORE 2500 Počítačový zdroj Corsair RM650i Základní deska MSI Z170A GAMING M3 Grafická karta MSI GTX 1060 GAMING X 3G LCD monitor 24" iiyama G-Master Black Hawk GE2488HS-B2

Odpovědi na otázku

Vylozena bota tam neni. Upravit by to slo.Idealne dejte rozpocet a co si od toho slibujete.

Počítač je skládán v podstatě hlavně na hry.Rozpočet je do 40.000,-Do rozpočtu se musí vejít monitos 24 s cenou cca 4.000,-, dále různé drobnosti jako napájecí kabel, HDMI kabel k monitoru "většinou nejsou součástí balení" a další drobnosti k sestavení počítače.Chladič procesoru tam není psaný ale v rozpočtu na něj také musí zůstat místo.Myš už je vybrána od logitechu nějaká prodigy nebo tak nějak s cenou 2000,-. Neskládám to pro sebe tak pracuji s informací co jsem dostal.Takže v podstatě rozpočet 36.000,- na samotnou bednu včetně všech věcí co jsou třeba ke zprovoznění.Licence Windows není třeba už je koupená a nezahrnuju ji do rozpočtu.

Kurňa ani základní počty nedám. Rozpočet je 34.000,- na bednu + věci co jsou třeba ke zprovoznění.40-2-4 není 36 :D

S tou cenou se ti tam musí vejít i GTX 1070. Tady je pro inspiraci sestava z jiného dotazu:https://www.czc.cz/9315bs9jjkiq79j3usicfftlt... Jde i zlevnit.

Jsi rychlejší. Měl bych to podobné, tak už to sem dávat nebudu. Jen bych vyhnul Evga kartě, po té jejich aféře. Raději bych připlatil za Armor, nebo nějakou levnou Gigabyte, Palit v podobné ceně.

To je zajímavá sestava. Jen bych tam dal radši MSI případně ASUS desku.

Jak jsem psal, je to jen pro inspiraci a z doby, než se přišlo na ten fail u EVGA. Je to jen ukázka, že v herním PC za takovou cenu je GTX 1060 3GB ostuda

Ale desek od Asrocku se rozhodně bát nemusíš. Díky tomu, že si Asrock nemůže dovolit napálit cenu jako velká trojka (Asus, Gigabyte, MSI), protože ho všichni berou jako druhořadého výrobce, tak má většinu srovnatelných desek levnější nebo vybavenější za stejnou cenu. Deska Asrock Z170 Pro4 je plně srovnatelná s MSI Z170A TOMAHAWK, která stojí cca o 400,- více.

Ale abych ji jen nechválil, tak jako mínus u ní beru, že je užší a celá pravá strana tak není podložená. To u desek moc nemusím, zbytečně se prohýbají pro zapojování kabelů, hlavně 24ATX.

Tady je to upravené. Vychází to pá stovek nad 36tis. Záleží kolik přidá ventilátorů do skříně. Pokud se spokojí s obyčejným chladičem (ferou), tak se to do 36tis pohodlně vejde.https://www.czc.cz/176319,168553,99689,18592...

Osobně nevidím chladič procesoru. K tomuto se box nedává.Grafiku jen s 3GB bych nechtěl, když tam snadno může být 6GB, ani se nehne s cenou. Stačí použít o 1000Kč levnější RM550x místo RM650i. Kupovat TN monitor je také blbost.

Právě proto se na to ptám. Takže prohodit zdroj a dát 6G GK. Jaký monitor místo toho co jsem vybral s cenou do 4000,- ?

A budete taktovat? Co to je za chladič?

Tedy pokud jsem to správně pochopil a už je něco vybráno.

Jestli se bude taktovat to netuším. Já to na stole mít nebudu. Vybral jsem tam tohle, ale netrvám na tom - ARCTIC Freezer 13.

Ta fera v odkazu nahoře je o trochu lepší.

Jo a taktovat to asi chce, protože na procesoru trvá.

Tak já ti tady taky přihodím jednu sestavu. Jak vidíš, zkrouhl jsem mírně výkon CPU, ale zvedl výkon grafiky, což se mi zdá důležitější. Samozřejmě je tam netaktovací CPU s tichým ventilátorem a abych zachoval cenu a modulární kabeláž, je tam základní typ zdroje co se týče účinnosti, přidal jsem HDD na data, čtečka karet a ODD se taky hodí:https://www.czc.cz/62l3icu2uug5vb53lp5cfh3ts...

Chybi tam 1 SATA kabel ;) Nastesti je to s rezervou i na i5-6600k + desku.

Na to jsem ani nepomyslel. Ono je toho více. Sata kabely, stahovací pásky různých délek a šířky na vyvazování kabelů, samolepící plastové distanční sloupky pro podložení MB aby se neprohýbal (rozmístění otvorů pro sloupky v některých skříních je někdy nepochopitelné), šroubky pro uchycení zdroje, MB a mechanik bývají v sáčku u kejsu (někdy i vyvazovačky), ale jako na potvoru jich občas několik chybí. Taky nebývají vždy v barvě, jakou bysme chtěli (černý PSU uchycený v černé skříni stříbrnými šroubky moc pěkně nevypadá). Někdy je nutné mít po ruce i plochý pilník, protože výrobce plastového rámečku pro čtečku udělal 3.5" otvor o pár desetin menší a čtečka se tam nevejde. Úhlové SATA kabely jsou taky občas spíš nevhodné. Je toho víc. ☺

Monitor do ctyrky - asi bych hodil https://www.czc.cz/benq-gw2470h-fhd-led-moni... . Odezvy se nelekejte, v realu je na tom stejne jako 1ms u takhle "levnych"* TN.*uvozovky proto, ze za tu cenu jsou drahe jak zlate prase