» Poradna » Windows (a jiné OS)

Poslední atualizace Windows 7 je problémová?

Dobrý den,před cca 4 dny jsem instaloval na Windows 7 Professional 64bit poslední vydané aktualizace ve Windows Update, které Microsoft vydal, ale po nainstalování se mi notebook Lenovo G580 (Core i5, 8 GB RAM, 500 GB HDD, Nvidia GeForce 635M 2 GB) spouští nějak divně a dle mého názoru i déle.Před naskočením obrazovky s Vítejte jde vidět pouze kurzor myši na černé obrazovce asi 20 vteřin, poté naskočí Vítejte a následně čekám dalších 20 vteřin na naskočení nabídky Start a ikon na ploše.Má někdo po poslední aktualizaci podobný problém? Před touto aktualizací tyto problémy nebyly.Nyní koukám do Sledování prostřední a na kartě Paměť vidím, že nějaký proces svchost.exe (LocalSystemNetworkRestricted) zabírá skoro 150 MB paměti. Je možné, že Microsoft zlepšuje zabezpečení internetového připojení na úkor výkonu?Co jsem četl, tak poslední aktualizace na Windows 8.1 dokonce vyhazuje blue screen, takže to asi nebude náhoda, že se podobný problém děje i u Windows 7.Zprvu jsem si myslel, že mám v systému vir, ale MBAM (Malwarebytes) , MBAR (Malwarebytes | Anti-Rootkit) , MSE (Microsoft Security Essentials) nic nedetekovaly.Předem všem děkuju za jakoukoliv odpověď.

Odpovědi na otázku

Můžeš zůstat v klidu. Ty prodlevy při náběhu jsou po updatech normální a časem se zmenší samy.Co se týká toho nepodařeného posledního updatu, ty problémy s bsod jsou jen u osmiček.Mezi těmi aktualizacemi co jsou automaticky instalovány do W7 ty problémové nejsou.A na ten svchost.exe se podívej pomocí třeba Process exploreru která aplikace ho momentálně využívá. (často to bývá Windows Defender).

Podle Správce úloh se jedná o tyto služby http://s20.postimg.org/9knx9y8bx/screenshot_104.png .

Tak pozor na to - problémy sú práveže hlavne aj u Windows 7 a dosť velké!...http://www.zive.sk/clanok/97969/aktualizacie... http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windo...

Na celkem pěti PC co mám k dispozici (vše W7 HP 64bit) se ani jedna z těch problémových aktualizacích nenainstalovala - nebyla nabídnuta > problémy nejsou žádné.Windows Update nastaveno na automaticky, záplata 12.8. proběhla standardně, nainstalovalo se 15 updatů = všechny co byly nabídnuty, žádnou jsem nevypustil.Opakuji, nebyla mezi nimi žádná z těch problémových > problémy nejsou.

No co ja na nekolika PC s Win 8.1 mam vsechny, vcetne tech problemovych zaplat, a taky zadny problem. Ono je to o nahode a hlavne stavu systemu pred tim nez se aktualizace instaluji. Ovlivnit to muze kazda blbost co je v systemu nainstalovana.

No a co je s nimi. Jsou to běžné služby.

Ok já jenom jestli v tom není nic špatného, např. ten Superfetch.

Ne to je běžná služba Windows (přednačítá často používané věci do paměti aby k nim byl rychlejší přístup).Jinak je v pořádku, že si všímáš potenciálně podezdřelých procesů (a jejich názvů). Obvykle stačí ten název zadat do Google a dozvíš se daleko více.Není od věci "doplnit" příliš stručného Správce úloh windows nějakým pokročilejším (process explorer,anvir task manager,system explorer, process hacker...) většina z nich nevyžaduje instalaci.

Jj až přijedu z práce, tak se na to podívám :) . Díky za radu.

Mám W7 a žádný problém jsem s poslední aktualizací nezaznamenal. Asi proto, že jako jeden z mála v týhle republice je mám opravdu legal.

Tak to jsme dva :D . Tady jde o to, že mám Lenovo notebook a k jeho fungování systém vyžaduje ovladače od Lenova, které si asi s aktualizací moc nekamarádí.

ta problémová aktualizace není povinná, takže záleží ja to máš nastavené, s legalitou to nemá absolutně co dělat (sami fakt nejste, osobně v okolí neznám jediného člověka který by měl w7 upirátěné, ale je hezké že se tu tak plácáte po zádech :D)

Poslední aktualizace co jsem instaloval, byla čistá instalace W8.1 z W8. Žádná oprava, kterou vydal Microsoft záhy mně nechybí a nevidím důvod zasírat systém pochybným sajrajtem.

Už to nehul Podívej, co ti to udělalo s mozkem, když sis nainstaloval W8 a normální updaty od MS považuješ za "pochybný sajrajt"

W8 byly v pohodě, stejně jako v minulosti Visty SP2. Co se týče aktualizací od Microsoftu, tak ne vždy se jim vše podaří. Důkazem je nakonec tento poslední případ. To je jeden z důvodů, proč necítím potřebu instalovat každou kravinu, když mi systém běží k maximální spokojenosti.

Zpozoroval jsem obdobný náběh, tj. s tou šipkou na tmavém displeji, po pauze ikony a také sekvence síťového připojení je odlišná: nejprve jen ikona wi-fi a až následně ikona síťového připojení (ten obdélník).

Notebook, stolní PC a Virtuální PC s W7 x64. Na všech byla tato aktualizace instalována, všechny chodí zcela normálně

Na počítači s W7-64bit a dvou W8.1-64bit se ta aktualizace nainstalovala a všechny běhají bez problému.

nestahovat, instaluj jen sp 1

Také tak uvažuji. Na co stahovat blbosti. Na sedmy stačí SP1 a na W8.1 netřeba zatím žádných záplat. Samozřejmě platí v případě, že vše funguje tak, jak uživatel potřebuje.

Zrovna teď tu zápasím s jednou popelnící s 1 GB RAM, kde po jedné aktualizaci systém přestal startovat. Bingoval jsem řešení a vyhodilo mi to tohle (což ale nebude si tvůj případ):http://www.msfn.org/board/topic/114389-heres-... Zkus tedy zatím promazat všechny logy, tempy zálohy a instalatory updatu. Pokud to nepomůže, udělej Recovery přes Novo Button.