Poškozený Pc

Dobrý den mám takový menší problém mám počítač od Hal3000 (cca 3-4roky) staré v pc se mi objevil Blue Screen Of Death s názvem bad_system_config_info mám windows 8.1 nevíte jak mi poradit prosím.

Odpovědi na otázku

Tip 1) Ty Windows tam jsou původní, že ? Čili - reINSTALL WINDOWSTip 2) BSOD je v drtivé většině případů SW problém - konflikt ovladačů/programů , ale může jít i o HW. Typicky RAM. Takže zkusit otestovat/přesadit RAMky...tím je "zabito" 90% případů BSOD a pokud to nezabere, začíná být veselo, neb může jít o naprosto COKOLI v PC. Deska a grafika jsou další možnosti, ale zažil jsem i BSOD způsobované odcházejícím PS (zdroj)

Dobrý den tak jsem to vyzkoušel podle vašeho návodu za 1) pc mi zobrazil počítač nelze spustit. Bude nutné použít nástroje pro obnovení na instalačním médiu za 2) vložil sem disk s windows 8.1 (instalační) a zobrazila se chyba Počítač byl neočekáváně restartován nebo došlo k neočekáváné chybě.Instalace systému Windows nemůže pokračovat. Chcete-li systém Windows nainstalovat restartuje počítač kliknutím na tlačítko ok a spustit instalaci znovu

Ano, v pořádku a tom kliknutí na tlačítko ok a reinstalu se to chová jak ? Pokud by se totiž reinstal nechtěl podařit a psalo by to podobné věci - jde o HW problém a v tomto případě si teď už dovolím tipovat RAM...

" si teď už dovolím tipovat RAM."Na základě čeho??Původní chyba byla Bad system config info.Pokud si ji tedy uživatel nepřivodil sám "optimalizací" v MSconfig, pak to může být pouze chybou na systémovém disku.Windows totiž není schopen načíst konfigurační data z registrů.Takže za mě, první úkon, kontrola disku utilitkou výrobce.

Dobrý den chci ještě zmínit jednu věc o to že než se objevil BSOD tak pc se totálně sekl nešlo hýbat ani myší tak PC vypl. A druhý den .sem zapl PC a už s tam objevil ten Blue screen PS: nejde mi ani reinstall windows 8.1 takže je to totálně v háji.

A zapomněl jsem také zmínit že sem se nehrabal v registrech

Zkus v první řadě vyměnit datovej kabel na kterej je disk připojen.Připoj disk na kabel od DVD mechaniky (ta, jak píšeš, funguje jak má).Pokud pak vše pojede jak má, tak máš viníka (kabel).Pokud to nepomůže, tak proveď test disku (jak jsem ti psal).