» Poradna » Windows (a jiné OS)

Poškozený profil uživatele

Dobrý večer, stala se mi jedna nepříjemná věc a nevím si rady.Dnes odpoledne, mi běžné práci (sledování videí na youtube, prohlížení stránek) windows zamrzl. Nic nešlo dělat, musel jsem tedy udělat tvrdý restart.Po restartu jsem se dostal na obrazovku s přihlášením, zadal heslo a poté jen viděl nápis Welcome a nic se dlouhou dobu nedělo. asi po dvou minutách napsalo že se připravuje plocha, a když jsem se dostal na plochu tak to oznamovalo že se nepodařilo přihlásit na můj účet a jsem na dočasném. Celý počítač je strašně pomalý, zamrzává, disk nenačítá.Vytvořil jsem nový uživatelský účet, a tam vše funguje naprosto v pořádku.Snažil jsem se můj starý účet opravit podle rad z internetu (přes regedit) ale bez úspěchu, pořád to dělá to samé.Takže mi nezbývá nic jiného než překopírovat veškeré nastavení ze starého účtu na tenhle nový funkční. Jenže když chci soubory zkopírovat tak mi to píše že nemám potřebné povolení. Zkoušel už jsem snad vše (administrátor účet, upravovat práva), a soubory ne a ne zkopírovat.Nemohl by mi někdo pomoci jak bych starý účet mohl opravit, případně překopírovat veškeré nastavení?Děkuji

Odpovědi na otázku

Jedine pod Linuxom z externého média, lenže predmetná zložka obsahuje databázu Registračných kľúčov a ak je táto pošahaná, dostal by si sa do pôvodného stavu. Takže nemá zmysel ju okopčiť. Jedine začať s čistým štítom, novým profilom.

Nastartuj linux - bude se vše načítat z flash disku. Překopíruješ bez problemu. Toto by mohl být malware, nekoupíruj nastavení (poškozený) = další účet nefunkční.

zkopírovat soubory? třeba přes live linux toho nějaký práva na Windows nezajmaj

Asi 28x jsem to řešil v nouzovém režimu prostým obnovením do nějakého bodu, kdy byl ještě počítač funkční. U Win 7. Možná by to pomohlo.

Musis zmenit vlastnika na foldroch toho povodneho uctu. Potom nastavit v Security prava na ten priecinok a podpriecinky.Potom uz sa do tych foldrov dostanes.