» Poradna » Programy

Poškozený profil uživatele na Vistě

Z časopisu PC Extra (říjen 2009) jsem stáhnul My Lock box. Zalockoval jsem 2 složky a potom jsem dostal hlášku, že profil uživatele nebyl správně načten, že je pravděpodně poškozen. Nepomohla funkce obnovy systému a ani klasický postup na opravení poškozeného windows profilu uživatele, který je doporučován na windowsvistarepair.com pro obnovu profilu. Mám workgroup PC, ale jsem na něm sám, tudíž kromě účtu Administrátora (default) je tam jenom účet Guest, a tak nemohu použít radu, kde potřebujete min. 3 účty. Nejhorší je, že mi zmizely veškerá data se všemi soubory. Nevím vůbec, co si počnu. Juraj

Odpovědi na otázku

zalockoval jsi JAKE DVE SLOZKY?

MP

Asi Windows a Users. Ale jinak je to normální, protože jen chybami a překonáváním překážek se člověk učí. Někdy to ale dost bolí (zde ztracená data). Aspoň už teď ví, že nemá zkoušet každou utilitu co najde v časopise.

Napsal jsi: "Nejhorší je, že mi zmizely veškerá data se všemi soubory."
Aspoň teď víš, proč na systémovém oddílu (a obzvláště na ploše) nemají být žádná data...

Ale abych nebyl jenom zlý, zkus se přihlásit jako Administrátor (zcela určitě bez hesla) a podívej se, jestli ze složky Users\jmeno_uctu nevydoluješ nějaká data.

Jenomze Administrator je ve Viste defaultne zablokovany

Jsi odstrašující případ pro ŠkoPU (Školka Počítačového Umění)

Mas v PC nainstalovany nejaky firewall ?

Dalsi vec - co nouzovy rezim ?

Firewall nebrani neznalemu ale hyperaktivnimu uzivateli, aby si znicil operacni system. Firewall brani pred (v tomto pripade asi zanedbatelnou) hrozbou vzdaleneho utoku.

A dostaneš se aspoň do toho účtu guest? Pokud jo, je jistá šance něco s tím udělat (ale o data stejně zřejmě přijdeš, ale aspoň by si mohl založit nový účet, příp. pak odstranit ten poškozený).