» Poradna » Mobily

Poskytování dat

Muže někdo vidět jaký obsah je navštěvován přes mobilní data v telefonu? Muže ho třeba vidět obsluha u operátora ?

Odpovědi na otázku

Může, ale nejsi Bush aby tě kdo sledoval a potom na tě žaloval.

Tak jako u každého internetu - pokud nepoužíváš https, ale http, tak obsah může sledovat kdokoliv. Jestli jsi tak paranoidní, tak stačí používat Operu v Turbo režimu - i kdybys sledoval bukkake-fekál-pedofilní-porno, tak se o tom místní operátor nedozví, protože Opera Turbo posílá veškerý obsah na svoje servery, tam to komprimuje a pošle přes https zpět. Což ovšem neznamená, že by na tebe, jakožto úchyláka nevyhlásilo Norsko mezinárodní zatykač.

Ja se ptal spíš na to jestli to muže internetový obsah vidět konkretní obsluha na prodejně

To ti tady nikdo nepoví, jaké má kdo u operátora pravomoce.

Obsluha na prodejně? Ta fakt ne, to je jen prodavač a k technice operátora nemá přístup. Ale zaměstnanci u operátora (ale zas ne uklizečka nebo sekretářka, taky tam k tomu nemá každý přístup) to teoreticky vidět mohou, ale proč by se kdo díval na co na netu leze kdejaký jouda z horní dolní lhoty.

Díky. Taky jsem si myslel že obsluha ne, protože to jsou vlastně prodavači .

Asi máš zmatek v pojmech. OBSLUHA čeho? Jakého zařízení u operátora? Některá obsluha by to třeba vidět mohla.Obsluha nějakého zařízení není prodavač! Nic neprodává, pouze obsluhuje nějaký stroj, přístroj...naopak ovšem prodavač je obsluha zákazníků.

Čili obsluha někde v centrále operátora nějakého jeho zařízení NENÍ obsluha na prodejně. To jsou dva naprosto odlišné druhy práce.

Myslím normálně na prodejně v obchodě

Pokud jde o obsluhu v obchodě, tak leda v případě, že jsi připojil k Wi-Fi na pobočce a je to nějaký zaměstnanec s vyšším postavením (rozuměj manažer prodejny, co je manažer proto, že to má na vizitce a bere o 10 Kč na hodinu víc než jeho kolegové). Tyto oprávnění mají obvykle proto, aby se občas zkontrolovali, jestli návštěvníci na pobočce nesledují porno nebo se jim k Wi-Fi nepřipojují lidi z bytů v patře nad prodejnou.

Ale to se týká WiFi Free, ne mobilních dat.

Ano, vždyť to píši, jiná varianta není možná: „Pokud jde o obsluhu v obchodě, tak leda v případě, že jsi připojil k Wi-Fi na pobočce...“

A já si zase myslím, že ty "nemyslíš"

Takže opravdu prodavač. A jak by se asi prodavač v prodejně měl dostat k technologickému zařízení operátora?

U operátora dělá určitě tvá manželka a nechceš, aby viděla, kam šmejdíš, viď?

Jen velmi malé procento blbů si neuvědomuje, že když už se zeptá, přiznává se.