Poslání peněz do USA

Potřebuji poslat peníze fyzické osobě do USA (nejedná se o nákup přes eBay ani nic podobnýho). Mám konto vedený v USD, embossovanou kartu VISA a hledám nejjednodušší (a hlavně nejlevnější) způsob jak poslat peníze na adresu. Slyšel jsem, že to jde nějak přes Western Union. Máte s tím někdo zkušenosti?
díky za slušné a věcné odpovědi

Odpovědi na otázku

Záleží kolik posíláš, převod přes účet je pravda dražší, ale spolehlivý, když posíláš víc peněz doporučuji, ale na 50 $ asi ne. Jde taky vystavit šek osobní nebo bankovní a ten poslat. Bankovní šek je rychleji proplatitelný a lépe akceptovatelný. Pak existují poukázky zvané Money Order k dostání v bankách (aspoň dříve) a na ty ti vyplatí cash skoro v každé bance i v USA - pro malé částky asi nejlepší. Western Union taky něco stojí, ale detaily nevím - zkus na Googlu najít nějaké české pobočky.

Pro menší částky bych doporučoval Western Union. Převedou peníze do cca hodiny.

Western Union je strašně drahý. Asi před rokem jsem se o to zajímal, a myslím že to vycházelo při posíláné ekvivalentní částce cca 20.000,- Kč na 4.000,- Kč. To je dost.Nakonec jsem zvolil bankovní šek na jméno a zaslal zabezpečenou poštou. Ale je to trochu riziko, musíš taky vědět komu to posíláš. Já jsem na měj měl 1000 kladných feedbacků.Nejbezpečnější je bankovní převod, ale v USA to moc rádi nepoužívají.