» Poradna » Mobily

Poškozený konektor sluchátek?

Ahoj, nedávno mi na mobilu přestaly fungovat mé špuntová sluchátka (s headsetem), tak jsem si myslel, že mi rozbil jack v telefonu, protože tyto sluchátka šly bez nejmenšího problému na mé záložní MP3. Nicméně potom jsem k mobilu vyzkoušel jiná sluchátka, a ty šly normálně, takže neví prosím někdo, čím by to mohlo být? Mě jenom napadlo, že může být vadný pouze kontakt (styk) pro mikrofon, a tak je mobil vůbec nepřipojí, zatímco MP3 tenhle kontakt nevyužívá. Je to možné?

Odpovědi na otázku

Nemyslím, v mobilu by měla fungovat sluchátka i bez mikrofonu. Nepoužíváš teď třeba nový obal na mobil, který by bránil u některých konektorů s větším průměrem pouzdra úplnému zasunutí?Ty druhé sluchátka, byly to jenom sluchátka, nebo sluchátka s mikrofonem? Mohlo se stát, že se ten konektor v telefonu přece jenom poškodil a teď kontakt pro zem nedosedá na druhý kroužek od konce čkyřkontaktového konektoru, ale o kousek níž. Na sluchátkách bez mikrofonu by to nevadilo, tam je zem celá špička.

Ty druhé sluchátka byly také s mikrofonem. Co se týče obalu, tak ten mi nijak nepřekáží, k tomu sluchátka nejdou i když obal sundám.

a co jsou konkrétně zač sluchátka a co telefon?Jinak sluchátka s mikrofonem i normální sluchátka bez mikrofonu na telefonech běžně fungují. Akorát snad Apple má nějaké jiné zapojení jacku - jsem někde slyšel...